DArmowy hosting i darmowa domena

Parę tygodni temu zacząłem robić stronę internetową w programie WYSGWIG web builider

Teraz,gdy jest już skończona chciałbym ją opublikować.

Czy istnieje jakiś tani ,lub darmowy hosting i czy jakaś tania ,lub darmowa domena?

Zależy mi na niskiej cenie i na jakości.

To wyklucza siebie wzajemnie.

Z płatnych to tani i dosyć dobry jest www.netarteria.pl . Domen darmowych nie znajdziesz, subdomena darmowa jest na www.bee.pl .

A jakie znacie tanie domeny?

Jak zrobiłem tą stronę wysgwigu to teraz jak ją zapisać?

Najtańsze to są domeny regionalne np. miasto.pl , pomorze.pl itd. 20-30 złotych. Domeny info też są tanie, najlepiej wejdź na dowolną stronę z domenami i poczytaj.

Zapisać jako .htm lub .html bo jak rozumiem na php się nie znasz jeszcze :wink:

Ok.

Ale ja mam stronę glówną i parę stron pobocznych wewnętrznych i je też mam zapisać w html?

A powie mi ktoś jaka jest tania domena?

Tak pisał _Puma_, najtańsze są te nieglobalne, czasem u partnerów NASK można “kupić” domenę nawet za zero złoty, ale jej przedłużenie na kolejny rok już bezpłatne nie będzie, kiedyś w Nazwie były takie promocje, jeśli się nie mylę w Home.pl też czasami są. A co do darmowego hostingu to proponuję ovh.org

Z tego co czytałem to ovh już nie oferuje darmowych serwerów.

Z promocjami na domeny za 1 złoty trzeba uważać, przeważnie potem jest dużo drożej niż bez promocji w innym miejscu.

Faktycznie, nawet nie wiedziałem że zrezygnowali. Jeszcze jakiś czas temu udało mi się założyć dlatego podsuwałem taką propozycję

=D> Ovh już nie daje darmowego hostingu z 1,5roku albo nawet 2 lata.Co do darmowego hostingu polecam np m-host.pl lub 2ap.pl.Albo coś z płatnego np xaa.pl lub boo.pl choć xaa.pl jest dużo lepsza boo ma częste awarie a z domen a raczej subdomen tylko bee.pl jest jeszcze inne xorg.pl ale jest słabe więc polecam bee.pl

Ok.

Zdecydowałem się na hosting xaa.pl

A co z domeną podajcie jakieś tanie propozycje

http://www.google.pl/search?client=oper … 8&oe=utf-8

P.S

Czemu, ja uwazam że znajdzie coś w niskiej cenie i jakości :lol:

A mógłby ktoś podać konkretny adres?

Może ktoś zna jakieś wypróbowane domeny.

Słyszałem ,że na home.pl są dobre domeny i tanie na rok,ale podobno przedłużenie jest drogie.

CZy można nie przedłużać na home?

Jakie są prawdziwe koszty domeny ?

Domena .pl 100 zł zarejestrowanie, odnowienie tyle samo.

domena .eu 50 zł zarejestrona, odnowienie taki sam koszt.

Domenę możesz kupić na nazwa.pl, tam się chyba najbardziej opłaca, jeżeli chodzi o pierwszy rok…

Pozdrawiam.

Kluczowe jest w tym pierwszy rok , odnowienie jest droższe niż gdzie indziej.

chyba najbardziej korzystne ceny domen są na cal.pl. Domena .pl 1 rok 9,90 zł przedłużenie 65 zł. Tak apropo to nie trzeba mieć domeny wykupionej żeby mieć stronę w internecie.

Można mieć stronę o adresie twoja-strona.cba.pl i to za darmo. Cba.pl to darmowy hosting dosyć dobry

Z doświadczenia wiem, że takie “projekty” nie wytrzymują nawet roku…

www.nazwa.pl - Darmowe domeny dla firm.

www.home.pl - Darmowe domeny dla wszystkich ! 3. darmowe domeny .pl, regionalne lub funkcjonalne

www.az.pl - 3 darmowe domeny .pl

Zgadzam się, ale trzeba zakładać że jednak coś z tego będzie. Widzę kilka wyjść:

  1. subdomena z serwera np. twoja-strona.cba.pl

  2. alias, gdy zmienisz serwer to adres pozostaje taki sam

  3. darmowa subdomena np. www.bee.pl

  4. tanie domeny są http://www.masternet.pl/?go=domeny_t

  5. dopiero ostateczność jest skorzystanie z promocji 1zł za domenę