Darmowy antywirus + firewall

Witam.

Poszukuje najskuteczniejszego rozwiazania antywirus + firewall z darmowych, ktore sa dostepne w tej chwili (czyli listopad/grudzien 2008) . Z antywirusow moja uwage przykuly Avira i AVG 8.0, z firewalli zone alarm, kerio, sunbelt.

Nadmieniam ze duzo gram online, a zestawy “all-in-one” takie jak BIS 2009, KIS 2009 sie nie sprawdzaja (30dniowy okres licencji + dziurawe firewalle).

Pytanie czy da sie w sposob darmowy dosyc dobrze ochronic komputer czy jednak bez kasy na zabezpieczenia ani rusz (nie mowie tu o licencjach demo i odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu co 30 dni).

Prosilbym tez o jakies dowody na poparcie swoich tez (napisac ze kerio jest lepsze od sunbelta to i ja umiem, ale udowodnic juz nie bardzo). Jesli ktos uzywa darmowego oprogramowania zabezpieczajacego prosilbym tez o podanie przykladowej konfiguracji firewalla (z doswiadczenia wiem ze to dla poczatkujacych jest arcytrudne, i zwykle zostaja na ustawieniach firmowych).

Aha, rozwiazanie ma dotyczyc systemu windows xp z ostatnimi latkami.

Z gory dziekuje wszytskim za pomoc i za dyskusje.

Pozdrawiam

Z antywirusów: Avira lub AVG, dzisiaj można jeszcze dodać nowego Avasta.

Z firewalli: Comodo (konfiguracja), a dlatego, że w testach wypada najlepiej.

(może nie najnowszy: test firewalli).

Witam - próbowalem różnych antywirusow ale krotkie okresy dzialania testowego i dosyc pamieciozerne ich procesy kończyły przygode z tymi antywirusami.Od kilku lat stosuje do tych celow avasta i jestem zadowolony.Czasami ten antywirus jest przewrazliwiony i wykrywa niektore dodatki do nowoinstalowanych programow jako wirusy ale mozna do tego sie przyzwaczaić.Jako uzupelnienie stosuje rowniez co kilka tygodni skanowanie innymi programami jak Spybot lub Ad aware lub a squared.

ja polecam Avasta Comodo Firewall Pro,lub zestawik Comodo Internet Security:)

Proponuje ClamAV for Windows bardzo dobry antyvir chociaż mało znany a szkoda :!: Antywirus znany z systemów linux produkowany również dla Windows jest oparty na licencji GPL a co za tym idzie jest darmowy tu masz linka: http://w32.clamav.net/ i tu: http://www.clamwin.com/ tu lik bezpośredni : http://sourceforge.net/project/download … irror=garr

clam av niema ochrony w czasie rzeczystym…tylko skaner…lepiej już zainstalować Moon Secure AV

Osobiście posiadam Avirę Antivir Personal + Comodo PRO + Defender na Viście i wszystko jest w porządku. Przy odpowiednim skonfigurowaniu modułu firewall’a i defence+ mamy kontrole nad dużą ilością uruchamianych programów. Comodo dobrze sobie radzi z blokowaniem autostartu np. pendriva (u mnie U3) - także może być skuteczny wobec wirusów autostartu. Jedyne co może odstraszyć to ilość komunikatów przy pierwszym uruchomieniu. Po odpowiednim skonfigurowaniu i zapoznaniu się, co gdzie jest, nie nastręcza problemów. Wcześniej posiadałem Nortona 360 i na laptopie się nie sprawdził - za duża praca dysku i procesora - czuć to było po długości działania laptopa na baterii.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie Comodo to tutaj:

viewtopic.php?f=16&t=80389

viewtopic.php?f=2&t=260959

PS Na stronie angrid podobnie jak w pliku pomocy mamy podane w “Zezwalanie na dostęp do internetu” aby przeglądarkę ustawić jako “Trusted” - powinno być Web Browser.

Dzięki użytkownikowi: abc*