Darmowe odpowiedniki dla windows

Witam,

Chciałbym coś zaproponować. Zaznaczę wcześniej, że jestem wielkim kibicem i wiernym użytkownikiem waszego serwisu. Uważam, że promowanie wolnego i darmowego oprogramowania to naprawdę fajna działalność.

Moja prośba dotyczy systemu windows i odpowiedników oprogramowania komercyjnego dla niego. Brakuje mi w serwisie działu, w którym szybko będę mógł zobaczyć/znaleźć odpowiednik np. photoshopa (może to i marny przykład) albo jakiegoś Nortona itp. wśród oprogramowania darmowego. Wiadomo, że jest wyszukiwarka, ale nie o to mi chodzi…

Wyobrażam sobie to tak: Powstanie w serwisie dział, który pokaże nam na jednej stronie najlepsze aplikacje Freeware/OpenSource w danej kategorii, a wszystko to na jednej stronie. Na jakiej podstawie miały by one być wybierane…wydaje mi się że fajnie było by wprowadzić jakiś system oceniania przez internautów. Z takiej strony można by szybko pobrać aplikacje które stworzą w pełni funkcjonalne środowisko, w którym tylko OS jest płatny a reszta softu za free bez grzebania po kategoriach i szukania tego naj…naj… edytora html, dajmy na to. Wiadomo, że każdy ma swoje preferencje, ale system oceniania byłby imho dobrym rozwiązaniem do tego aby wskazać jaki jest najlepszy zamiennik. Oczywiście trzeba by jeszcze wskazać kategorie, ale przecież te już istnieją. Możecie mi zarzucić, że jestem leniem, jednak dla lamera szukającego odpowiednika np. ms office, nero itp było by to super rozwiązanie. Poza tym, wiadomo było by co rzeczywiście jest godne uwagi a czego nie warto instalować.

Mam nadzieję że jasno się wyraziłem.

Proszę o opinie…

Pozdrawiam

Kuba

Jeśli ktoś szuka odpowiednika darmowego dla jakiegoś oprogramowania to najczęściej zadaje pytanie na forum i znając użytkowników szybko dostanie on odpowiedź… np.

Norton (rozumiem antyvirus) :arrow: Avast

MS Office :arrow: OpenOfice,

Nero :arrow: Ashampoo Burning Studio,

coś jeszcze?

więcej: :szukaj:

Szukając programu na vortalu, w każdej kategorii możesz zaznaczyć czy ma wyświetlić tylko darmowe, płatne czy wszystkie, więc to o czym piszesz jest już wprowadzone.

Chyba CDBurnerXP :stuck_out_tongue:

A właśnie że Ashampoo - u nas wersja 6.5 jest darmowa :stuck_out_tongue:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2432&t=37