Darmowy antywirus, co o tym sadzicie...?

Witam,

jako niespecjalista w tych sprawach chcialem spytac o program antywirusowy darmowy, ktory bedzie wystarczajaco chronil mojo komputer.

Uzywalem Avast, ktory mi sie nie spodobal za bardzo, a byc moze to ja zle sie nim poslugiwalem.

teraz znalazlem na jakims rankingu ze na drugiej pozycji jest Active Virus Shield - no i zainstalowalem, produkt AOL, na silniku Kaspersky’ego, bardzo mi sie podoba, sam sie uruchamia, sam robi update, dziala rezydentnie.

pytanie tylko czy taki program skoro darmowy moze byc faktycznie skuteczny?

wczesniej uzywalem duzego popularnego pakietu do ochronyutera (antywirus, firewall, internet security i nawet narzedzia optymalizujace dysk itp.) -

jednak teraz czuje sie swietnie ze uzywam czegos legalnie :wink: bo i za darmo…

tylko czy to bezpieczne?

takie o to moje pytanie

dzieki i pozdrawiam

Czemu ma być niebezpieczne ? Ja sam używam darmowego avasta i jakoś nie narzekam (odpukać) na wirusy.

należy jeszcze pamiętać że nawet najlepszy antywirus nie pomoże jeśli użytkownik niezachowa ostrożności :stuck_out_tongue:

no będzie klikał w linki od nieznanych osób na gg :stuck_out_tongue:

chodź ostatnio nawet od znanych czasem jest to nie bezieczne :?

kris77pl Poczytaj http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=106333

… żaden antywirus nie zapewni Ci 100% ochrony… do tego potrzeba dodatkowo firewall’a i mózgu użytkownika… bo wiesz jak będziesz wchodził na “byle jakie strony” (każdy wie o jakie chodzi) to nałapiesz jakiegoś świństwa…

chyba wiadomo jak coś jest darmowe (choć nie zawsze). Avast to słaby antyvir w porównaniu z konkurencją.

A może Avira? Darmowy i wydaje mi się że lepszy od avasta, avg i ma jaśniejsza licencje niż AOL

ja mam instalke od windowsa od grudnia i żadnych problemów niemm a mam właśnie avasta

więc niegadaj głupot

większość problemów z kompem jest winą użytkowników !!

Jak dajesz takie wypowiedzi to poprzyj to jakąś argumentacją i dowodami :!:

Używam go praktycznie od początku mojej przygody z komputerem i jestem zadowolony. Działa w tle, sam pamięta o aktualizacjach i ma ochronę heurystyczną. Jedyne co mnie w nim denerwuje to fakt, iż przypomina przy aktualizacjach o możliwości zakupu płatnej wersji, która daje więcej możliwości.

  1. Jak chcesz to zajrzyj do działu bezpieczeństwo i logi hijack this

95% użytkowników z problemami posiadają tego antywira.

  1. Są testy antywirusów i widać co i jak

zgadzam się w 100%. Ja nie mam żadnych problemów ze spyware i wirusami.

Umiejętność i rozwaga to podstawa.

nie gadam.

lepiej mieć wersje pudełkową antywirusa z bajerami niż np.: samego avasta, który jest samym antywirusem (choć czasem darmówki się lepiej sprawdzają niż kupne)

Avast jest dobrym anty wirem, a problemy występujące w logach Hijackthis są z reguły błahe i przeważnie dotyczą mało szkodliwych/znaczących szpiegów.

Jeśli mogę doradzić coś lepszego, doradził bym Kaspra, z tym że za niego trza wybulić

100% nieprawdy!

Myśle że kaspersky powienien cie zadowolić - je troche pamięci ale nie musisz instalować żadnego firewalla żeby komp był bezpieczny, tylko nie odpalaj pod żadnym pozorem netu jak masz awasta bo restart jak nic. A z bezpłatnych do dość szybki skuteczny i dobrze chroni system AVG do tego ZoneAlarm zdrowy rozsądek w przeglądaniu i otwieraniu tajemniczych linków i zapomnij praktycznie o wirach. :stuck_out_tongue:

Potwierdzam! Miałem kiedyś Avasta i niby nic się nie działo, ale chciałem wypróbować Avire, zainstalowałem i odrazu wysypał alarmami.

Zdecydowanie polecam Avire :spoko:

Słuchaj … używam Avasta od lat, podróżuję po necie intensywnie a z HijackThis-a korzystam regularnie i wiem co mówię.

Swoje 100% nieprawdy może byś jakoś uzasadnił co ?!

kaczor0 napisał:

… typowe bełkotanie.

Teraz używając swoja “avirę” przeskanuj komp jakimś skanerem “online” np. tym: http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

i zobacz jak bedzie “sypać”.

Nie ma idealnego Anty wira, każdy z nich coś przepuści, co wychwyci nastepny…

Zamieściłem podobną opinię ale zarówno online jak trial będzie sypać tak samo. Kasperski jest mocarny fakt :stuck_out_tongue:

Ludzie przecież avast to porządny antywir , jednak ja wolę AVK.

Przeczytajcie sobie test antywirusów KS .

avast zbobył ocenę dobrą i zwyciężył z kategorii Cena/Jakość

Napisano że świetnie radzi sobie z wirusami i skanuje wszystkie typy archiwów.

Natomiast AVG Free Antivirus wypadł o wiele gorzej od avasta .

Wprawdzuie też zbobył ocenę dobrą , ale był kilka miejsc dalej.

austin1989 - Od kiedy Kaspersky jest darmowy ? :slight_smile:

austin1989 - Od kiedy Kaspersky jest darmowy ?

Od kiedy uczysz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem że kaspersky powinien cię zadowolić - bo jest najlepszy a z bezpłatnych polecam AVG i Zone Alarm.

To chyba mówi samo za siebie

Złączono Posta : 19.11.2006 (Nie) 14:34

Jeśli chodzi natomiast o moje testy antyvirów z przed tygodnia polecam bezpłatnie avire, jest szybka i skuteczna, całkiem nieźle spisuje sie AOL Virus Shield, Natomiast Kaspersky mimo trialu jest rzeczywićie najlepszy szkoda że na miecha tylko :roll: