Darmowy, cykliczny alarm z funkcją drzemki

Nie bardzo wiem nawet, jak nazwać taki program i pod jakim hasłem szukać w Google. Chodzi o program, który tak dla zdrowotności, co ok. pół godziny skutecznie przegoni mnie sprzed komputera. Pracuje przy komputerze i nie jest to zdrowe tyle godzin siedzieć, więc chciałabym co jakiś czas wstać, przejść się, wykonać kilka ćwiczeń i wtedy usiąść z powrotem. Czyli program musiałby uruchamiać się wraz z systemem i co określony, wybrany okres czasu włączać alarm z możliwością wyboru wyłączenia lub drzemki 5min. Musi wymagać jakiejś reakcji, abym go nie olała. Z tym, że wyłączenie dotyczy tylko samego alarmu, a program ma dalej odmierzać czas, aż do następnego alarmu za kolejne pół godziny czy tam 45 minut (to już do ustalenia). Jakieś konkretne, ustalone godziny odpadają, bo pracuję o różnych porach dnia i nocy. Istnieje coś takiego na Windows 7?

Istnieje jak najbardziej - możesz spróbować z najprostszym dodatkiem do Chrome, “pomodoro” https://chrome.google.com/webstore/detail/marinara-pomodoro-timer/lojgmehidjdhhbmpjfamhpkpodfcodef?utm_source=plus

1 polubienie

Dziękuję za odpowiedź :slight_smile: Tylko jednak wolałabym program desktopowy, bo Chrome to nawet nie używam, tylko Firefoxa, ale też nie zawsze mam włączoną przeglądarkę. Zależy mi na czymś, co będzie się uruchamiać automatycznie razem z systemem i nie będzie wymagać ustawiania czasu każdorazowo. Tylko raz ustawiam, że np. ma być alarm co 45 minut, przy czym odliczanie zaczyna się od momentu uruchomienia systemu, a później po każdym wyłączeniu alarmu. No i zawsze wybór: wyłącz lub drzemka.