Darmowe przelewy, jaki bank

Witam :slight_smile:

W jakim banku można dokonać przelewu za darmo ( jeśli taki jest)? Mam tu na myśli bank stacjonarny ( w sensie nie przez internet) :slight_smile:

Pozdrawiam! :slight_smile:

Sprawdź mBank, ale nie wiem czy w oddziałach przelewy są za darmo.

Żaden bank nie dokona przelewu bezpłatnie, jeżeli nie masz założonego w nim konta. Jeszcze zależy od tego co to ma być za przelew. Niektóre banki owszem mają podpisane umowy z np. fundacjami, związkami wyznaniowymi i przyjmują wpłaty-przelewy bez prowizji ale tylko na daną instytucję.

BZWBK - Konto godne polecenia. Darmowe konto + przelewy przez internet + darmowa karta. Nie wiem jak przelewy w oddziale, ale wpłacić możesz w oddziale.

Darmowe przelewy zlecane w placówce ma chyba tylko Pocztowy (po założeniu konta).

Ale w innych bankach można wpłacić na swoje konto, a później zlecić przelew przez internet - i wtedy w niektórych też jest za darmo.

Inną rzeczą może być wpłata na kogoś konto bezpośrednio w danym banku.

mareczek_1988

Nie ma w ŻADNYM banku nic za darmo. BZWBK też pisze że prowadzenie konta i przelewy za free, a biorą tam te 2 czy 3 zł za konto i to nie żadne ubezpieczenie.

Według listy opłat w BZWBK, Konto Godne Polecenia jednak można uznać za darmowe.

Pewne rzeczy jak np. drukowany wyciąg z rachunku, wypłata z bankomatu innej sieci,

sprawdzenie środków w bankomacie, przelew złożony w placówce - są płatne,

ale samo prowadzenie konta - nie.

Też typ karty ma znaczenie, niektóre są płatne.

Jeżeli ktoś ma dokładnie ten typ konta i jednak coś pobierają to warto sprawdzić historię rachunku,

może też wkleić na forum by inni wiedzieli na co uważać.

Mam konto godne polecenia w BZWBK. Nie pobierają żadnych opłat!! Opłata 2 czy 3 złote nie istnieje. Przy otwarciu konta trzeba wziąć ubezpieczenie karty, na miesiąc za darmo później płatne, nie pamiętam ile. Ale można po miesiącu wyłączyć.

Trochę odświeżam, ale trudno:P