Darmowy Konwerter z MID do MP3 lub WAV

Darmowy Konwerter z MID do MP3 lub WAV

Chcę np. jednocześnie przekonwertować setki midi do formatu MP3 lub WAV

Piszcie jakie polecacie…

http://mp3-tools.com/free-midi-to-mp3-converter.html

 

może :slight_smile: osobiscie nie testowałem;]

http://www.dobreprogramy.pl/jetAudio,Program,Windows,13328.html

Nie wiem jak teraz, ale kiedyś każdy Winamp to potrafił jak ustawiło się out na file. Przynajmniej te z serii 2.xx. Bo 5.xx to nie wiem, sam interfejs powodował u mnie złe reakcje.

 


5.xx też potrafi :wink:

http://www.dobreprogramy.pl/FormatFactory,Program,Windows,13295.html

a może Audacity

Sent from my GT-I9505 using Forum Fiend v1.2.7.

maciej1993 - Audacity - spróbuj otworzyć Midi i zapisac jako MP3 - ciekawe czy Ci się uda i co z  tego wyjdzie…

Sens tego rozwiązania wątpliwy,efekt–może być mierny.

Po primo - programy tego typu istniały już “wieki” temu,przy tej operacji korzystały z próbek dźwiekowych systemu (zapisanych gdzieś tam w którymś .dll-u)

jaka jest jakość tych próbek -wiadomo.

Co ze standardami (Midi,GM,XG) w których te midi są robione i które to nie są ze sobą do końca kompatybilne (pod względem rozłożenia banków brzmień głośności tych brmień jak i ich wymowy) do tego dochodzą komunikaty Sysex specyficzne dla danego producenta a nawet konkretnego instrumentu-co jeśli zostaną użyte w jaki sposób taki program do konwersji miałby to interpretować jak profesjonalne programy sobie z tym nie radą i wiele poprawek trzeba nanosić “ręcznie” posługując się własnym uchem wiedzą i doświadczeniem.

Taka hurtowa konwersja miała by sens gdyby wszystkie midy robione były pod brzmienia z próbek systemowych (lub innych próbek zwanych sound-fontami) i to na ich bazie można by było dokonać konwersji.Chyba że to proste w swej konstrukcji utworki to możesz próbować,ale może tak być że efekt będzie taki jak brzmienie kapeli po dość słusznej porcji rozweselacza.Dodam jeszcze że jest też możliwa konwersja w drugą stronę np.wav na midi (są takie programy) z tym że efekty tego działania są takie jakby w roli rozweselacza wystąpił denaturat lub autowidol.

MID do WAV - “no problem” niektóre programy wykorzystują “odtwórz dźwięk mid” i nagranie(RECORD) tego dźwięku odtwarzanego…

Sa pewne programy (mi znane to PŁATNE) i naprawdę radzą sobie doskonale ale sam ich limit nagrania np. 30 sekund…