Darmowe nagrywanie - mit?


(pytający) #1

Witam.

Otóż zainteresowałem się programami darmowymi do nagrywania płyt. Szukałem alternatywy dla płatnego Nero. Znalazłem kilka ciekawych pozycji:

  • DeepBurner

  • ImgBurn

  • CDBurnerXP Pro 3

Oczywiście pod względem wygody i funkcjonalności stanowią trochę "koślawą" alternatywę w stosunku do Nero (płatnego), ale da się nimi nagrywać pliki. Jednak nie da się wszystkiego. Mianowicie stworzyć obraz płyty, nieważne czy to audio, typowe dane, czy mix audio/dane itp. Myślę sobie, użyję zewnętrznego programu do stworzenia obrazu. No i tutaj pojawiają się schody. Niby takim darmowym Alkoholem 52% da się stworzyć obraz, ale zależy to od płyty, da się do ISO tylko płyty z danymi (lecz nie wszystkie), da się do CloneCD, ale po co mi taki skoro CloneCD jest płatny. Da się do MDS, ale cóż z tego, skoro w.w programy nie obsługują formatu. W przypadku płyt Audio można pójść na kompromis. Przerobić na dysk na WAVE np. CDex'em i nagrać w DeepBurner jako audio przeciągając te wave'y. Trochę czasochłonne i toporne ale da się nagrywać darmowo. Próbowałem Alkoholem 52% zgrać obraz płyty do MDS, który to format niby obsługuje ImgBurn (tak pisze), ale po próbie wczytania okazuje się że się nie da nagrać. Pozostaje zabawa w zgrywanie do wave (w kwestii Audio).

Jednak cóż mi z powyższych programów skoro NIE DA SIĘ NIMI STWORZYĆ KOPII PŁYTY 1:1. Bo jak mówię nie wszystko da się darmowym Alcoholem 52% zgrać do ISO, czy MDS by można było później nagrać w ImgBurn.

Co radzicie?


(kinguśątkO) #2

yhm?


(system) #3

Jak masz tak pisać to nie pisz nic.

pytający , sprawdź Alcohol 52% dostępny na vortalu.


(pytający) #4

kinguśątkO - :shock:

rss - :? przeczytaj uważnie

Alcohol 52% potrafi zapisać CD do formatu:

.mds

.ccd

.cue

Ccd i cue odpadają bo to obrazy CloneCD i CDRWIN a to płatne programy. Gdy utworzę mds to po włączeniu w BurnImg pisze, że nie obsługuje mds'a w dwóch plikach bo tak tworzy Alcohol. No i lipa, nie nagra. ISO w Alcoholu pojawia się tylko wtedy, jak robię obraz np. płyty z danymi, które sam sobie skompilowałem, dokumenty itp, no ale takie kompilacje to można i na dysk zgrać, nie trzeba obrazu...

Mds dla płyty Audio też nie zadziała.

Gdyby był darmowy program do tworzenia .ISO dla wszystkich płyt CD to by nie było problemu, a tak to :x ...

Taki DeepBurner tylko obrazy ISO nagrywa.

Sami widzicie, że musi być ISO, bo się nie da nagrać wymienianymi darmowymi programami.

Raz, że się nimi 1:1 nie da nagrać, to i w locie nagrywanie odpada...