Darmowy emulator programów z Windowsa dla Ubuntu

(system) #1

Mam jedno, aczkolwiek bardzo ważne pytanie:

1. Czy jest jakiś DARMOWY emulator programów z Windowsa ??

Dokładnie mi chodzi o emulacje np. AIMP'A w linuxie. Czy jest coś takiego ??

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć ??

(Kaka') #2

Kriz , jako, że jesteś nowym użytkownikiem tego forum, temat nie poleci do kosza. Wiedz jednak, że było to omawiane wielokrotnie na forum. Skorzystaj z tutejszej szukajki (to nie boli!), a znajdziesz masę tego typu pytań. Jako słowo kluczowe wpisz wine :).

//

OTy > kosz.

(system) #3

Dzięki i przepraszam :frowning:

(Soren) #4

jest wine, cedega, cross over office

(matiit) #5

Ale emulatora nie ma....

Poza tym czy na prawde AIMP nie ma jakiegoś zastępcy? Zobacz exaile.

(Carooxx) #6

Mimo że Wine is not an emulator to pewnie jest tym o co ci chodzi.

A do AIMPa poszukaj jakiejś alternatywy, bo co jak co, ale odtwarzaczy muzyki itp. to się raczej nie emuluje. Sporo jest takich programów po Linuksa.

(Emilmlo) #7

Ja polecam Amaroka moim zdaniem bardzo dobry odtwarzacz muzyki.

(Kynski) #8

Pewie.. Odrazu kde-libs niech zainstaluje. dlaczego nie.. W końcu ma mnóstwo miejsca na dysku i nie wie, co z nim zrobić...

Zainstalujmy od razu wszystkie biblioteki, aby mieć ukochany program X, bo aplikacja Y pod daną "platformą graficzną" tego nie ma.

Wracając do tematu odtwarzacza:

Rhythmbox, Sonata + MPD, Exaile, Banshee - to są programy napisane w GTK +. Idealnie współpracują z Gnome.

P.S. Jeżeli mówisz Ubuntu myślę, że masz na myśli *buntu ze środowiskiem Gnome.

(Emilmlo) #9

Ja nie lubię KDE, wole Gnome, wole mieć K3b i Amaroka bo moim zdaniem to są najlepsze programy, a tak strasznie duże miejsca nie zajmują razem z Qt, problem przetestować odtwarzacze i inne programy aha rozumiem, nie będzie mu pasował Amarok to go wywali straszny problem :roll: .

(Adrian Nawrocki) #10

Aimp jest lepszy od winapa. O wiele lepszy. Starałem się emulować aimpa'a przez wine i z negatywnym skutkiem. Nie ma programu, który jest tak dobry i wygodny w użytkowaniu.

(nintyfan) #11

Nie korzystałem z AIMP. Uważam jednak, że Winamp to jeden z gorszych odtwarzaczy muzyki. Jeżeli uważasz, że tylko AIMP jest od niego lepszy, to chyba słabo szukałeś.