Darmowe programy do zastosowania w szkole

Witam. Szukam pomocy. Chciałem zainstalować te programy na moim szkolnym komputerze (pracuję jako psycholog), ale nie wiem

jak jest z licencjami. Będę wdzięczny za wskazanie czy mogę używać tych programów czy nie (ewentualnie jakie programy użyć

zamiast)

ZipGenius Suite Edition - Kompresory plików

Gadu-Gadu - Komunikatory internetowe

DeepBurner - Nagrywanie płyt CD-DVD

xp-AntiSpy - Narzędzia systemowe

ALSong - Odtwarzacze plików audio i video

ALLPlayer - Odtwarzacze plików audio i video

CCleaner - Ochrona prywatności

OpenOffice.org - Pakiety biurowe

Windows 98 SE Shutdown Supplement - Poprawki i aktualizacje zabezpieczeń

Windows 98 SE PL nieoficjalny Service Pack 2.1b - Poprawki i aktualizacje zabezpieczeń

Spybot Search & Destroy - Programy antyspyware

Avast - Programy antywirusowe

XnView - Przeglądarki graficzne

Mozilla Firefox - Przeglądarki stron WWW

DirectX - Rozszerzenia multimedialne i kodeki

FFDShow - Rozszerzenia multimedialne i kodeki

Flash Player - Rozszerzenia programów

Shockwave Player - Rozszerzenia programów

OpenOffice.org słownik PL - Rozszerzenia programów

Dr.WEB CureIt! - Skanery i szczepionki antywirusowe

Comodo Firewall Pro - Zapory sieciowe (firewalle)

IrfanView - Przeglądarki graficzne

pozdrawiam

Janek

Z podanych przez Ciebie programów nie możesz zainstalowac i używac w szkole jedynie Avasta. Ze strony producenta:

“avast! 4 Home Edition can only be used by home users that do NOT use their computer for profit. If you do not meet both conditions, you should download avast! 4 Professional Edition instead, which may also be trialed for up to 60 days before you will need to purchase a valid license key”

A więc tylko dla domowego użytkownika, który nie używa komputera dla zysku. Oba warunki powinny być spełnione.

NIe znajdziesz dobrego, darmowego antywirusa którego możesz w szkole zainstalować. Z tych które nie mają ograniczenia podobnego do Avasta moge wymienić jedynie Comodo Antivirus (ma strażnika) i ClamWin (nie ma strażnika). Inne pozornie darmowe mają ograniczenia co do możliwości instalacji w szkole (w tym AVG, Avira itp).

no a jeszcze jakieś można używać w szkole programy co wypisał hysteryk

No a umiesz czytać ??

BTW do czego w opisach programów na vortalu masz podawane typy licencji ??

do czytania :slight_smile:

nie zawsze jest jasne czy używa się programu do celów prywatnych czy już komercyjnych

przynajmniej dla przeciętnego użytkownika

F-Secure Anti-Virus 2006

zamiast avasta na 6 miesięcy mozna mieć

Redaktorzy dbają o to, że jeżeli aplikacji freware nie można stosować komercyjnie to na vortalu pojawia się wspomiany prze ze mnie dpisek.

Ja mam zufanie do redakcji, a jak Ty nie masz to już Twój problem.

a “XnView”, “IrfanView” przecież też “z wyłączeniem zastosowań komercyjnych”.

Nie wiem jak z “DeepBurner”,“ALLPlayer” to już trzeba poczytać licencje przy instalowaniu, albo na stronie producenta. Ale jeżeli wierzyć opisom na vortalu powinno być bez problemów.

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi. Jedyny problem jest tu z antyvirem. pozostaje tylko Comodo i Bitdefender.

Lub Linux i po kłopocie.

Ot taka refleksja:)

Jakbyś się wysiłił i zajrzał na strony producentów tych programów to byś odpowiednie informacje znalazł że można.

“XnView & NConvert are provided as Freeware for private non-commercial, educational use and non-profit organization.”

“IrfanView is free for educational use (schools, universities and libraries) and for use in charity or humanitarian organisations.”

i po co te przycinki??

Równie dobrze można opier… autora tematu że sam nie poszukał.

Ja oparłem się na info z vortalu i tyle. Mój błąd.

Boś mi nie uwierzył… :frowning:

OK Sorry Przesadziłem. OK?

czaśnij se linuksa, wszystkie wymienione programy mają na nim bardzo dobre odpowiedniki (poza antywirami hehehehe), a problem z legalnościa nie istnieje (mozą sobie z tymi programami wszystko robić).

Złączono Posta : 20.10.2007 (Sob) 3:18

odpowiedniki w linuksie (dobre, w zupełności starczają)