Darmowa aktualizacja do windows 10 i co dalej?

Witam wszystkich wielkimi krokami zbliża się ten dzień, w którym wszyscy użytkownicy windows 7 sp1 oraz windows 8/8.1 będą mogli za DARMO zaktualizować swój system operacyjny do windowsa 10. Brzmi to trochę jak w bajce bardzo pięknie niestety diabeł tkwi w szczegółach i nasuwa się tu bardzo dużo wątpliwości i pytań.

1.Komputer stacjonarny - posiadam oryginalną płytę do niego windows 7. Czy po aktualizacji do windows 10 będę mógł wrócić do windows 7 z dotychczasowym kluczem? A jeśli przyjdzie mi do głowy reinstalacja windows 10 to czy będę mógł to zrobić?

  1. Laptop lenovo g580. Recovery z windows 7. Tutaj już całkowita zagadka. Aktualizacja do windows 10 i co dalej? Mogę wrócić do 7? A jeśli przyszła by mi do głowy reinstalacja windows 10 to czy będę mógł to zrobić?

Proszę o szczegółowe wytłumaczenie zagadnienia bo na pewno przyda się to wielu osobom przed podjęciem decyzji o aktualizacji systemu do windows 10.

W artykułach na DP były podane odpowiedzi na Twoje pytania, jednak ciągle się w tym temacie coś zmienia.

Musisz wiedzieć to już dziś?

Do premiery Win 10 jest jeszcze ponad 3 tygodnie i aby się załapać na darmową aktualizację będziesz miał rok od premiery - poczekaj gdy zostaną podane wszystkie szczegóły.

Rzeczywiście nie jest to niezbędnie konieczne, żebym już teraz to wiedział. Jednak jestem bardzo ciekawy tych informacji ponieważ skuszony przez microsoft zarezerwowałem już windows 10 na laptopie i nie wiem czy w dniu premiery aktualizować czy jeszcze poczekać czy może w ogóle nie aktualizować…? A te infornacje są niezbędne, żeby podjąć decyzję.

Z ostatnio opublikowanych informacji wynika, iż i tak nie dostaniesz aktualizacji dnia 29 lipca, dostaną ją osoby które były testerami systemu, czyli m.in ja :smiley: Artykuł tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/Nie-uczestniczysz-w-testach-Nie-dostaniesz-29-lipca-swojej-aktualizacji-do-Windows-10,News,64209.html

Oznacza to, że to kiedy dostaniesz aktualizację zależne jest od tego kiedy aktualizację zarezerwowałeś, będziesz stał w kolejce :smiley:

Będziesz mógł przeinstalować Windows 10 bez problemu, albo ściągając obraz z systemem, albo używając funkcji odświeżania systemu. A z powrotem do poprzedniego systemu nie wiem jak jest :smiley: Więc masz jeszcze trochę czasu :smiley:

 

Ciekawość pierwszy stopień do piekła.

 

Dobra rada, poczekaj nie do dnia premiery tylko 2-3 tyg po premierze.

A dlaczego ?

A dlatego, że zobaczysz jaki będzie cyrk zanim Microsoft na szczurach doświadczalnych wprowadzi odpowiednie poprawki :stuck_out_tongue:

 

Oni jednym patche do w8 potrafili położyć na łopatki tysiące komputerów to nie wierzę aby tu wszystko poszło gładko.

To już jest cenna informacja odnośnie przeinstalowania samego windowsa 10. Kwestia otwarta czy będę mógł wrócić do 7…bo może być jednak tak, że 10 mi nie przypadnie do gustu… :wink:

Wredotka chyba posłucham się Twojej rady, poczekam jeszcze bo na pewno nie chce zostać szczurem doświadczalnym microsoftu co to to nie :smiley:

Coraz więcej niecierpliwych…

 

Zacznij w końcu czytać to co jest na głównej.

http://www.dobreprogramy.pl/Reinstalacja-Windows-10-po-roku-jednak-bez-oplat-wyjasniamy-i-dopytujemy,News,63487.html

http://www.dobreprogramy.pl/Aktualizacja-Reinstalacja-Windows-10-rok-po-premierze-nie-bedzie-juz-darmowa,News,63427.html

 

W dniu premiery nie będziesz mógł i tak zaktualizować:

http://www.dobreprogramy.pl/Nie-uczestniczysz-w-testach-Nie-dostaniesz-29-lipca-swojej-aktualizacji-do-Windows-10,News,64209.html

 

Cieszysz się, że znajdą się tacy, którzy zostaną królikami lub szczurami doświadczalnymi? :smiley: Jeśli chodzi o mnie to ja już zrozumiałem, żeby poczekać :smiley:  

Czytaj ze zrozumieniem - cieszę się, że tacy niecierpliwi jak Ty nie dostaną systemu 29.07 :wink:

Ci, których niektórzy nazywają “królikami doświadczalnymi” dostaną system w pierwszej kolejności

Ja jestem szczurem czy też królikiem doświadczalnym od października zaszłego roku, kiedy to ruszył program Windows Insider, i mnie to nie przeszkadza, sypnął się system w tym czasie dwa razy, więc zrobiłem format i jedziemy dalej, i po 29 lipca też będę :smiley:

A ja od około stycznia/lutego i żadnych problemów, czasami zapominam, że odpaliłem Win 10 zamiast 7.

Spoko :smiley: Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

 

Oj to już na pewno wolę poczekać aż system będzie na 100% stabilny ;) 

A to był/jest taki system stabilny w 100% u każdego? :wink:

Ja od samego początku korzystałem z buildów testowych Windowsa 10 do codziennej pracy. Z tymi wcześniejszymi zdarzały się problemy np. menu start nie chciało się otwierać, i była to rzecz uciążliwa i przeszkadzająca w pracy. Miałem oczywiście multiboot z Windowsem 7 który był w razie gdyby coś z W10 się zadziało :smiley: . W tej chwili najnowszy publiczny build działa w 100% stabilnie, nie sprawia mi żadnych problemów, i jest postawioy jako jedyny Windows na laptopie. Innego Windowsa mam na innej maszynie :smiley:

To fakt, zapomniałem o tym, bo nie odczułem go za bardzo (głównie wtedy siedziałem na 7) i poczekałem na nową wersję.

Ach to mój idealizm :wink: ale chodzi mi o to, żeby był już dopracowany, stabilny chociażby na takim poziomie  jak obecnie windows 7 :wink:

Moim zdaniem już jest, bo jak powiedziałem, niesprawia mi już żadnych problemów