Darmowa aktualizacja do windows 10 i co dalej?


(Woha88) #1

Witam wszystkich wielkimi krokami zbliża się ten dzień, w którym wszyscy użytkownicy windows 7 sp1 oraz windows 8/8.1 będą mogli za DARMO zaktualizować swój system operacyjny do windowsa 10. Brzmi to trochę jak w bajce bardzo pięknie niestety diabeł tkwi w szczegółach i nasuwa się tu bardzo dużo wątpliwości i pytań.

1.Komputer stacjonarny - posiadam oryginalną płytę do niego windows 7. Czy po aktualizacji do windows 10 będę mógł wrócić do windows 7 z dotychczasowym kluczem? A jeśli przyjdzie mi do głowy reinstalacja windows 10 to czy będę mógł to zrobić?

  1. Laptop lenovo g580. Recovery z windows 7. Tutaj już całkowita zagadka. Aktualizacja do windows 10 i co dalej? Mogę wrócić do 7? A jeśli przyszła by mi do głowy reinstalacja windows 10 to czy będę mógł to zrobić?

Proszę o szczegółowe wytłumaczenie zagadnienia bo na pewno przyda się to wielu osobom przed podjęciem decyzji o aktualizacji systemu do windows 10.


(Cedar) #2

W artykułach na DP były podane odpowiedzi na Twoje pytania, jednak ciągle się w tym temacie coś zmienia.

Musisz wiedzieć to już dziś?

Do premiery Win 10 jest jeszcze ponad 3 tygodnie i aby się załapać na darmową aktualizację będziesz miał rok od premiery - poczekaj gdy zostaną podane wszystkie szczegóły.


(Woha88) #3

Rzeczywiście nie jest to niezbędnie konieczne, żebym już teraz to wiedział. Jednak jestem bardzo ciekawy tych informacji ponieważ skuszony przez microsoft zarezerwowałem już windows 10 na laptopie i nie wiem czy w dniu premiery aktualizować czy jeszcze poczekać czy może w ogóle nie aktualizować…? A te infornacje są niezbędne, żeby podjąć decyzję.


(kuba3351) #4

Z ostatnio opublikowanych informacji wynika, iż i tak nie dostaniesz aktualizacji dnia 29 lipca, dostaną ją osoby które były testerami systemu, czyli m.in ja :smiley: Artykuł tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/Nie-uczestniczysz-w-testach-Nie-dostaniesz-29-lipca-swojej-aktualizacji-do-Windows-10,News,64209.html

Oznacza to, że to kiedy dostaniesz aktualizację zależne jest od tego kiedy aktualizację zarezerwowałeś, będziesz stał w kolejce :smiley:

Będziesz mógł przeinstalować Windows 10 bez problemu, albo ściągając obraz z systemem, albo używając funkcji odświeżania systemu. A z powrotem do poprzedniego systemu nie wiem jak jest :smiley: Więc masz jeszcze trochę czasu :smiley:


(system) #5

 

Ciekawość pierwszy stopień do piekła.

 

Dobra rada, poczekaj nie do dnia premiery tylko 2-3 tyg po premierze.

A dlaczego ?

A dlatego, że zobaczysz jaki będzie cyrk zanim Microsoft na szczurach doświadczalnych wprowadzi odpowiednie poprawki :stuck_out_tongue:

 

Oni jednym patche do w8 potrafili położyć na łopatki tysiące komputerów to nie wierzę aby tu wszystko poszło gładko.


(Woha88) #6

To już jest cenna informacja odnośnie przeinstalowania samego windowsa 10. Kwestia otwarta czy będę mógł wrócić do 7…bo może być jednak tak, że 10 mi nie przypadnie do gustu… :wink:

Wredotka chyba posłucham się Twojej rady, poczekam jeszcze bo na pewno nie chce zostać szczurem doświadczalnym microsoftu co to to nie :smiley:


(Cedar) #7

Coraz więcej niecierpliwych…

 

Zacznij w końcu czytać to co jest na głównej.

http://www.dobreprogramy.pl/Reinstalacja-Windows-10-po-roku-jednak-bez-oplat-wyjasniamy-i-dopytujemy,News,63487.html

http://www.dobreprogramy.pl/Aktualizacja-Reinstalacja-Windows-10-rok-po-premierze-nie-bedzie-juz-darmowa,News,63427.html

 

W dniu premiery nie będziesz mógł i tak zaktualizować:

http://www.dobreprogramy.pl/Nie-uczestniczysz-w-testach-Nie-dostaniesz-29-lipca-swojej-aktualizacji-do-Windows-10,News,64209.html


(Woha88) #8

 

Cieszysz się, że znajdą się tacy, którzy zostaną królikami lub szczurami doświadczalnymi? :smiley: Jeśli chodzi o mnie to ja już zrozumiałem, żeby poczekać :smiley:  


(Cedar) #9

Czytaj ze zrozumieniem - cieszę się, że tacy niecierpliwi jak Ty nie dostaną systemu 29.07 :wink:

Ci, których niektórzy nazywają “królikami doświadczalnymi” dostaną system w pierwszej kolejności


(kuba3351) #10

Ja jestem szczurem czy też królikiem doświadczalnym od października zaszłego roku, kiedy to ruszył program Windows Insider, i mnie to nie przeszkadza, sypnął się system w tym czasie dwa razy, więc zrobiłem format i jedziemy dalej, i po 29 lipca też będę :smiley:


(Cedar) #11

A ja od około stycznia/lutego i żadnych problemów, czasami zapominam, że odpaliłem Win 10 zamiast 7.


(Woha88) #12

Spoko :smiley: Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

 

Oj to już na pewno wolę poczekać aż system będzie na 100% stabilny ;) 


(Cedar) #13

A to był/jest taki system stabilny w 100% u każdego? :wink:


(kuba3351) #14

Ja od samego początku korzystałem z buildów testowych Windowsa 10 do codziennej pracy. Z tymi wcześniejszymi zdarzały się problemy np. menu start nie chciało się otwierać, i była to rzecz uciążliwa i przeszkadzająca w pracy. Miałem oczywiście multiboot z Windowsem 7 który był w razie gdyby coś z W10 się zadziało :smiley: . W tej chwili najnowszy publiczny build działa w 100% stabilnie, nie sprawia mi żadnych problemów, i jest postawioy jako jedyny Windows na laptopie. Innego Windowsa mam na innej maszynie :smiley:


(Cedar) #15

To fakt, zapomniałem o tym, bo nie odczułem go za bardzo (głównie wtedy siedziałem na 7) i poczekałem na nową wersję.


(Woha88) #16

Ach to mój idealizm :wink: ale chodzi mi o to, żeby był już dopracowany, stabilny chociażby na takim poziomie  jak obecnie windows 7 :wink:


(kuba3351) #17

Moim zdaniem już jest, bo jak powiedziałem, niesprawia mi już żadnych problemów