Damn Small Linux-warty uwagi?

Elo chciałbym się dowiedzieć o tym małym distro zajmującym zaledwie 50mb.

Jest do wyboru polska wersja tej dystrybucji???można na nim oglądać filmy słuchać muzyki tzn mp3 chodzić po necie???

Jest bezpieczny tzn ma wbudowaną zaporę a jeśli nie to można doinstalować??

To stabilna dystrybucja,łatwo wykrywa sprzet tzn kartę graficzną,myszkę klawiaturę jeśli można.Ogólnie wiem,że jest mała i bardzo mało zżera pamięci procesora.

Złączono Posta : 08.10.2007 (Pon) 20:18

a i czy można zaktualizować system przez synaptic albo coś podobnego równie łątwego w obsłudze

Złączono Posta : 08.10.2007 (Pon) 20:23

a i kiedy będzie wydana wersja 4.0

Przeczytaj

http://www.damnsmalllinux.org/

ela chciałbym jakieś informacje,ale po polsku

http://pl.wikipedia.org/wiki/Damn_Small_Linux

Chcesz coś wydajnego i łatwego ?

Ostatnio zainstalowałem sobie Debiana Etch , bardzo fajna dystrybucja i łatwa w obsłudze dzięki pakietą .deb.

Według mnie stabilniejsza i wydajniejsza niż Ubuntu.

elo stealth dasz mi linka do tej najnowszej wersji 4.0r1 debiana na na mojego procka??? i ile on zajmuje???

Złączono Posta : 09.10.2007 (Wto) 18:22

powiem szczerze,że Ubuntu mi w d*pe niewchodzi 2 włączyłem jako liveCD normalnie się odpaliło,a za 2 razem to pojawiły się jakieś 2 błędy na starcie i dalej nic tylko brązowy ekran.wole dystrybucje oparte na debianie np PCLinuxOS 2007

Złączono Posta : 09.10.2007 (Wto) 18:23

podaj linka do tego Diebiana Echa 4.0r1 na wersję 32-bitową dam koledze on mi nagra i przetestuje:)

a ubuntu to niby co ? xD w 90% debian…

baldys15 Proszę , wszystko ładnie opisane : http://www.debian.linux.pl/viewtopic.php?t=532

:smiley:

elo a Debian etch jest już nierozwijany czemu>???

cytat:

Wersja stabilna (Debian stable) - aktualnie jej nazwa brzmi Etch. Ta wersja nie jest już rozwijana (jedynie są dodawane łaty bezpieczeństwa),

Złączono Posta : 09.10.2007 (Wto) 19:10

ta wersja niejest już rozwijana tzn wersja stable???

cytat:

aktualnie jej nazwa brzmi Etch. Ta wersja nie jest już rozwijana (jedynie są dodawane łaty bezpieczeństwa)

Jakbyś uważnie przeczytał to być wiedział …

więc Debian etch jest normalnie aktualizowany pod względem łatek bezpieczeństwa i systemu??? mam jeszcze pytanie jakie wybrać najlepiej środowisko KDE czy Xcfe??? te 2 też jest porównywalnie dobre czy nie???

Jesli przez to rozumiesz nowiutkie kde itp to NIE.

GNOME! :smiley:

Na GeForce 5200 / Pentium III ( :oops: ) , ładnie mi chodzi :slight_smile:

Praktycznie zaraz po instalacji dostaniesz takie środowisko :

hmmm… coś imageshack.us strajkuje…

zrzutminmu1.png

/add

Kurcze stary , nawet nie czytasz tego co sam piszesz …

no ale mi chodzi słabszy komp tzn mój komp to:

Procek AMD Duron 1.2 GHZ pamięć po ugradzie 768mb i karta graficzna geforceMX400 64 chyba lepiej zostanee przy PCLinuxOS 2007 zobacze jeszcze Mandrive Linux 2008 która została wydana i Ubuntu bo zamówiłem za friko wersje 7.10 choć jej nielubie,ale warto zobaczyć

Złączono Posta : 10.10.2007 (Sro) 6:46

na marginesie to pulpit tego debiana jest taki jak w Ubuntu,a takiego nietrawie wole z PCLinuxa

A mój komp to:

Pentium III 750MHz

384SDRAM

Ge-Force 5200 128Mb

I Ubuntu 7.04 z Berylem, Mandriva 2007 i 2008 normalnie bryka.

No bo w Ubuntu jest GNOME tak samo jak na zrzucie , a w PCLinuxOS masz KDE.

(Na stronie którą Ci podałem dostępna jest też płytka Debiana w wersji z KDE )