Darmowy emulator programów z Windowsa dla Ubuntu

Mam jedno, aczkolwiek bardzo ważne pytanie:

  1. Czy jest jakiś DARMOWY emulator programów z Windowsa ??

Dokładnie mi chodzi o emulacje np. AIMP’A w linuxie. Czy jest coś takiego ??

Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć ??

Kriz , jako, że jesteś nowym użytkownikiem tego forum, temat nie poleci do kosza. Wiedz jednak, że było to omawiane wielokrotnie na forum. Skorzystaj z tutejszej szukajki (to nie boli!), a znajdziesz masę tego typu pytań. Jako słowo kluczowe wpisz wine :).

//

OTy > kosz.

Dzięki i przepraszam :frowning:

jest wine, cedega, cross over office

Ale emulatora nie ma…

Poza tym czy na prawde AIMP nie ma jakiegoś zastępcy? Zobacz exaile.

Mimo że Wine is not an emulator to pewnie jest tym o co ci chodzi.

A do AIMPa poszukaj jakiejś alternatywy, bo co jak co, ale odtwarzaczy muzyki itp. to się raczej nie emuluje. Sporo jest takich programów po Linuksa.

Ja polecam Amaroka moim zdaniem bardzo dobry odtwarzacz muzyki.

Pewie… Odrazu kde-libs niech zainstaluje. dlaczego nie… W końcu ma mnóstwo miejsca na dysku i nie wie, co z nim zrobić…

Zainstalujmy od razu wszystkie biblioteki, aby mieć ukochany program X, bo aplikacja Y pod daną “platformą graficzną” tego nie ma.

Wracając do tematu odtwarzacza:

Rhythmbox, Sonata + MPD, Exaile, Banshee - to są programy napisane w GTK +. Idealnie współpracują z Gnome.

P.S. Jeżeli mówisz Ubuntu myślę, że masz na myśli *buntu ze środowiskiem Gnome.

Ja nie lubię KDE, wole Gnome, wole mieć K3b i Amaroka bo moim zdaniem to są najlepsze programy, a tak strasznie duże miejsca nie zajmują razem z Qt, problem przetestować odtwarzacze i inne programy aha rozumiem, nie będzie mu pasował Amarok to go wywali straszny problem :roll: .

Aimp jest lepszy od winapa. O wiele lepszy. Starałem się emulować aimpa’a przez wine i z negatywnym skutkiem. Nie ma programu, który jest tak dobry i wygodny w użytkowaniu.

Nie korzystałem z AIMP. Uważam jednak, że Winamp to jeden z gorszych odtwarzaczy muzyki. Jeżeli uważasz, że tylko AIMP jest od niego lepszy, to chyba słabo szukałeś.