Darmowe klucze od Microsoft w szkole

Niedawno u mnie w technikum dwóch pracowników MS przyjechało i zrobiło prezentację o swoich produktach (Kinnect, IE itp.) i zostawili nauczycielowi kilka kartek kluczy do rozdania nam, uczniom. Nauczyciel mówił, że to są klucze do Windowsa 7 i Office i jeden pasuje do obu produktów. Mam taki jeden klucz i szczerze mówiąc, nie wiem co z nim zrobić - czy mam się zarejestrować na stronie MS (MSDN) i podać go, a następnie ściągnąć legalnego Windowsa, czy po prostu ściągnąć chociażby stąd: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7,S … 13615.html i wpisać posiadany przeze mnie kod? Jakim cudem jeden klucz pasowałby jednocześnie do Windows i Office? Nauczyciel wyjaśniał wszystko chaotycznie i już nie wiem, co należy zrobić. Klucz ma format xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx-xxxxx.

Możesz pobrać Windows 7 z dobrych programów i wpisać klucz, ale nie wiem czy pasuje on do Win 7 jak i Office

Co to za kartka? Jest ona wydrukowania czy napisana ręcznie? Coś tam pisze? :shock:

Profesor powiedział też, że nawet do Windows Server pasuje. Klucze były wydrukowane po prostu na kartce, tak ok. 30 na jednej i każda klasa je dostała.

Nie wierzę coś w to, że jeden klucz działa na wszystko na raz. Chyba, że MS zaczął prowadzić jakąś nową, bliżej nieokreśloną politykę…

U mnie też byli i nie są to żadne klucze do Windows czy Office… To są klucze do Visual Studio 2010 oraz do serwera Microsoftu… żadnego Windowsa tym nie aktywujesz…

Poza tym do Windowsa pobranego z Dobrych Programów nie można wpisać klucza…

Jejku to forum schodzi na psy…

Ja chętnie przyjmę takowy klucz jak ktoś nie zamierza skorzystać :slight_smile: Swoją drogą, która firma rozdawała by swój produkt, sprzedawany obecnie za friko :slight_smile:

Nie za bardzo rozumiem na podstawie czego tak sądzisz ??

pilarek , a czy to problem podejść do nauczyciela i zapytać do czego ten key służy ??

To była pierwsza czynność, jaką zrobiłem. Dowiedziałem się tylko, że “przez ten klucz rejestrujemy się stronie MS i pobieramy Windowsa i Office’a” i jednocześnie ten klucz pasuje naraz do jednego i drugiego. W sumie to się nic nie dowiedziałem.

Możliwe - strzelam - że to klucze aktywacyjne do DreamSparka], które aktywują wasze konta na tym serwisie. Gdzie można pobrać za darmo trochę oprogramowania - m.in. Windows Server, Visual Studio, do celów edukacyjnych. Coś jak MSDNAA, ale nie tylko dla studentów, także dla uczniów.

Windows klienckiego i Office tam nie ma.

https://www.dreamspark.com/default.aspx

Rzeczywiście, zrobiłem tam konto i użyłem tego klucza do weryfikacji. Co prawda pojawił się błąd, że nie zostałem pomyślnie zweryfikowany, ale mogę pobierać soft i generować klucze. Dzięki za odpowiedzi, a szczególnie dla Nemhein.