Darmowy kompresor z tworzeniem RAR

Szukam darmowego programu kompresującego dane, potrafiącego tworzyć pliki RAR (również dzielenie archiwum na części, tworzenie archiwów RAR-SFX). Oprócz tego obsługa archiwów ZIP i innych popularnych. Od razu piszę, że WinRAR odpada, ponieważ jest płatny.

zobacz sam:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … ory+plikow

Tam zajrzałem najpierw. Żaden z dostępnych programów nie spełnia wymagań.

Nie ma takiego programu (darmowego).

Polecam programik “Dzielacz” do dzielenia ( i łączenia) plików. Potem je można dodać do archiwum darmowym 7-Zip.

TUGZip 3.5.0.0

http://www.programosy.pl/program,tugzip-3-4.html

Z tego, co wiem, to tylko WinRAR potrafi tworzyć archiwa w formacie RAR.

Jako, że do samego formatu kompresji RAR prawo własności posiada firma Win.RAR GmbH, a jak wiadomo na jakiekolwiek wykorzystanie tego formatu do celów kompresowania/tworzenia plików RAR trzeba posiadać odpowiednią licencję, to jedynie rozpakowanie RAR jest legalne w darmowych programach. TUGZip posiada odpowiednie rozszerzenia, które umożliwiają tworzenie tego typu archiwów ale jest to nielegalne chyba, że posiada się licencję na jedyną słuszną aplikację - WinRAR, więc każdy darmowy program, który posiada możliwość tworzenia archiwów RAR jest tak naprawdę “lewy”.

Rozumiem. No cóż, warto zastanowić się nad zakupem licencji WinRARa, zwłaszcza, że jest dożywotnia i uprawnia do aktualizacji.

Czy tworzenie akurat archiwów rar jest tak ważne? Jeżeli to jest bardzo istotna i kluczowa kwestia to rozumiem, ale jeżeli byłaby możliwość korzystania z innego formatu to 7-Zip jest do tego najlepszym programem (kompresja o tej samej prędkości co rar, a stopień kompresji - poza danymi multimedialnymi - jest większy niż dla rar).

WInrar tylko tworzy rary. Darmowego odpowiednika nie ma.