Darmowy firewall wyświetlający powiadomienia?

Potrzebuję prostej w obsłudze zapory (najlepiej z polskim menu), która będzie pytać o każdą aplikację chcącą połączyć się z internetem i pozwoli zdecydować, czy ma być zablokowana na stałe, czy jednorazowo czy też może się łączyć. Miałam już kiedyś PC Tools Firewall Plus, ale nie byłam zadowolona. Czasami zablokowanie jakiejś aplikacji (zewnętrznej, nie systemowej) blokowało mi wczytywanie stron www i musiałam restartować system, żeby móc przeglądać internet. Czasami też nie blokowała skutecznie niektórych programów i ogólnie była jakaś mułowata. Sprawdzałam Comodo, ale była zbyt skomplikowana. Zainstalowałam Windows Firewall Control, to się okazało, że wyświetlanie powiadomień jest płatne :frowning: Mam już dość testowania, może ktoś poleci mi coś sprawdzonego?

chyba każda zapora ma kilka trybów tym tryb uczenia i tryb paranoid.Ten drugi tryb zawsze sie pyta a ten pierwszy sie pyta o programy wykonywane 1 raz.Ten z komodo jest dobry tylko trzeba go ustawic w tryb uczenia pododawac te podstawowe systemowe jak sie bedzie pyać.Jak cos nie bedzie dzialac to mozesz to zmienic w regulach zapory bez resetowania pc.

Tinywall sprawdź i Evorim Free Firewall.

1 polubienie

@eskimosek - Comodo w trybie uczenia pytała mnie o każdą czynność, nawet uruchomienie programu, a nie tylko o to, co chce się łączyć z internetem. Poza tym była bardzo pokręcona, miała mnóstwo opcji, których nie rozumiałam. Reguły też były jakieś dziwne i nie wiedziałam jakie ustawić. Potrzebuję prostego programiku, który pozwoli mi ustawić jasne reguły dla każdej aplikacji chcącej się łączyć z internetem:
‐ zawsze pytaj
‐ zawsze pozwalaj
‐ zawsze blokuj
Chodzi mi o to, abym mogła w przypadku niektórych aplikacji jednorazowo pozwolić na dostęp do internetu. Comodo odpada

@MajtkiCiociHeli - o TinyWall czytałam i ta zapora w ogóle o nic nie pyta, więc kulą w płot. Evorim być może się nada, ale chciałam mieć pewność, bo nie chcę już instalować w ciemno. Mam już dość testowania i właśnie dlatego założyłam ten temat. Dlatego proszę o sprawdzone programy, które na pewno będą robić to, czego oczekuję. Testować to sobie mogę bez pytania kogokolwiek. Zapór w sieci jest przecież cała masa. Miałam jednak nadzieję, że ktoś zna zaporę, która spełniłaby moje oczekiwania, bo np. sam jej używał. Także jeśli ktoś miał ten Evorim i może potwierdzić, że działa tak, jakbym chciała, to proszę o info.
Nie wiem, dlaczego w pakietach IS są takie fajne zapory (AVG, BullGard), a samodzielnych to nie ma :frowning:
@Edycja:
Poszperałam jeszcze w Google i znalazłam wiele pozytywnych opinii na temat ZoneAlarm Free Firewall. Ktoś testował? Nie wiem, czy zainstalować właśnie tę, czy wspomniany wcześniej Evorim Free Firewall.

takie coś: ` ` przed “myślnikiem” (łącznik-minus) albo takie coś:  
To niestety problem składni Markdown (tragicznie nie wygląda).

Opcjonalnie można zastosować zamiast łącznika-minusa:

pauzę (), półpauzę (), minus () lub dywiz ().

porównanie znaków Kolejno: Dywiz, łącznik-minus, Minus, Półpauza, Pauza (font: Courier New)


Mogę potestować ten Evorim i zobaczę czy ma dopuszczanie jednorazowe i czy zawsze wyskakuje powiadomienie.

Na obecną chwilę mogę powiedzieć że na pewno nie ma powiadomień jak program uruchamia inny program (np. mechanizm sprawdzania aktualizacji opery / chrome) ale jest oznaczenie w oknie programu że zablokował tamten program).

Brak też zezwolenia jednorazowego, trzeba ręcznie przełączyć na blokowanie (usuwanie nie zawsze działa, więc nawet reinstalowałem program by móc dalej testować).

Brak też powiadomienia że jakaś aplikacja bez interfejsu chce sprawdzić czy jest nowsza wersja i zrobić aktualizacje (np. iris - odpowiednik f.lux).

1 polubienie

Dziękuję, poprawiłam i jak widać działa :slight_smile: Nie wiem tylko, jak ten dywiz czy inne takie wpisać z klawiatury. Teraz skopiowałam, ale wolałabym wiedzieć na przyszłość. Do minusa akurat mam przypisany program, bo nigdy wcześniej nie był mi potrzebny.
Co do Evorim, to trochę słabo, że nie ma jednorazowego pozwolenia i nie powiadamia, że coś się pragnie zaktualizować. Może jednak lepszy będzie ten ZoneAlarm

albo te kombinacje że niby dajesz jakiś kod (` `).

Altkody akurat są za długie i trzeba się namęczyć bo nie są standardowe (modyfikacja rejestru by Windows je poprawnie interpretował). http://www.fileformat.info/tip/microsoft/enter_unicode.htm

1 polubienie

@krystian3w Dziękuję :slight_smile: Tak te altkody są bez sensu, przecież bym tego nie zapamiętała nawet, ale własny układ klawiatury to ciekawa sprawa :slight_smile: