Darmowy GPS

czy zna ktos jakis darmowy system gps na telefony komorkowe?

slyszalem cos o systemie tom tom, ale on jest chyba platny. poza tym czy jak ewentualnie zdobede program, to czy przy korzystaniu z niego tez sie placi (zakladajac ze mam juz potrzebne mapy)?

czy to by się dało na komórce to nie wiem, niby miałem kiedyś telefon z taką funkcją, ale nie sprawdzałem bo to nie było potrzebne :slight_smile:

GPS jest płatny.

GPS nie jest płatny w palmtopach, nie wiem jak tam jest w telefonii komórkowej

telefon może służyć za GPS ale szkoda kasy :mrgreen:

Ludzie skąd wy macie info ze GPS jest płatny ? :shock: To jest Darmowa usługa, wystarczy miec odbiornik i nadajnik. W telefonach tez cos takiego jest ale trzeba dokupic specjalna przystawke (odbiornik i nadajnik) GPS i oczywiscie program np: tom tom

a zaloozmy ze mam ten tom tom i telefon k600i; czy moj telefon sobie z tym nie poradzi? poza tym zeby gps dzialal trzeba sie chyba ciagle komunikowac z siecia, bo skads musi znac nasze polozenie, a za to juz sie chyba placi.

gps odbiera nasze położenie co 2 sekundy, 1s idzie sygnał do satelity i 1s wraca w ten sposób ciągle aktualizuje się nasze położenie, no ale niewiem czy k600i ma taką opcję, nie wiem właśnie czy telefon wyśle taki sygnał, odbiornik gps=300zł+mapa=300zł+telefon/palmtop=x do x, nie takie tanie

wiesz co droga zabawka? http://www.allegro.pl/item114067403_gps … ocja_.html

telefony Nokia - 3230, 3250, 6600, 6620, 6260, 6630, 6670, 6680, 6681, 6682, 7610, N70, N71, N80, N90, N91, N92, E60, E61, E70 (programy Tomtom, Wayfinder, Naviexpert, Route 66 i wiele innych)

barti041 : co ty do jasnej cholery gadasz, jaki abonament ? Nadajnik/odbiornik kosztuje od 300 zł już, nie ma żadnego abonamentu ! :x

Pod K600 nie ma modułu GPS, o ile dobrze pamietam jest tylko dla nokii z symbianem. Ale moge sie mylic :stuck_out_tongue: (oczywiscie sa jeszcze np: Neci wyposazone w modul GPS ale to juz biznes w kieszeni :P)

TaOs Ma racje, jak już wcześniej wspominałem, a także TaOs potwierdził moją teorie, za GPS nie dokonuje się żadnych opłata abonamentowych. Jak się nie znacie, to nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Najlepszym rozwiązaniem do nawigacji jest Palmtop. Owe palmtopy mają wbudowaną nawigacje GPS lub z możliwością jej dołączenia, anteny kosztują od 150zł w góre. Co do palmtopów, to najlepsze są te z GPS powyżej 12 kanałów, bo jak ktoś ma 12 kanałów to chodzi strasznie i się wcina co chwile, nie polecam 12-kanałowe. Następną bardzo ważną rzeczą są parametry, bardzo dobrze wiemy, że nie uzyskamy takiego samego efektu nawigacyjnego na telefonie jaki możemy osiągnąć na palmtopie, do palmtopów są specjalne bardzo dobre mapy, które wymagają dobrego sprzętu, mówie tu o procesorach intela 200-300mhz, czy samsunga 266mhz, dodatkową potrzebną rzeczą są ilości ram, których nie brakuje w palmach, do telefonów nawigacji nie polecam. To tak jak telefon komórkowy z aparatem porównywać do oddzielnego aparatu cyfrowego. Sami znacie efekt. Pozdrawiam

barti041

matrix506

barti041

master_zonk6

Na tym forum panuje zasada - nie wiem, wydaję mi się ?? WTEDY SPRAWDZAM A PóźNIEJ GADAM GłUPOTY :x

Jak już niektórzy napisali - KORZYSTANIE Z SYSTEMU NAWIGACJI SATELITARNEJ (GPS) JEST NIEODPłATNE. Aby móc z niego korzystać wystarczy zwykły odbiornik GPS lub inny sprzęt, który ma możliwość korzystanie z tego systemu (telefon, palmtop, etc.)

Opowiadasz bajki. Owszem, wielu ludziom jest to niepotrzebne.

Opowiem Ci historię - moja przyjaciółka ze studiów pisała pracę magisterską na temat osadzania sadzi. Na tej podstawie wyznaczała pole wiatrów w szczytowej parti Szrenicy. Samo badanie było banalnie proste. Należało umieścić tyczki w wybranych punktach i codziennie dokonywać pomiarów przyrostu sadzi oraz jej kierunku przyrastania. Proste ?? Banalnie.

Dzięki temu, że ponanosiła na mapę miejsca gdzie są tyczki z opisem ze wskazań GPS robota była banalnie prosta. Zwłaszcza w śnieżycy, mgłe i innych niesprzyjających warunkach pogodowych (ograniczenie widoczności). Wystarczyło odpalić odbiornik… i po chwili człowiek siedział w schronisku.

GPS jest z jednym z podstawowych narzędzi ułatwiającym naukowcom prowadzenie badań. Stosuję się to na masową skalę… wystarczy się tym zainteresować…

EOT

Przepraszam ale musze sie wtrącić.

co? to zobacz ten film

ten filmik robi wrazenie.

ps. jak moge sprawdzic czy moj telefon (k600i) ma mozliwosc GPS?

Noboo : nie ma takiej mozliwosci… musial by byc z symbianem lub symbianopochodnym

ja mam nokie n70 (oczywiście jest z symbianem :slight_smile: ), kupie ten odbiornik połącze się z nim przez bluetooth, chyba jeszcze jakieś sterowniki i już?

W niektórych fonach GPS jest wbudowany np. Motorola A920

Żeby cieszyć się GPS’em w komórce trzeba mieć sprzęcik typy smartphone np. Nokia/SE z symbianem, sprzęcik z Windows mobile (np. SPC C600) + odbiornik GPS + odpowiedni soft. Co do softu, to na chwile obecną, chyba jedyny system z mapą Polski, to TomTom Mobile. Pokrycie terenu jest małe ok 28%.

A czy jeszcze dochodzą jakieś dodatkowe koszta? Czy programy do lokalizacji (mam na myśli aplikacje do telefonów) łączą się przez GPRS?

budziko1 Wszystko zależy z jakiej aplikacji będziesz korzystał :slight_smile: Np. WayFinder pobiera przez GPRS co jakiś czas mapy no i w tym wypadku płacisz za połączenie internetowe (według stawki operatora za KB) a np. TomTom mobile / navigator to aplikacja którą kupujesz razem z mapami i modułem GPS w tym wypadku to jedyna inwestycja i nie ma innych kosztów :smiley: