Darmowe duże wideokonferencje

Witam,

potrzebny mi jest jakiś dobry darmowy program do wideokonferencji. Dwa główne wymagania to brak limitu czasu spotkania i brak limitu (albo duży limit) uczestników. Te ograniczenia ma najpopularniejszy obecnie Zoom w darmowej wersji. Muszę też mieć możliwość udostępnienia swojego ekranu.
Chodzi o to, że chcę zrobić bezpłatne szkolenie dla grupy osób (na razie kilku ale potem może będzie znacznie więcej zainteresowanych) i potrwa ono co najmniej 2 godziny. Dlatego Zoom niestety odpada.

Znacie coś takiego za darmo/open-source ?

Z góry dziękuję za pomoc

Sprawdź: https://openmeetings.apache.org/downloads.html

Skoro “na razie kilku”, to na razie skorzystaj z Jitsi Meet:

Dzięki, program wydaje się całkiem dobry. Tylko instalacja niestety jakaś strasznie skomplikowane. Uczestnicy szkolenia pewnie się poddadzą :wink:

Może Zoom? Ale limity jakieś tam jednak są :wink:

Co jest skomplikowanego w instalacji przeglądarki internetowej? :thinking:

Z tym chyba jednak jest trochę więcej roboty:

Ale to jest instalacja serwera. Klienci nie instalują serwerów

A, czyli tylko ja bym to musiał zrobić jako host meetingu ?

Nie czytałem poradnika, ale skoro projekt jest oparty na Apache, czyli serwerze www, to znaczy, że ty stawiasz serwer ze stroną internetową, a klienci korzystając z przeglądarki na nią się tylko logują.

Nie doceniasz narodu :smiley:

Możesz też po prostu zrobić live przez youtube z włączonym czatem z linkiem niepublicznym, który prześlesz mailem?

Aby robić live na YT musisz wcześniej spełnić kilka wymagań, m.in. posiadać przez określony okres jakąś minimalną liczbę subskrybentów.

Bardzo dobry pomysł, ale chciałbym żeby uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań na czacie głosowym a tam to raczej odpada. Plus te wymogi, o których pisał kolega niżej - na oficjalnym koncie YT nie mam subskrybentów. Chociaż to jeszcze idzie jakoś załatwić - i tak planuję nagrać też filmiki w podobnej tematyce do szkolenia i wstawić je na YT.