Darmowa sieć 3G - mit?


(Szklok) #1

Witam, zainspirowany możliwością darmowego odbioru internetu za pośrednictwem urządzeń do czytania książek elektronicznych (e-booki) pochyliłem się nad netbookiem Acer Aspire One 3G. Urządzenie ma wbudowany modem do łączenia się właśnie tą metodą. Podczas próby połączenia się z internetem za pośrednictwem Połączenia Szeregowego WAN Miniport (PPPOE) wyskakuje okno z koniecznością wpisania Nazwy Użytkownika i Hasła. Nie wiem o co chodzi więc naciskam dostępny przycisk Połącz po czym przerywa się próba połączenia komunikatem Błąd: 651. Czy jest to możliwe żebym mógł łączyć się z internetem na tym urządzeniu za darmo? A jeśli nie to jak można w ogóle wykorzystać ten modem?


#2

A włożyłeś tam jakąkolwiek kartę SIM? Z darmowych to chyba tylko Aero2.


(Szklok) #3

Przyjacielu tak to wygląda:

[http://i.ebayimg.com/t/ACER-Aspire-One- … ~60_57.JPG](http://i.ebayimg.com/t/ACER-Aspire-One-Gateway-WWAN-3G-card-Ericsson-F3307-3G-HSPA-WCDMA-For-Toshiba-/00/s/MTAxNFgxMjgy/z/2UgAAOxy4c5RvssR/%24(KGrHqV,!rcFG(-OJtgSBRvssRfEQg~~60_57.JPG)

Nie widzę możliwości włożenia tam karty SIM.


#4

Na przyszłość - nie wklejaj na forum tak wielkich grafik.

Co do tematu - piszesz o modemie 3G - takie modemy są na karty SIM, więc albo nie masz takiego modemu, albo źle szukasz.


(eddie71) #5

Podaj dokładną nazwę netbooka.Acer Aspire One to tylko nazwa serii.

Tytuł tematu pasowałby taki “Jak przystosować Acer Aspire One x do darmowego internetu 3G”.

Pod x podstawiasz właściwą wartość.


(Szklok) #6

OK, wątpliwości zostały rozwiane - znalazłem gniazdo na kartę SIM. Zatem urządzenia wyposażone w wewnętrzny modem 3G również wymagają posiadania takiej karty. Czyli możliwość darmowego dostępu do internetu (nie mówię tu o Aero2) tak jak to jest w przypadku czytników e-book w laptopach nie ma miejsca? Dziękuję za pomoc i sorry za nazwę postu teraz faktycznie wydaje się nie na miejscu.


(eddie71) #7

Niektóre czytniki e-book też posiadają modem 3G.

Na przykład KINDLE 3 3G.

W sieci 3G darmowy internet jest tylko w AERO 2.

Oczywiście inni operatorzy też mają taryfy z darmowym internetem, ale prędkość jest bardzo ograniczona np 16 Kb/s, albo trzeba spełnić jakieś warunki.


(roobal) #8

Skoro chcesz korzystać z sieci na łączu telefonii komórkowej, to w jaki sposób chcesz się podłączyć do sieci operatora bez karty sim? Natomiast dane do logowania i hasło podaje Ci operator sieci.