Dark Souls nie wykrywa pada


(Kamikadze97) #1

Witam. Mój problem polega na tym iż Dark Souls nie reaguje na naciskanie przycisków na padzie.

Posiadam pada PS3 Sixaxis. Czytałem troche zanim postanowiłem napisać ale nic nie pomaga (używałem wszystkiego - MotionJoy, BetterDS3, ScpDriver, x360ce w folderze z plikiem exe). Programy wykrywają pada i naciskanie przycisków w innych grach też wszystko jest ok (testowałem pada w Guacamelee!, Dust, Don't Starve). Myślałem, że wszystko jest ok, na padzie fajnie sie gra wiec czemu nie wypróbować Dark Souls jak mam pada. I dupa.... Gra się odpala - nacisnij start, ja naciskam a gra nie reaguje (x360ce też twierdzi wtedy, że naciskam start). Na prawde nie wiem co robić. Zmiana nazwy pliku od x360ce tez nie pomaga.

 

Proszę o pomoc!

 

 

 

EDIT: Popróbowałem coś porobić i teraz w Dark souls jak naciskam przycisk PS to uruchamia sie menu Windows Live co znaczy, że pad działa i Dark Souls go wykrywa, ale inne przyciski nadal nie działają...

 

 

EDIT 2: Problem rozwiązany ale polecam temat zostawić i wyróżnić gdyż rozwiązanie jest ciekawe. Otóż Dark Souls nie patrzy na kontrolery tylko bierze pierwszy z listy. U mnie na liscie kontrolerów jakims cudem pierwsza była kamerka (wtf). Wystarczyło odłączyć kamerkę. 

By sprawdzić kolejność padów: Panel sterowania > Wyświetl urządzenia i drukarki (Sprzęt i dźwięk) > prawym na pada > Ustawienia kontrolerów gier. I tu mamy liste.