Darmowy dodatek do pobierania video

Jaki darmowy dodatek do przeglądarki pobierze mi video ze str.: https://ronemo.com/ i ogólnie z jak największej liczby stron, nawet tych mniej znanych?
Obecnie używam Video Downloader professional i niestety nie działa w tym serwisie :frowning:

Nie dodatek, a samodzielna aplikacja np. yt-dlp (GitHub - yt-dlp/yt-dlp: A youtube-dl fork with additional features and fixes)

Tylko trzeba mu podać URL z plikiem *.m3u8, bo strona nie jest „standardowa” i nie ma do niej „ekstraktora”, który wydobywa plik nagłówkowy/playlisty.

Dokładnych instrukcji nie dam, bo stronka nie wygląda legitnie :stuck_out_tongue:
W każdym razie pobieranie w ten sposób, w tym przypadku działa:

1 polubienie

@Domker wolałabym jednak coś prostszego w obsłudze, zwłaszcza, że nie zawsze potrafię wyizolować link bezpośrednio do pliku video.
Będę mieć na uwadze, gdyby się okazało, że nie ma żadnego dodatku, który sobie z tym radzi, także dzięki :slight_smile:

W tych czasach nie jest tak łatwo ze ściąganiem filmów z internetu, zwłaszcza z powodu, że są one przesyłane „pokawałkowane” (HLS, DASH).
Od dawna jednym z lepszych dodatków był Video DownloadHelper:
https://www.downloadhelper.net/install
Ja używam go do wyłuskiwania linków do audio/video/napisów i daję je do np. FireDM, jeśli on sam nie może tego zrobić czasami.
Jeśli klikniesz na ikonę dodatku i widzisz np. mp4 i wielkość pliku w MB/GB, to znaczy, że plik jest streamowany w starym stylu, a jeśli widzisz np. Strumieniowanie HLS - 1280x720 - 2:12:35 - 2.8Mbps - M2T2, to znaczy, że w nowym „pokawałkowanym” i wtedy dodatek poprosi Cię o doinstalowanie aplikacji firmowej. Ja nigdy jej nie instalowałem, więc nie mogę polecić.
Sam kopiuję link z Video DownloadHelpera (lub The Stream Detectora:

lub dla Chroma - plik crx stąd:
Releases · rowrawer/stream-detector · GitHub)
i daję do jDownloadera lub FireDM:
Releases · firedm/FireDM · GitHub
Jest na Windowsa i Linuksa, otwarto-źródłowy, portable, na wielu stronach sam wykrywa pliki. Jest to GUI/nakładka na youtube_dl (ostatnio nie jest aktualizowany) i yt_dlp (o którym wspomniał Domker). W przypadku strony, którą podałaś wychwytuje liki z DownloadHelpera i Stream Detectora (playlist.m3u8; na innych stronach może to być np. plik index.m3u), pokazuje, że mają zerową wielkość, ale normalnie ściąga cały plik.
Znowu DownloadHelper ładnie ściąga napisy z tej strony.
Po pierwszym wypakowaniu FireDM i po każdym włączeniu zawsze idź do Updates i sprawdź, czy są aktualizacje programu/bibliotek/silników.

1 polubienie

Zrób test czy strona jeszcze działa w Firefox 38 wtedy niby część serwuje mp4 (rezygnuje z drm lub transmisji w fragmentach).

1 polubienie

Mam ten.
https://xtremedownloadmanager.com/
I z linku który podałeś pobiera. Sprawdziłem. To nie dodatek a aplikacja.

2 polubienia

Internet Download Manager - płatny, trial powinien ściągać. To jest progr. który na b.b. nielicznych www nie wyczaja video i wowczas trzeba bawić się w inne (znane :slight_smile: programy
(btw: wspomniany xdm akurat na tej www milczy u mnie jak zaklęty…)

1 polubienie

śmichy chichy, a IDM jest (prawdopodobnie) najlepiej zbierającym video z www, tzn potrafi wyczaic linki do rożnych jakościowo wersji video. Jak napisałem - b. rzadko nie potrafi.
Jeśli ktoś po prostu chce wykonać download video, to nie ma się co dziwić, że chce do tego maszynkę,a nie dłubaninę w manifestach, mpd, m3u8, youtube-dl,ffmpeg. Ale niestety - bywa, że na tym kończy się…
Akurat na tej www - ronemo.com - IDM (jak pisałem) działa w punkt.
Ale można też za darmochę wziąć każdy film z ronemo.com: np. wspomniany tutaj dodatek do firefoxa → Stream Detector podaje elegancko dla dowolnego filmu ADRES playlist.m3u8.
Np najlepszą wersję filmu (download) dostanie się takim wierszem (biorę to z jakiegoś wykopaliska notatkowego, przed chwilą sprawdziłem, działa):
ffmpeg -i „ADRES” -c copy -bsf:a aac_adtstoasc FILM.mp4
Ale IDM daje to na pstryk…

1 polubienie

To czekamy aż napiszesz dodatek wbudowujący to w Firefox 52 lub Firefox Quantum/Proton (a wtedy to pewnie kilka kliknięć by napisać to dla Chrome z użyciem nawet Manifestu v3).

wbudowujący CO?
(i dlaczego ja mam coś napisać? mało programistów w lesie?)