Dalsze używanie produktów Kaspersky. Czy DP usunie ze swoich programów antywirusa?

wy poważnie nie wyłapaliście sarkazmu w mojej wypowiedzi i nadal brniecie w te wykłady kulinarne?

Skąd, każdy wie o co chodzi i każdy sobie brnie w nic nie znaczące wynurzenia o pierogach itp. sprawach dla rozrywki.

Zabrakło Antywirusa NANO, WinRar, 7-zip, JetBrains, AdGuarda.

Jeśli chodzi o 7-zipa: jest to oprogramowanie na licencji LGPL, o otwartym kodzie źródłowym, które zostało dobrze zbadane. Ma dopuszczenie NCBC do używania w sieciach MON (tak jawnych, jak i niejawnych), więc raczej nie powinien być wyrzucany „z automatu”. To jest naprawdę dobry paker.

1 polubienie

U mnie często sypał błędami przy rozpakowywaniu programów portable, więc zamieniłem go na PeaZip 2 lata temu i żadnych problemów jak na razie nie miałem z tym programem. Ma nowszy interfejs i może zastąpić explorator windows

PeaZip z pewnością ma te zalety że to Open Source, ma kilku aktywnych twórców oraz jest ładniejszy niż 7-Zip. Jeżeli więc ktoś chce mieć kompresor ze współczesnym interfejsem to warto wypróbować.

Tylko że PeaZip to GUI, sam nie jest packerem, używa packerów m.in 7-Zip właśnie, bez których jest bezużyteczny. :wink:

To fakt, 7-Zip i ZIP są wyszczególnione w menu kontenstowym jako główne pakery ale jest ich znacznie więcej. Gui jest wolne a kwestia użytkowania 7z to tu już wybór użytkownika, jeżeli ma to dla niego znaczenie.

Ale tak można tylko tego bandytę poskromić. nie ma innego wyjścia jak narazie.

Bojkotując programy opensource tworzone przez ludzi którzy nie mają nic wspólnego z tym co obecnie dzieje się na Ukrainie?

Moim zdaniem trochę to absurdalne.

Może mu chodzi tylko o Kaspersky - to nie jest AV Open Source.

Jedyny mi znany Open Source to ten:

Wręcz przeciwnie. Tylko pokażesz ludziom którzy robią czasami nawet za darmo dobrą robotę (7Zip, Viktoria), że Putin ma rację.

Jak chcesz poskromić Putina to go odetnij od bankowości i rynków zbytu paliw i surowców… Blokady flagowych rosyjskich produktów open source i wywalenie ze sportów da tyle co malowanie kredkami na asfalcie po atakach alladynów…

Ale on może na prawdę myśli by zablokować zamknięto-żródłowe:

  • Kaspersky
  • Dr. Web
  • NANO antywirus
  • AdGuard 7.8 na Windows, macOS, Android - wszystkie 3 mają chroniony kod zamknięciem, dodatek do przeglądarki jest Open Source ale pliki XPI i CRX/NEX to po prostu zip.

A sankcje w kogo uderzają? Głównie z zwykłego szarego obywatela. Putin i oligarchowie sobie poradzą.

W obie strony. Sankcje nie mają zbytniego sensu, należy dążyć do dywersyfikacji źródeł energii i promowania rodzimych w miarę możliwości.

Putinek się żali że wprowadzenie sankcji to jak wypowiedzenie wojny.

Owszem, z tym, że jak jeszcze wprowadzimy sankcje na paliwo, gaz itd. to chleb będzie kosztował u nas po 15zł za bochenek, a za paliwo już płacimy 7zł. Sankcje mają sens, gdy Rosja je odczuwa mocno, a wprowadzający już niezbyt specjalnie. Nie mają też sensu gdy można je łatwo obejść. Pamiętaj, że propaganda działa w obie strony.

Rozważ sobie taki problem, Korea Północna to państwo, którego nie można nazwać demokratycznym, ani szanującym prawa człowieka. Rządzi tam despota z bandą krwiożerczych przydupasów, którzy sieją terror i gdyby mogli, zapewne wprowadzili by swój ład na całym świecie. A mimo sankcji pomaga się Korei poprzez dostarczanie żywności, lekarstw, pomocy medycznej. Jest cienka granica między restrykcjami a podłością i zawiścią. Trzeba się zastanowić co bojkotować i kiedy utrudniamy życie reżimowi a kiedy tylko uprzykrzamy życie bogu ducha winnym ludziom.