Darmowy, działający automatycznie firewall

Moja siostra nie jest biegła w obsłudze komputera, a do tej pory całą robotę odwalał za nią Norton Internet Security. Licencja wygasła i nie zostanie przedłużona, potrzebny jest więc firewall. Jaki polecilibyście, wiedząc, że liczy się działanie automatyczne? Żadnego klikania i decydowania przez siostrę, wszystko robi się samo.

Niech siostra zostanie przy systemowej zaporze, w zupełności wystarczy… :smiley:

Oj, nie byłbym tego taki pewny. Siedzi przy komputerze całymi dniami, instaluje co popadnie, włazi na jakieś podejrzane strony. Ryzykować?

Sturmgewehr 44 , rozumiem że to miał być żart.

Zapora systemowa jest równie skuteczna co jej kompletny brak…

Polecam zainstalować Comodo Internet Security.

Ok, a jakiś darmowy, podobnie bezobsługowy :wink: antywirus?

Maciek1988 , to jest pakiet Internet Security, on ma w sobie zarówno firewalla jak i antywira.

Choć nie jestem pewien co do jakości tego antywirusa, w jednej z poprzednich wersji działał on dość niestabilnie więc ja nie instaluję tego modułu, ale ostatnio coś poprawiali w antywirusie więc może już jest stabilny.

Osobiście nie sądzę aby jakiś darmowy antywirus był naprawdę dobry, ja używam płatnego Kaspersky Antivirus.

Tylko jak ktoś bezmyślnie klika we wszystko i chodzi po wszelkich podejrzanych stronach to nic go nie zabezpieczy…

No właśnie darmowe Comodo zawiera tylko firewalla.

EDIT: A jednak nie, jednak zawiera :slight_smile:

Dodane 18.06.2011 (So) 16:56

Ok, dziękuję za pomoc!

Żaden Firewall nie jest w pełni automatyczny.

To zależy od ustawień w programie.

Możesz np. przestawić go w tryb “nauki” i normalnie używać internetu.

Po kilku godzinach nie powinno już być większych problemów.

To może:

http://www.dobreprogramy.pl/PC-Tools-Fi … 12601.html