Darmowy generator stron

Szukam generatora, którym wygeneruję i zapiszę na swoim hostingu stronę.

Jest WordPress ale posiada milion zbędnych opcji. Chyba, że da się wygenerowwć stronę typu One Page a reszte wywalić?

Jest coś takiego jak wp to html. A jak nie zawsze możesz one page napisać po prostu z palca bo każdy jeden generator mniej lub bardziej naśmieci Ci w kodzie.

Plik / Zapisz jako / Strona HTML (kompletna) i wrzucasz to na serwer :wink:
(to oczywiście zadziała tylko w bardzo prostych stronach, ale zawsze to jakaś baza do zmian)

Czyli wystarczy wywalić z hostingu całe WordPress i wrzucić to co się wyeksportowało z tej wtyczki?

A gra zadziała Koledze poprawnie, jak po zainstalowaniu wywali całego Windowsa? :slight_smile:
Strona się też nie zadziała dobrze, prawdopodobnie posypią się grafiki, jeżeli korzystałeś przy stronie z wtyczek, to one też padną, nie wiem jak z postami, ale bez WP też chyba z bazy nie zaczyta.

“One page”/“wizytówkę” jakby się uprzeć można przepisać na liniowy CSS, JS, liniowe grafiki base64 - będzie jeden plik ale base64 dla grafik zwiększy transfer o prawie 2/3 jakby były ładowane jako osobne.

On raczej nie robi archiwum bloga do wersji uproszczonej w trybie “tylko do odczytu”.

Z tego co wiem tak, jednak nie testowałem w praktyce. W teorii ma to działać tak, że instalujesz sobie WP lokalnie np na XAMPP tworzysz stronę i robisz wp to html. Potem pliki musisz wrzucić na hosting, ale nie same html, ale też ewentualne zależności - chyba sam katalog wp-content wystarczy wrzucić razem z html’ami.
Być może będzie tam trzeba zaktualizować jakiś link czy coś, nie jestem pewny. Ale wiem że miało to działać bez WP.

EDIT:
Tutaj masz to fajnie opisane: https://hostadvice.com/how-to/how-to-convert-a-wordpress-site-to-a-static-html-website/. Wtyczka nazywa się jednak inaczej, ale wydawało mi się, że była tez taka o nazwie WP to HTML. Generalnie trzeba przetestować pewnie kilka i zobaczyć która bardziej Ci odpowiada.
Oczywiście im bardziej skomplikowana strona tym więcej problemów będziesz miał. Ale jeśli chcesz zrobić prostą statyczną stronę bez żadnych funkcjonalności dla użytkownika (interaktywnych formularzy czy ładowania dynamicznego treści) to powinno zadziałać bez większych problemów.

EDIT-2:
Tutaj masz małe porównanie różnych wtyczek, jest też ta o której myślałem (numer 2): https://blog.resellerclub.com/how-to-convert-wordpress-site-to-html/

Jeżeli chodzi o statyczne generatory to HUGO jest spoko. Tylko wymaga nieco obycia w temacie:


(tak btw. strona z samouczkiem jest właśnie przy pomocy HUGO zrobiona)
https://www.youtube.com/watch?v=6JaBian3vgI