Dane w chmurze - synchronizacja a bezpieczeństwo danych

Witam,

Chciałbym się poradzić w następującej kwestii.

Chciałbym zsynchronizować folder z dyskiem google - aby mieć do niego dostęp zarówno na swoim komputerze jak i w sieci. Jednocześnie chciałbym aby moje dane były stosunkowo bezpieczne przed potencjalnym usunięciem. Więc byłaby to też forma stale synchronizowanej dodatkowej kopii danych z komputera w chmurze.

Dostęp do komputera mają też inne osoby, więc jeśli ktoś usunie mój folder na komputerze to zostanie on zarówno usunięty na dysku google ? Więc średnio bezpiecznie.
Czy istnieje zatem opcja logowania się do synchronizacji ? przykładowo ktoś używa komputera, niechcąco usunie plik, lub też specjalnie - jeśli to złodziej i zacznie czyścić dysk, ale nie jest zalogowany to nic sie nie dzieje, ponieważ nadal będę miał kopie danych w chmurze google.
Jeśli natomiast ja używam komputera to loguje się do synchronizacji i wszystko śmiga.
Czy jest taka opcja ? czy może to tylko moje pobożne życzenia :slight_smile:

Chciałbym mieć synchronizacje danych i możliwość dostępu do nich przez internet, a jednocześnie chciałbym aby były bezpieczne na wypadek kradzieży komputera lub przypadkowe usunięcie danych na komputerze, który jest podłączony do synchronizacji. Pozdrawiam

Jest coś takiego co się nazywa kontrola wersji - pozwala na przywrócenie pliku sprzed zmian lub po skasowaniu:
https://support.google.com/drive/answer/2409045?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl

Masz swój profil na komputerze, czy z tego samego konta korzystacie? Rozwiązanie to utworzenie konteneru Veracrypt na komputerze i tam trzymanie folderu.

Moim skromnym zdaniem znacznie lepszym rozwiązaniem jest osobne konto dla każdego użytkownika.