Dark Reader i ciemne strony www - czy można się do tego przyzwyczaić?

Mniej bolą oczy ale czy można się przyzwyczaić do ciemnych stron?
Mówią że i w piekle jest dobrze tylko trzeba się przyzwyczaić :innocent:
Co Wy na to?:slightly_smiling_face:

Ja mam wszędzie ciemne motywy ustawione, ale czytać dłuższego białego tekstu na czarnym tle nie potrafię, bo zaraz mam mrówki przed oczami. SMS w nocy przeczytać i odpisać to maks.

1 polubienie

Od dwóch lat korzystam wszędzie gdzie się da z ciemnych motywów. W odróżnieniu od @anon741072 białe litery na czarnym tle nie męczą mnie - podobno to czy nas to męczy czy nie to kwestia indywidualna i zależy od naszej percepcji i budowy oka. W telefonie częściej używam żółtych liter na czarnym tle. Bez ciemnego motywu nie wytrzymałbym tyle czasu przed kompem. Natomiast gdzieś czytałem (oczywiście amerykańscy naukowcy), że ciemny tryb wcale nie jest tak zdrowy dla oczu jak kiedyś sądzono.

@jajecpl widzę że też ma ciemny motyw na Linuxie :slightly_smiling_face:

Bez ciemnego trybu nawet nie zapuszczam się do internetów.

Wszystko inaczej wygląda, to tak jak jazda samochodem w dzień albo w nocy :slightly_smiling_face:
Przerzuciłem się na czarny kolor stron www, zobacze jak będzie :smile:

Bo oglądasz na ciemno i nagle w nocy jeb -białe.
Ustawiłem też te barwy nocne, ale nie rozpracowałem tego do końca

Te komentarze nie współgrają z główną stroną Dobrychprogramów.

A ja sobie radzisz z czarnym kursorem wyboru tekstowego? Na czarnym tle go nie widać bo jest sam czarny.
Ja sobie go przerobiłem na granatowy i go jest widać na ciemnym tle, to ten zaznaczony czerwoną elipsą.

000

U mnie kursor jest biały tak samo jak litery.

Julia rabbit chyba nadaje się do wycinania w ABP czymś takim:

www.dobreprogramy.pl#?#div[id^="komentarz-"]:-abp-has([title="Julia_Rabbit"])
www.dobreprogramy.pl#?#header + div + div  > div > div > div > div > div > div:-abp-has( > div > a > span:-abp-contains(Julia_Rabbit))