Darmowe programy dla studentów

Witam. Jestem studentem politechniki i ostatnio słyszałem o tym, że programy typu AutoCAD są dostępne dla studentów z darmową licencją na 3 lata. Więc postanowiłem sprawdzic. No i zalogowałem sie na stronie autodesk jako student, dostałem numer seryjny i klucz produktu, no ale po sciągnięciu programu, wymagał on aktywacji poprzez jeszcze jakas rejestracje. Wtedy trzeba juz podac dane typu adres itp. Czy to aby napewno jest darmowe? nie rejestrowałem sie drugi raz bo nie chce nie daj boże nic płacić. A to co ściągnąłem to wersja próbna. Może mi ktoś powiedzieć jak to jest z ta aktywacją w przypadku studentów?

MSDN tak? Wpisz sobie co chcesz tylko czy to nie będzie głupota rejestrować legalny produkt danymi z d wziętymi? :wink:

Jakbyś miał zapłacić to za klucz a ty już go posiadasz.

Ale oni jeszcze podają jakis inny klucz po rejestracji, który jest potrzebny do aktywacji

Dodane 17.10.2010 (N) 0:19

Bo piszą że trzeba stworzyć jakiś identyfikator użytkownika

To, jakie programy są darmowe zależy przede wszystkim od twojej uczelni, a nawet od tego, na jakim wydziale jesteś. Ja studiuję na Politechnice Śląskiej i z konta MSDN AA mam dostęp do Windowsów, Visual Studio, SQL. Mam też dostęp do SolidWorks’a, ale np. subskrypcja mojego wydziału nie zawiera Office’a (nad czym specjalnie nie ubolewam, bo dobrze mi służy OpenOffice) i MatLAB’a (a to już dla mnie jest głupota, że studenci nie dostają licencji na program, z którego korzystają na zajęciach).

Nie interesowałem się jeszcze jak to wygląda z AutoCADem, ale wkrótce mam mieć zajęcia również na tym oprogramowaniu, więc pewnie się zainteresuję co i jak.

Tak się rejestruje cada :wink:

Na pudełku masz klucz za pomocą jego generuje kod wysyłany do autodesku do USA i dostajesz drugi który wpisujesz, lub robi się to automatycznie. Zależy od licencji. Więc tu też tak masz.

Ale ja pobrałem AutoCAD 2011 z witryny http://students.autodesk.com, ale jest to trial na 30 dni, pomimo ze nawet na wykładzie facet nam mówił ze można za darmo legalnie ten program uzyskać jeśli sie jest studentem. Jeszcze przed pobraniem wygenerowali mi numer seryjny i klucz produktu, podczas instalacji wpisałem te klucze i nic to nie dało bo program nadal wymaga aktywacji. No to zrobiłem tak jak tam było napisane, podałem te dane typu adres, no ale wyskoczył komunikat że ‘‘system napotkał problem’’, takze chyba rejestracja sie nie udała. Ja w planie swoich zajęć mam przedmiot ‘‘Grafika Inżynierska’’ na którym właśnie pracujemy na programie AutoCAD 2011, więc jeśli rzeczywiście jest on darmowy dla studentów to bardzo by mi sie przydał choćby do ćwiczeń przed kolokwium. Podobno jest to jakas wersja edukacyjna. Jeśli ktoś wie coś na ten temat i może mi pomóc to bardzo proszę.

no to może coś źle wypełniłeś, albo zablokowany masz na firewallu :roll:

… e-maila dałeś uczelnianiego? Popróbuj z tą rejestracją powinno działać.

Udało sie:) Licencja została aktywowana:) Tylko przy uruchomieniu widnieje napis’‘WERSJA STUDENCKA’’ Jakby sie komuś też nie udało to niech sprobuje ponownie lub poczeka na e-mail z kodem który trzeba wprowadzic recznie, bo mi takowy tez przyszedł. Bo oni taki e-mail przysyłają jak sie nie uda aktywować online. Mi sie udało więc nie musiałem sam tego kodu wprowadzać.

:o

To nie wiem z czego Ty korzystasz. Nigdzie nie musiałem dzwonić, do nikogo nie musiałem chodzić.

Nie tylko najnowszy i nie każdy. MSDN to program MS, który umożliwia korzystanie z oprogramownia microsoftu przez studentów. Tu trzeba już podejść do osoby zajmującej się MSDN na wydziale.

Żaden MSDN nie zawiera office’a.

Dla mnie jest to również dziwna sprawa. Każą korzystać w domu z zamienników, ale z tego co mi wiadomo żaden zamiennik nie posiada Simulinka - a to z niego muszę najczęściej korzystać.

Warunkiem otrzymania prawa do MSDNa jest konto email w domenie uczelnianej. Najprawodpodobniej to samo jest z autocadem.

Dane należy wpisać prawdziwe, np. dla programu Eplan co któryś student był sprawdzany przez producenta oprogramowania.

karpik607 , autocad jest dostępny dla studentów po rejestracji na stronie student.autodesk.com, oraz przy rejestracji programu już po jego instalacji.

Ponadto przy każdym wydruku/plocie dookoła arkusza na którym drukujesz też będą napisy, że wersja studencka. Przy kopiowaniu elementów ze studenckiej na normalnego cada to samo.

Witam.

Odkopuję temat bo również mam problem z rejestracją, tylko, że z programem solid works.

zarejestrowałem się na odpowiedniej stronce, podałem wszystkie potrzebne informacje, czyli jaka uczelnia jaki kierunek, kiedy kończę studia itd.

Przysłali mi maila zwrotnego z informacją:

no albo ja ślepy jestem albo mi jednak nie podali tego klucza :smiley:

próbowałem na trzech różnych adresach email i za każdym razem dostawałem wiadomość bez wpisanego seriala.

Poradzicie coś na to ?

poniżej całość wiadomości jaką od nich dostałem, to wyżej jest tylko część dotycząca klucza