Darmowy antyvirus lżejszy od MSE?


(demisen) #1

Na lapku Lenovo 3000 n200 i Win 7 Home Premium 64bit system z zainstalowanym MSE jest bardzo ociężały, bez MSE śmiga, aż miło. Jakaś alternatywa ? Może Comodo AV (bez FW i Defense) lub Agnitum Outpost Security Suite Free ?? Na kompie nie gram w piraty, mam same oryginalne gry, nie chodzę po xxx, warezach, torrentach itp. dobrze, aby AV nie wyświetlał żadnych reklam itp.


(toja191) #2

Polecam avast free. Mam go od lat, jest super.


(demisen) #3

Tylko jak się ma to do obciążenia zasobów ?


(Scorpions.B) #4

Comodo? Raczej nie. Program dobry, ale też ociężały. Polecam Avast. Obecnie jeden z najlżejszych programów. U mnie jest nie odczuwalny. :wink:


(system) #5

Panda Cloud http://www.dobreprogramy.pl/Panda-Cloud-Antivirus,Program,Windows,15003.html? Miałem go na pentium 4 z 1GB ramu i chodził dobrze (chyba wyświetla czasem reklamy)


(system) #6

Kingsoft Antivirus: http://www.dobreprogramy.pl/Kingsoft-An … 35196.html Niemal żadne obciążenie systemu. Panda Cloud również.


(eddie71) #7

Może za mała pamięć.Antywirusy używają coraz więcej pamięci.

Dla Win7 64bit to powinno być co najmniej 2 GB RAM.


(luger) #8

Proponuję dołożyć RAMu do 4 GB i wtedy nie będzie takich zamułek. Teraz RAM jest śmiesznie tani. Co do AVAST! to popieram .


(kukacz) #9

MSE ogólnie twardym dyskiem przymula, tak jak wyżej mnie zasobożerny: Kingsoft Antivirus (czekam jak jego dalszy rozwój będzie przebiegał by go może z czasem zainstalować), Panda Cloud (jest najlżejszy z wszystkich podanych, nie zamula nawet takich archaicznych komputerów z Pentium II) oraz Immunet Protect (obecnie używam).

Darmowy pakiet: Outpost Security Suite Free 2010 (też zbyt nie mulił), ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall,


(system) #10

Witam

ja natomiast polecam ten

http://www.dobreprogramy.pl/Avira-Free- … 13119.html