Darmowy Antyvirus dla szkoły


(Nelight) #1

Witam.

Szukam darmowego antyvirusa, który miałby znaleść zastowowanie w szkole.

Targetem byłaby sala komputerowa z 15-stoma komputerami.

Dotychczas zainstalowany był tam Microsoft Security Essentials.

Szukam lepszego zamiennika.


#2

Ze swojej strony polecam http://www.dobreprogramy.pl/avast-Free-Antivirus,Program,Windows,13266.html


(Nelight) #3

Avast jest niestety tylko dla domowych użytkowników.


(Osimaru) #4

Wypróbuj Comodo, z tym że nie pobieraj antywirusa, tylko cały pakiet Internet Security a podczas instalacji odznacz wszystko poza Antywirusem. To oprogramowanie jest darmowe do użytku komercyjnego.

 

Z tego co pamiętam MSE można używać do 10 stanowisk w małej firmie, ale z wyłączeniem instytucji kultury i oświaty, więc w szkołach i bibliotekach raczej nie można.

 

Gdzieś znalazłem również informacje, że przez polskie prawo nie można użytkować nawet darmowego oprogramowania bez odprowadzania podatku, ale to taka ciekawostka której w sumie nie jestem pewien :stuck_out_tongue:


(tomnatom) #5

Ja używam od pewnego czasu    360 Internet Security 2013

 

http://www.dobreprogramy.pl/360-Internet-Security,Program,Windows,41908.html

 

wg mnie bardzo dobry


(Nelight) #6

 

Dziękuje za odpowiedzi.

Dlaczego zainstalować wszystko poza antyvirusem?

To są dość leciwe komputery, potrzebne jest coś lekkiego.


(Osimaru) #7

Odznacz przy instalacji wszystko poza AV, żeby zainstalował się tylko on.

 

Wczytywałem się w licencje, bo byłem w podobnej potrzebie co Ty i z tego co czytałem to wychodzi na to że:

 

Pobranie Comodo Antivirus, zainstalowanie i użytkowanie komercyjne za darmo jest niezgodne z licencją, ALE

 

pobranie Comodo Internet Security, zainstalowanie wybranych składników (czyli samego antywirusa) i użytkowanie komercyjne już jest z nią zgodne. Ot cała filozofia :wink:


(Nelight) #8

Dziękuje.

A myślisz, że na komputerach Pentium 4 i 2Gb ramu będzie sprawnie chodzić?


(Osimaru) #9

Sam antywirus nie jest aż tak ciężki jak cały pakiet. Powinien w miarę sprawnie działać, ale licz się z tym że każdy antywirus zawsze obciąża system.

 

Ostatnio instalowałem go na starym laptopie z Intel Centrino Duo i chyba 1 GB RAM i nawet to działało.

 

Pamiętaj tylko żeby odznaczyć WSZYSTKO poza antywirusem, łącznie z dodatkową przeglądarką od Comodo, podmianą DNS i strony startowej, jakimś Privicy Dogiem itd.

 

Jedyną wadą tego antywirusa jest według mnie to, że nie aktualizuje programu w tle. Bazy wirusów owszem, ale aktualizację samego programu musi zaakceptować użytkownik.


(krzych5610) #10

Przepraszam, ale koledzy są nie doinformowani.

 

Darmowy do celów domowych i komercyjnych ( szkolnych ) jest Comodo Firewall i Comodo AntiVirus. Płatna jest za to już przed upływem 30 dni oferowana na próbę usługia GeekBuddy.

Poniżej fragment licencji, oryginał. Radzę przetłumaczyć i mieć jako kopię bezpieczeństwa. Tekst licencji po wykonaniu instalacji znajduje się w Comodo…Eula.rtf

Otwarłem za pomocą OpenOffice.ux.pl.


(Osimaru) #11

Zajmowałem się tym spory czas temu i wiem, że wybierając produkty do firmy za darmo na stronie Comodo widniał jedynie pakiet cały pakiet Internet Security, a sam odrębny antywirus był umieszczony w dziale do użytku prywatnego.


(Bogdan_G) #12

Proszę zwrócić uwagę na Amiti Antyvirus. Licencja - bezpłatny. Przetestowałem, - nad podziw nie zmyślał zagrożeń. Użyłem na XP z 1GB RAMu. Brał 235K ale dwa jego procesy. W opiniach na DP wrzuciłem screeny, ale cóż - moim zdaniem, to lepsze od MSE.

Zaraz na portalu można było przymrużyć oko, na przyrównania do skanera CCE.  No tak. Comodo, - ale zawsze ciężej chodzą przeglądarki. Sprawdziłem i tego antywirusa. Amiti AV- jest nawet dużo lżejszy był MSE, którego już nie zainstaluje się na XP, linków bezpośrednich na DP, ale zainstaluje się z witryny WU. Firefox prawie nie odczuwał, jak go Amiti pilnował.


(morphiusz1) #13

CIS jako całość jest bezpłatny.

Zalecane konfiguracja: http://forums.comodo.com/polski-polish/optymalna-konfiguracja-comodo-internet-security-t100736.0.html


(ziutasek) #14

Celowe byłoby gdyby fachowiec od praw autorskich przeanalizował które “darmowe” antywirusy można stosować w szkołach publicznych. Częsty jest zapis “bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych” co tak naprawdę to znaczy czy szkoła się kwalifikuje ?