DameWare oraz OCS Inventory


(Piotrekjunior) #1

Witam,

Ostatnio mój pracodawca zainstalował na laptopie służbowym 2 nowe programy:

  • DameWare Mini Remote Control
  • OCS Inventory NG Agent

Szukałem info o tych programach (wiem że ten 1 to coś jak TeamWiever a drugi do inwentaryzacji sprzętu w firmie) ale nigdzie nie znalazłem tego co mnie interesuje czyli: czy za pośrednictwem tych programów pracodawca może sprawdzać mój pulpit w czasie rzeczywistym? Czy może sprawdzam ile czasu spędziłem na forum DP oraz ile razy na niego wchodziłem?


#2

Pierwszego - nie znam. Za pomocą drugiego - nie może, nie do tego on służy.


(drunkula) #3

Na pierwszym może. 


(Piotrekjunior) #4

Rozumiem że w taki sposób że będzie miał podgląd na mój pulpit tak ?


(drunkula) #5

Tak - podgląd, kontrolę… koniec gierek i panienek w pracy :frowning:


(Piotrekjunior) #6

I oczywiście w każdej chwili mogą podglądać i ja nic nie będę o tym wiedział ? :slight_smile:

BTW - znalazłem tam opcje PERMISSION REQUIRED mogę ją zaptaszkować - może to coś pomoże ? :slight_smile: Po zaptaszkowaniu ikona sie zmieniła na ZIELONO-ŻÓŁTĄ (wcześniej była ZIELONO-CZERWONA). Chyba ustawiłem że ktoś z zewnątrz się podłączy dopiero za moją zgodą? :slight_smile:

Ktoś to może potwierdzić?


(drunkula) #7

Nie pamiętam za bardo konfiguracji po stronie klienta, ale to jest program do zdalnej asysty, a nie szpiegowski - kolor ikonki w tray na pewno się zmienia po twojej stronie w trakcie połączenia.

Na dobrą sprawę, to zmiana konfigu na wspomniany nic Ci nie da, pracodawca raz nie zajrzy, ale potem może wymagać żeby chodziło to to jak on chce i tylko sobie zaszkodzisz.


(Piotrekjunior) #8

Ale chociaż jestem o ten 1 raz do przodu :slight_smile: Zostawię opcje zaptaszkowaną - w sumie on od początku była zaptaszkowana więc mam czyste sumienie :slight_smile:


(drunkula) #9

W biurze i tak w sumie niewiele to da - nawet jak szef nie podejrz CO tobisz, to admin po pakietach się dowie GDZIE zaglądasz. Jeżeli w firmie jest zwyczaj zbierania haków, to po prostu nie rób nic budzącego wątpliwości.