Darmowa aktualizacja do Windows 10 - oszukać przeznaczenie :)

Witam, mam 2 maszyny jedna z 8.1 druga z 7, nie chcę się teraz przesiadać na 10 ale nie chcę też stracić darmowego upgrade’u na przyszłość (pomijam drugie ‘okno’ na decyzję).

Hej,

co do 2 jak usuniesz folder to pobierze Ci go na nowo.

nie wystarczy stworzyć tam pustego pliku/ów o tej samej nazwie?

Cześć.

Programem MediaCreationToolx64 możesz zrobić obraz iso i zostawić na dysku, na przyszłość jeśli  zdecydujesz się na aktualizację do W10. Od dnia, kiedy masz W10 masz rok czasu na “przetestowanie” go za darmo. Później płacisz za W10 po roku czasu, bądź też szukasz innego sposobu, na aktywację W10. 

Tak. Pliki W10 pobierają się na dysk. Wchodzisz w panel sterowania, następnie w opcje folderów i zaznaczasz opcję “pokaż ukryte pliki,  foldery i dyski”. Po tym zabiegu obserwuj, czy na dysku C masz folder, który będzie miał w nazwie “Windows”. 

Ja zrobiłem tak:

  1. Wykonanie kopii dysku twardego z Windows 7 za pomocą AOMEI Backupper.

  2. Uaktualnienie do Windows 10 za pomocą MediaCreation Tool.

  3. Odczytanie i zapisanie “na później” nowego klucza Windows 10.

  4. Przywrócenie obrazu dysku z Windows 7.

  5. Profit :slight_smile:

Dzięki temu nawet po upływie darmowego okresu uaktualnienia mogę wrócić do Windows 10. Jedyna wada, że może być to tylko czysta instalacja.

 Nie wprowadzaj w błąd!

Kto Ci takich bzdur naopowiadał a Ty je jeszcze powielasz? Windows 10  nie ma żadnego okresu ważności, możesz go użytkować bezterminowo.

1 rok od dnia premiery tj od 29 lipca 2015 jest możliwa darmowa aktualizacja systemów Windows 7 SP1 i Windows 8.1. Jeśli pierwsza instalacja jako aktualizacja na danym sprzęcie odbędzie się w tym terminie, każda następna instalacja może odbywać się już po tym terminie i nie musimy martwić się o aktywację.

Było o tym setki razy, ale powtórzę jeszcze raz:

Do każdej następnej instalacji (no i aktywacji) po uaktualnieniu, nie jest potrzebny żaden klucz - wystarczy połączenie z internetem - aktywacja odbywa się na podstawie “identyfikatora produktu” które jest przesyłany na serwery MS podczas pierwszego uaktualnienia.

Nie wiem jak jest obecnie ale podejrzewam, że tak samo - klucz, który możesz 'wyciągnąć" z Win 10 po aktualizacji z wcześniejszej wersji systemu, nie jest kluczem unikalnym a tzw “generic” - różnym tylko dla różnych wersji Win 10 i taki klucz często nie jest przyjmowany w czasie ponownej instalacji a jeśli zostanie przyjęty, to nie umożliwia aktywacji systemu.

Nigdzie MS nigdy nie napisał że “wyciąganie” klucza jest potrzebne aby móc ponownie zainstalować/aktywować Win 10 - gdyby to było konieczne na pewno by udostępnił odpowiednie narzędzie do tego celu.

No właśnie, nie wiesz jak jest obecnie, a wypowiadasz się z pewnością. Ciekawe na jakiej postawie miałby być generowany ten “identyfikator produktu”, jeśli wcześniej na komputerze był Windows 7/8.1. Skąd MS ma wiedzieć, że dana maszyna o konfiguracji sprzętowej XYZ ma prawo do licencji Windows 10, przy instalowaniu na czysto?

Przecież o tym jest pisane od 29.07.2015 (a może i kilka dni wcześniej).

W takim razie jak to zadziała na Windows 8.1 BOX? Mam taką wersję systemu, jeżeli zaktualizuję go do Win10, powrócę do Win8.1 i w przyszłości zainstaluję na innym komputerze to skąd Microsoft będzie wiedział że wszystko jest ok? To nie jest czasem powiązane z kontem Microsoft?

Możesz podać źródło ( link do strony Microsoftu ) w którym MS napisał cokolwiek o “koncie Microsoft” które jest wymagane do aktywacji (jakiejkolwiek wersji) systemu Win 10? Nie twierdzę, że taka sytuacja nie jest możliwa, jednak nigdzie i nigdy nie spotkałem aby MS w takiej sytuacji pisał cokolwiek o “koncie Microsoft”

Linku Ci nie podam, ale u mnie po instalacji na czysto Win 10, dopóki się nie połączyłem z kontem ms, to nie miałem systemu aktywowanego. Dodatkowo w szczegółach konta ms, są wszystkie urządzenia, które się tam podpina.

Temat wersji BOX był poruszany na forum i w komentarzach na DP - nie pamiętam szczegółów, bo nie posiadam takiej wersji i nie śledziłem tej dyskusji dokładnie, jednak z tego co pamiętam, w pewnym sensie tracisz uprawnienia wynikające z wersji BOX po aktualizacji do Windows 10. Szczegółów poszukaj w sieci.

Nie podasz bo link z taką informacją od MS nie istnieje.

Było to “przerabiane” wiele razy - gdybyś poczekał jeszcze np. 15 minut/godzinę, to system został by aktywowany - Twoim przypadku nastąpił po prostu czasowy zbieg zdarzeń - aktywacja nastąpiła w czasie zbliżonym do czasu zalogowania się na koncie MS.

Czytaj:

Możliwe, że tak właśnie było i trzeba było odczekać chwilę na aktywację, a połączenie z kontem zbiegło się w czasie.

czyli jak to zrobić aby dalej korzystać z 8.1 lub 7 i nie stracić darmowego UPG W10 po roku?

Przecież zostało to już napisane w tym wątku i do tego post ten ze zbytecznymi “dodatkami” sam polubiłeś.

myślałem że zdisowałeś ten post jako bezużyteczny