Darmowe konta reseller?

Witam,

dzisiaj trochę szperałem w internecie i znalazłem nowy darmowy hosting oferujący konta reseller za free. Co o tym sądzicie?

Link do hostingu: www.lighthost.pl

Ściema? No na logikę rzecz biorąc…

No właśnie też tak myślałem, ale wypełniłem ten formularz i odpowiedź, że moje konto jest aktywne dostałem w ciągu godziny. Jak narazie działa :-D.

Moim zdaniem jeśli hosting dopiero startuje to może “rozdaje” darmowe konta. Ich użytkownicy jeśli będą zadowoleni to polecą ten hosting znajomym, znajomi swoim znajomym itd. Jednakże jedna rzecz (przynajmniej w moim odczuciu) na ich stronie jest nie do końca profesjonalna… Ta ramka wokół obrazka na dole i kolor linków (niebieski/fioletowy) w dobie CSS też dziwnie wygląda taki standardowy :wink:

Miejmy nadzieję, że mam rację bo jak nie to za miesiąc/dwa będziemy mieli wysyp tematów: coś zjadło moją stronę :wink:

Najciekawsze, że nie wiadomo kto świadczy tą usługę. Nie ma żadnych adresów, kontaktów. Dane rejestranta domeny zastrzeżone. Firma wiarygodna jak licealista, który hostuje swoich klientów na domowym pececie podłączonym do neostrady. Nie mówię nt. jakości usług - bo jej nie znam, mówię o wrażeniu jakie wywołała na mnie strona.

Napisałem do nich e-mail i w odpowiedzi dostałem informację że wstrzymują rejestrację kont na jakieś 2 tygodnie. Powód? Czekają na oprogramowanie które pomoże im uporządkować informację o wszystkich użytkownikach. Dlaczego nie ma informacji o firmie? Są na “etapie pozyskiwania środków z funduszów europejskich”, po otrzymaniu dotacji mają ujawnić informację. Jak pisali to nie wiedzieli że ktoś się zarejestruje bo strona nie była jeszcze promowana.

Po tym poście zmieniłem podejście do w. w. firmy… wydaje mi się, że to jednak jakaś ściema… która firma startuje z biznesem w zasadzie bez funduszy (no bo po co im te fundusze na rozpoczęcie działalności skoro już w zasadzie działają)?

…Albo naiwny licealista, który myślał “niewiadomoco”, ale musiał poprosić o pomoc Tatę, a ten stara się o fundusze. Tak czy siak - nie wygląda to profesjonalnie. Z ciekawości konto “zwykłe” założyłem, ale z profesjonalnymi zastosowaniami byłbym co najmniej ostrożny.

Jak jakaś firma chce dostać dofinansowanie z unii to musi najpierw rozpocząć działalność i zakupić to na co chce dofinansowanie a dopiero potem może dostanie to dofinansowanie na zasadzie zwrotu wydatków potwierdzonych fakturami.

A co do samej strony to przyjrzałem się jej dokładnie i śmierdzi mi ona naciąganiem lub jakimś innym przekrętem na kilometr - wykupili w NetArt hosting i teraz chcą sami świadczyć konkurencyjną dla nich usługę na ich serwerach.

Pewnie później coś wymyślą że każą płacić za swoje usługi tym którzy dali się na to nabrać bo nawet nie udostępnili żadnego regulaminu świadczenia usług więc mogą klientom wcisnąć wszystko.

O ile oczywiście NetArt nie wypowie im umowy za złamanie jakiegoś paragrafu ich regulaminu… :wink:

Heh - tego to nie wiedziałem… widocznie szanowna Pani profesor od Podstaw Przedsiębiorczości oglądająca cały dzień Telewizje Biznes jak to ją nazywa zapomniała o tym wspomnieć :wink:

Wpis o świadczeniu takich usług jest, a raczej powinien się znaleźć w regulaminie każdej dobrej firmy :wink: Aż chyba z ciekawości zerknę w moją umowę :-k

Jak by za to chcieli pieniądze, to było by oczywiste iż to oszustwo. A skoro to jest za darmo, to tym bardziej strach by było coś tam hostować.