Darmowe programy do firmy?

Witam wszystkich użytkowników. Jeśli piszę w złym dziale to proszę o przeniesienie (chociaż szukałem działu gdzie to mogę napisać)

Robię dla swojej siostry komputer. Siostra założyła firmę i jest bez watowcem. Potrzebuję darmowego oprogramowania , żeby nie było kłopotów.

Kiedyś od kolegi dostałem win 2000 w wersji Angielskiej(USA). Więc go zainstalowałem (posiadam płytę CD orginalną wraz z orginalnym kluczem, książeczką) lecz bez naklejki -> czy to jest jakiś kłopot ?

Zainstlowałem Opere, GG , ZipCentral (do rozpakowywania zip’a) , Reader 9.0

Do tego jeszcze Avasta lecz teraz widzę , że posiada licencję dla firm ale trzeba płacić więc ściągam z internetu clamwin-0.97-setup podobno darmowy dla firm.

Czy clamwin jest darmowy dla firm i czy jest dobry ? Jeśli nie to co polecacie.

Czy te oprogramowanie , które zainstalowałem jest darmowe dla firm ? Jeśli nie to co polecacie :slight_smile:

Chyba to wszystko o co chciałem spytać.

Czekam na odp.

Do ochrony to jeden z tych od Comodo:

Antywirus: http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Anti … 20404.html

Internet Security" http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Inte … 12952.html

Firewall: http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Pers … 20399.html

lub antywirus Microsoft Security Essentials

http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-S … 14628.html

Uważam, że zamiast dziadka Windowsa 2000, powinieneś zainstalować Ubuntu. Do firmy jak znalazł.

Zacznijmy od tego, czy komputer jest kupiony na firmę, jeśli nie, to nie ma kłopotu.

g_stanislaw - właśnie się nad tym zastanawia. Miałem instalować Ubuntu , ale mój 2-gi brat stwierdził , że siostra nie ogarnie i powiedział żebym zainstalował dziadka Windowsa 2000.

gavron - komputer siostry to jest mój stary PC (Intel Celeron 1,70 i 1gb ramu)

I chyba ściągnę z internetu Ubuntu i zainstaluje. :lol:

Nie było pytania “kogo jest komputer” lecz “czy komputer jest teraz na firmę”.

Aby wrzucić komputer oraz oprogramowanie “na firmę” potrzebny będzie raczej także dowód zakupu, a że należy on do Ciebie to też jakaś umowa cywilno-prawna… Konkretnie się nie orientuje, ale skoro ma to być zapięte na ostatni guzik to lepiej się tym zainteresować :slight_smile:

Ponadto Win2000 jest systemem typowo serwerowym i będzie kłopot ze znalezieniem antywirusa (szczególnie z tych bezpłatnych) a jeśli znajdziesz coś to wsparcie dla tego systemu nie potrwa już długo.

To jednym słowem format i Ubuntu :slight_smile: ?

Co do PC no raczej nie jest na firme - siostra posiada firmę 1 osobową + bez watowcem jest i do tej pory nie posiadała komputera.

No ale może się zdarzyć tak , że przyjadą Panowie lub Panie z urzędu i będą chcieli sprawdzić papiery + jej osobisty komputer.

To nie ma tematu, bo nie ma komputera.

To niech przychodzą, komputer nie jest jej. Sprzęt musi być wpisany “na stan” firmy a żeby to zrobić, siostra musi iść do sklepu i kupić ten komputer, na dodatek musi mieć na niego fakturę. Jeśli chcesz jej zainstalować ten system na firmowym komputerze, to musi być on kupiony i analogicznie - musi być faktura zakupu.

To czy jest vatowcem, czy nie, nie ma żadnego znaczenia, musi mieć dowody zakupu/faktury, jeśli ich nie ma, to sprzęt nie jest formowy. Nie możesz “dać” jej komputera dla firmy, w Polskim prawie wszystko musi byś kupione, nie może podarować jej czegokolwiek, na wszystko musi być kwit.

Bzdura, możesz spokojnie z niego korzystać jako normalny desktopowy system, warunek jest jeden - SP 4(?)

Czyli nie do końca bzdura - SP4 musi być :wink:

No, powinien, ale bez SP też będzie działał bez większych problemów. Innym problemem jest wiekowość tego systemu.

A co to za brat, który nie wierzy w możliwości swojej siostry? :wink:

Skoro ogarnęła papiery przy rejestrowaniu firmy, to i Linux’a ogarnie.

Jeśli nie, to niech kupi komputer z systemem i po sprawie. Do pisania rachunków i ewentualnych pism, wystarczy jej najtańszy notebook + OpenOffice za 0,00zł. :smiley:

Chyba, że brat będzie przychodził pograć w super wymagającą grę. Wtedy nie ma bata. Musi kupić najdroższy na rynku model komputera stacjonarnego + super zestaw nagłośnieniowy i monitor jak stodoła. :wink:

Nie ma bata z najlepszym sprzętem. Zakupując coś na firmę i potem to odliczając musisz chyba udowodnić, że akurat te głośniki 5.1 a nie inne speakery są jej potrzebne do prowadzenia działalności. Kto by kupował procesor z 4 rdzeniami do prostego programu rachunkowego ? :wink:

Właśnie znalazłem na allegro prosty desktop z monitorem i zainstalowanym WinXP Pro można kupić za 250 zeta i to z fakturą.

To chyba nie tak dużo jak na DG?

Jeśli nie jest vatowcem, to nie może odliczać vatu.

Witam.

Można np kupić używanego laptopa z systemem (f-ra na działalność) albo jakiś stacjonarny poleasingowy też z os lub os (for refurbished) itd. Co do reszty programów to uważnie czytać licencje.

Antywirus - powtarzam się gdzie mogę jak głupi - wydatek ok 150 zł za cały pakiet ochronny na rok to nie jest dużo.

Koszty jakieś niestety trzeba ponieść.