Darmowy i rozbudowany konwerter audio

Poszukuję rozbudowanego konwertera plików audio.

Wymagania:

:arrow: obsługa przynajmniej podstawowych formatów (mp3, wav, flac, wma, mpc, ape, etc.)

:arrow: możliwość konwersji do mp3 VBR

:arrow: podczas konwersji do mp3 utrzymanie częstotliwości próbkowania na poziomie pliku poddawanego konwersji

:arrow: dobra jakość pliku wynikowego (dobrze by było aby używał w miarę nowych bibliotek)

:arrow: idealnie gdyby obsługiwał kodowanie do mp3PRO z różnymi bitrate (ale nie jest to konieczne wymaganie)

:arrow: darmowy

:arrow: system operacyjny (Win XP SP3)

:arrow: nie interesują mnie konwertery online.

Po przeglądnięciu tematów z forum testowałem kilka programów (głównie kodując do mp3, gdyż to ostatnio było mi potrzebne).

Oto wyniki:

:arrow: Any Audio Converter - brak możliwości ustawienia kodowania VBR w mp3 (teoretycznie istnieje, ale nie udało mi się go uzyskać w pliku wynikowym)- w innych formatach nie próbowałem;

:arrow: Format Factory - brak możliwości ustawienia kodowania VBR w mp3 (chyba, że przegapiłem tą opcję) - w innych formatach nie próbowałem;

:arrow: AIMP2 Audio Converter - przy kodowaniu do mp3 z niskim bitrate program obniża częstotliwość próbkowania z 41 kHZ do 32 kHz;

:arrow: foobar2000 - jakoś nie mogę się przekonać do jego interfejsu i sposobu obsługi;

:arrow: jetAudio - kodowanie dźwięku w formacie MP3/MP3PRO jest dostępne, ale w wersji jetAudio Plus (bawiłem się nią kiedyś na komputerze znajomego i wyniki były zadowalające).

Odpada:

:arrow: SUPER - “(…) instalownych jest kilka filtrów DirectShow (niekoniecznie ‘świeżych’) - ponownie rejestrowane przy każdym uruchomieniu programu” (info z http://www.videoaudio.pl) - nie chcę bałaganu w filtrach/kodekach

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.

XRecode

w Komputer Świat Niezbędnik 6/2010 była pełna wersja Easy CDDA Extractor

Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to fre:ac (dawniej znany jako BonkEnc Audio Encoder).

Pozwala na kodowanie dźwięku między takimi formatami jak WAV, OGG, MP3, FLAC, AAC czy WMA. Głównym zadaniem programu jest umożliwienie rippowania zawartości płyt CD Audio, ale w bezpośredniej konwersji również się sprawdza.

Polecam jetAudio i format ogg. Jest lepszym rozwiązaniem od mp3. Niestety większość użytkowników tego nie dostrzega i wolą pozostać przy starym.

Dziękuję za wszystkie propozycje :!:

Jednak:

XRECODE - wersja demo, a ja poszukuję programu darmowego bez pojawiających się okienek, zastanawiania się nad licencją, etc.

Easy CDDA Extractor - było minęło, poza tym jak wyżej (nie jest to program darmowy)

fre:ac - bardzo przyjemny program, przyzwoity interfejs, niestety nie obsługuje plików ape (testowałem) i mpc (nie testowałem)

jetAudio - jak pisałem wcześniej poszukuję programu darmowego kodującego m.in. do mp3 VBR czego program ten w wersji free nie robi. Ponadto staram się zgrywać muzykę do formatów bezstratnych, jednakże obsługa mp3 jest dla mnie funkcją bardzo pożądaną. Wobec czego powyższa propozycja nic nie wnosi do tematu.

Czekam na dalsze propozycje :smiley:

Edit: pogrzebałem nieco w ustawieniach programu AIMP2 Audio Converter i udało mi się osiągnąć oczekiwany wynik (częstotliwość próbkowania w pliku wyjściowym zostaje na takim samym poziomi jak w pliku poddawanym konwersji).

Dzięki wszystkim za pomoc =D>