Darmowe oprogramowanie na używane komputery dla szkół

(Sp 15go) #1

Czy ktoś ma informacje na temat darmowego oprogramowania na używane komputery dla szkół Windows 98, 2000?

(Johny) #2

Zdaje się,że chodzi mu o licencję,wiele programów darmowych jest pobierana przez jednego użytkownika i instalowana na jednym komputerze,wiem,że firmy muszą płacić podatek,od dobra nabytego,nawet za korzystanie z freeware,ale jak jest ze szkołami o to by musiał spytać jakiegoś prawnika,bo zwykle te oprogramowanie może pobrać każdy,np.

Celestia - program astronomiczny

Atol - Open Sourcowy Menager plików

Maxima - program matematyczny

Programy pokazujące zjawiska fizyczne

(Sp 15go) #3

Mozliwość nieodpłatnego zainstalowania licencjonowanego

systemu operacyjnego MS Windows 98SE

lub MS Windows 2000 P na nabywanych przez szkoły

komputerach uzywanych

(Johny) #4

Wykupienie licencji zbiorczej,umożliwiającej legalne zainstalowanie Windows na wielu komputerach,Windows to produkt komercyjny,tu szkoła,która chce to zrobić musi chyba pytać Microsoft

(zagorskid) #5

Większość licencji freeware uwzględnia, że produkt jest darmowy dla użytkowników domowych i instytucji naukowych (szkół).

No niestety nie jest tak różowo… Moja szkoła przy zakupie systemów musiała płacić, co prawda miała jakąś tam zniżkę i dofiansowanie z UM, ale notabene systemy operacyjne Windows dla szkół darmowe nie są (a przynajmniej jakiś czas temu nie były).

(Sp 15go) #6

Słyszałam, że itnienje taka możliwość, jeśli ma się protokół przekazania komputerów np. z banku, ale nie znam szczegółów.

(inż. Piniol) #7

Chyba najlepiej dowiedzieć się u źródła ;]

http://www.microsoft.com/poland/feedback/default.mspx

(USER) #8

Właściwie jest coś takiego jak Windows XP free dla szkół ale jak mi wiadomo (z mojej szkoły ) wraz z komputerami był dołączony Windows… :smiley:

Złączono Posta : 25.09.2005 (Nie) 19:38

Właściwie jest coś takiego jak Windows XP free dla szkół ale jak mi wiadomo (z mojej szkoły ) wraz z komputerami była dołączona płyta od Windowsa (taki prezent od firmy) :smiley: