Darmowy hosting plików - czy to się opłaca?

Witam,

Czy Waszym zdaniem opłacalne jest otworzenie darmowego hostingu plików? Coś jak Rapidshare czy Megaupload. I czy trudno jest wypromować taką stronę?

Pozdrawiam,

Stalker

Witaj,

Promocja to jedno, stworzenie serwisu to drugie.

Na początek potrzebujesz ze 2 serwery dedykowane, w miare szybkie, bez limitu transferu danych.

Nastepnie dobry skrypt z ‘timerem’ uploadu. Bezawaryjność serwisu - inaczej nikt nie będzie uploadował.

Korzyści są na początku znikome, ale z czasem i powiększeniem popularności wzrastają.

A co się bardziej opłaca - serwis taki jak imageshack czy megaupload?

rapidshare czy megaupload nie są darmowe. oferują ci częśc możliwości np że możesz wstawić plik ale z ograniczeniem, czyli że znika on po miesiącu czy jakoś tak.a jak wypróbujesz darmową wersję i zapragniesz mieć większe możliwości to i wykupisz z czasem płatną. i tak to działa - w ten sposób zachęca. no i tam pewnie na reklamach zarabia, chociaż nie wiem.

Megaupload, nie rob tylko limitow !

A może lepiej zrobić zagraniczny serwis? Wtedy byłyby większe dochody z reklam jakby serwis był popularny. :wink:

A może lepiej nie robić, bo jak sie zrobie to sie potem odechce?

Ja czasami tak mam, ale jak $$$ potrzebne to choćby nie wiem co to muszę je zarobić :smiley:

Serwer i domenę już mam - robię polski hosting darmowych plików. :wink:

Powodzenia 8)

Hehe, dzięki boczi. Zamierzam też otworzyć forum gdzie użytkownicy będą mogli prosić o uploady jakichś programów, wersji demo gier czy też np. plików mp3. :wink:

Od siebie polecam klik-bary !

Wątpię aby strona rozwinęła się na więcej niż 5 userów , hosting za sms’a nie wystarczy. To też są koszty…tzw. utrzymanie. Gdyby to było takie proste i oczywiste jak kupienie hostingu za 3,66 i domeny za 0,9 , to nie byłoby strajków. Widać że się “napaliłeś” na ten pomysł , radze Ci zacząć od czegoś mniej wymagającego.

A jak zrobić zagraniczny serwis?? Jeśli wykonasz go w Polsce, będzie on polski. Możesz co najwyżej wykupić domenę np. com i stworzyć angielską wersję językową (polska obok angielskiej też nie zaszkodzi).

A co za różnica gdzie był zrobiony ? Ważne że będzie dla grupy odbiorców z innego kraju.

Już jest - **************** :wink:

Wstaw link do pola WWW w profilu.