Darmowa aktualizacja do Widows 10?

Cześc na interii znalazłem taki artykuł : http://nt.interia.pl/news-windows-10-i-project-spartan-nowe-informacje,nId,1594038 czy tak będzie naprawdę tzn darmowa aktualizacja z 7-mki ?

Tak będzie to możliwe była mowa o tym na spotkaniu microsoftu

Kilkanaście dni temu na jakims blogu czytałem iż Microsoft może dać aktualizację do “dziesiątki” za free ale jeszcze ostateczne decyzje nie zapadły więc wedle mnie nie ma się jeszcze co napalać:-)

@Slodki_malin, tylko że dziś odbyła się oficjalna, prawdziwa konferencja o Windwsie 10. I do tego też odnosi się wyżej podany artykuł.

Jest to dosyć nietypowa decyzja Microsoftu i tym bardzie nie ma co się napalać. Bo coś tak mi się wydaje, że będzie to w jakiś sposób nas kosztować przy użytkowaniu.

Nie będzie to nas nic kosztować. Cały haczyk polega na tym, że upgrade można wykonać przez rok czasu od premiery Windows 10.  

Nieprawda. Klucz z 7 lub 8/8.1 będzie przypisany do systemu 10.

Po upgrade nie będziemy mogli już używać systemu z którego robimy upgrade, tylko Win 10. Myślisz że po roku jak ktoś będzie chciał zrobić format to zostanie bez systemu?

Panowie, proponuję wstrzymać się z dywagacjami w stylu “(…) jak będzie”. Poczekajmy spokojnie do premiery systemu a wszystko będzie jasne.