Darmowy kompresor z tworzeniem RAR


(VPN) #1

Szukam darmowego programu kompresującego dane, potrafiącego tworzyć pliki RAR (również dzielenie archiwum na części, tworzenie archiwów RAR-SFX). Oprócz tego obsługa archiwów ZIP i innych popularnych. Od razu piszę, że WinRAR odpada, ponieważ jest płatny.


(matfeusz) #2

zobacz sam:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& ... ory+plikow


(VPN) #3

Tam zajrzałem najpierw. Żaden z dostępnych programów nie spełnia wymagań.


(Kolmar) #4

Nie ma takiego programu (darmowego).


(Gerthix) #5

Polecam programik "Dzielacz" do dzielenia ( i łączenia) plików. Potem je można dodać do archiwum darmowym 7-Zip.


(Sebol Lynx) #6

TUGZip 3.5.0.0


(Skr3czu) #7

(Olixxx94) #8

Z tego, co wiem, to tylko WinRAR potrafi tworzyć archiwa w formacie RAR.


(Kolmar) #9

Jako, że do samego formatu kompresji RAR prawo własności posiada firma Win.RAR GmbH, a jak wiadomo na jakiekolwiek wykorzystanie tego formatu do celów kompresowania/tworzenia plików RAR trzeba posiadać odpowiednią licencję, to jedynie rozpakowanie RAR jest legalne w darmowych programach. TUGZip posiada odpowiednie rozszerzenia, które umożliwiają tworzenie tego typu archiwów ale jest to nielegalne chyba, że posiada się licencję na jedyną słuszną aplikację - WinRAR, więc każdy darmowy program, który posiada możliwość tworzenia archiwów RAR jest tak naprawdę "lewy".


(VPN) #10

Rozumiem. No cóż, warto zastanowić się nad zakupem licencji WinRARa, zwłaszcza, że jest dożywotnia i uprawnia do aktualizacji.


(Skiff) #11

Czy tworzenie akurat archiwów rar jest tak ważne? Jeżeli to jest bardzo istotna i kluczowa kwestia to rozumiem, ale jeżeli byłaby możliwość korzystania z innego formatu to 7-Zip jest do tego najlepszym programem (kompresja o tej samej prędkości co rar, a stopień kompresji - poza danymi multimedialnymi - jest większy niż dla rar).


(mati75) #12

WInrar tylko tworzy rary. Darmowego odpowiednika nie ma.