Darmowy Antyvirus dla szkoły

Witam.

Szukam darmowego antyvirusa, który miałby znaleść zastowowanie w szkole.

Targetem byłaby sala komputerowa z 15-stoma komputerami.

Dotychczas zainstalowany był tam Microsoft Security Essentials.

Szukam lepszego zamiennika.

Ze swojej strony polecam http://www.dobreprogramy.pl/avast-Free-Antivirus,Program,Windows,13266.html

Avast jest niestety tylko dla domowych użytkowników.

Wypróbuj Comodo, z tym że nie pobieraj antywirusa, tylko cały pakiet Internet Security a podczas instalacji odznacz wszystko poza Antywirusem. To oprogramowanie jest darmowe do użytku komercyjnego.

 

Z tego co pamiętam MSE można używać do 10 stanowisk w małej firmie, ale z wyłączeniem instytucji kultury i oświaty, więc w szkołach i bibliotekach raczej nie można.

 

Gdzieś znalazłem również informacje, że przez polskie prawo nie można użytkować nawet darmowego oprogramowania bez odprowadzania podatku, ale to taka ciekawostka której w sumie nie jestem pewien :stuck_out_tongue:

Ja używam od pewnego czasu    360 Internet Security 2013

 

http://www.dobreprogramy.pl/360-Internet-Security,Program,Windows,41908.html

 

wg mnie bardzo dobry

 

Dziękuje za odpowiedzi.

Dlaczego zainstalować wszystko poza antyvirusem?

To są dość leciwe komputery, potrzebne jest coś lekkiego.

Odznacz przy instalacji wszystko poza AV, żeby zainstalował się tylko on.

 

Wczytywałem się w licencje, bo byłem w podobnej potrzebie co Ty i z tego co czytałem to wychodzi na to że:

 

Pobranie Comodo Antivirus, zainstalowanie i użytkowanie komercyjne za darmo jest niezgodne z licencją, ALE

 

pobranie Comodo Internet Security, zainstalowanie wybranych składników (czyli samego antywirusa) i użytkowanie komercyjne już jest z nią zgodne. Ot cała filozofia :wink:

Dziękuje.

A myślisz, że na komputerach Pentium 4 i 2Gb ramu będzie sprawnie chodzić?

Sam antywirus nie jest aż tak ciężki jak cały pakiet. Powinien w miarę sprawnie działać, ale licz się z tym że każdy antywirus zawsze obciąża system.

 

Ostatnio instalowałem go na starym laptopie z Intel Centrino Duo i chyba 1 GB RAM i nawet to działało.

 

Pamiętaj tylko żeby odznaczyć WSZYSTKO poza antywirusem, łącznie z dodatkową przeglądarką od Comodo, podmianą DNS i strony startowej, jakimś Privicy Dogiem itd.

 

Jedyną wadą tego antywirusa jest według mnie to, że nie aktualizuje programu w tle. Bazy wirusów owszem, ale aktualizację samego programu musi zaakceptować użytkownik.

Przepraszam, ale koledzy są nie doinformowani.

 

Darmowy do celów domowych i komercyjnych ( szkolnych ) jest Comodo Firewall i Comodo AntiVirus. Płatna jest za to już przed upływem 30 dni oferowana na próbę usługia GeekBuddy.

Poniżej fragment licencji, oryginał. Radzę przetłumaczyć i mieć jako kopię bezpieczeństwa. Tekst licencji po wykonaniu instalacji znajduje się w Comodo…Eula.rtf

Otwarłem za pomocą OpenOffice.ux.pl.

Zajmowałem się tym spory czas temu i wiem, że wybierając produkty do firmy za darmo na stronie Comodo widniał jedynie pakiet cały pakiet Internet Security, a sam odrębny antywirus był umieszczony w dziale do użytku prywatnego.

Proszę zwrócić uwagę na Amiti Antyvirus. Licencja - bezpłatny. Przetestowałem, - nad podziw nie zmyślał zagrożeń. Użyłem na XP z 1GB RAMu. Brał 235K ale dwa jego procesy. W opiniach na DP wrzuciłem screeny, ale cóż - moim zdaniem, to lepsze od MSE.

Zaraz na portalu można było przymrużyć oko, na przyrównania do skanera CCE.  No tak. Comodo, - ale zawsze ciężej chodzą przeglądarki. Sprawdziłem i tego antywirusa. Amiti AV- jest nawet dużo lżejszy był MSE, którego już nie zainstaluje się na XP, linków bezpośrednich na DP, ale zainstaluje się z witryny WU. Firefox prawie nie odczuwał, jak go Amiti pilnował.

CIS jako całość jest bezpłatny.

Zalecane konfiguracja: http://forums.comodo.com/polski-polish/optymalna-konfiguracja-comodo-internet-security-t100736.0.html

Celowe byłoby gdyby fachowiec od praw autorskich przeanalizował które “darmowe” antywirusy można stosować w szkołach publicznych. Częsty jest zapis “bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych” co tak naprawdę to znaczy czy szkoła się kwalifikuje ?