Darmowa poczta z możliwością tworzenia dodatkowych aliasów

Szukam poczty internetowej spełniającej poniższe wymagania:

- możliwość tworzenia dodatkowych aliasów dla tego samego konta, w celu uchronienia się od spamu w przypadku podania adresu e-mail na stronie współpracującej ze spamerami / wycieku adresu e-mail z innego powodu

- dostawca poczty sam nie rozsyła reklam

  • usługa jest bezpłatna

  • pojemność poczty nie ma większego znaczenia (może być jakieś 100MB albo nawet 50MB)

  • dostawca ma przyzwoitą reputację

outlook.com, gmail. Szukałeś w ogóle?

kilka kont gmail z ustawionym przekierowaniem na główny adres i podpięciem pod konto główne jako konta do wysyłki(na wypadek odpowiedzi).

Co do pierwszej odpowiedzi - gmail z tego co znalazłem nie oferuje rzeczywistych aliasów, oferuje jedynie aliasy w stylu jan.kowalski +rozmaitebrednie @gmail.com, a podejrzewam, że przefiltrowanie tego plusa i dodatku przez spamboty jest banalne.

 

Dzięki za wskazanie Outlooka, tam jest dokładnie to, o co mi chodziło.

Aliasów nie oferuje, ale oferuje przekierowania.

Niestety do konta na Outlooku nie dochodzą mi żadne maile potwierdzające rejestrację na stronach i forach internetowych, a właśnie po to miała być cała zabawa, żeby nie udostępniać wszędzie podstawowego adresu, tylko aliasy. Pomoc techniczna na razie jest bezradna. Tak więc szukam dalej i będę wdzięczny za dalsze podpowiedzi.

Zaglądałeś do folderu spam?

Tak, wszędzie zaglądałem, dodałem całe domeny i adresy, z których pisze administracja do tzw. safe senders list i dalej nic.

Może jest jakiś specjalny folder do którego to wszystko wpada, a ty go nie zauważasz?

Nie ma żadnego innego folderu. Maile, które sam sobie wysyłam z gmaila na outlookowy alias dochodzą.

Folder zwie się “poczta niechciana” i tam często lądują takie maile. No i outlook to pierwsze o czym pomyślałem czytając nazwę tematu więc polecam.

Powtarzam, poczta ze stron i for internetowych, na których mi zależy, nie trafia do żadnego z folderów.