Darmowy menedżer plików?

Przede wszystkim żadnych Total Commanderów i im podobnych. Nie korzystam i nie potrzebuję obsługi FTP. Nie znam się na jakichś dziwacznych komendach, nie jestem informatykiem. Nie potrzebuję też kombajnu, który ma opcję pakowania plików i inne tego typu bzdety. Od tego mam 7zip czy WinRAR-a. Zależy mi natomiast na tym, aby ów menedżer przede wszystkim ładnie i czytelnie się prezentował, aby tło otwartego programu można było zmienić na inny kolor niż ten rażący po oczach biały, aby wyświetlał rozmiar folderów i ikonki: kopiuj, wklej itd. na pasku bo systemowy w Win 7 tego nie ma. Mile widziana byłaby także możliwość łatwego tworzenia dowiązań symbolicznych, bez potrzeby wpisywania poleceń w cmd oraz wylistowania zawartości folderu wraz z podkatalogami (również bez konieczności wpisywania poleceń). Korzystałam wcześniej z Explorer++ ale nowa wersja jest jakaś skopana i już mi nie wyświetla poziomych linii siatki w widoku szczegółów. Poza tym ogólnie nie jestem z niego do końca zadowolona, przeszkadza mi białe tło w otwartym folderze. Szczegóły w okienku “Wybierz kolumny” są ułożone niealfabetycznie. Ciężko w ten sposób znaleźć szybko te, których się akurat potrzebuje. No i wreszcie brak wyboru wielkości miniatur i/lub okienka podglądu, skoro już nie można ustawić większych miniatur. Z tego powodu postanowiłam poszukać jednak czegoś innego. Czegoś, co ma wszystkie funkcje systemowego exploratora + te kilka dodatkowych, o których napisałam. Moglibyście mi doradzić?

Ten jest ciekawy i można wypróbować bezplatny z drobną niedogodnością wersji darmowej, o czym pisze na stronie do pobrania: http://portable.info.pl/unreal-commander-portable/ 

Własnie testuję taki program: http://www.a43filemanager.com/ czyli na dole spolszczenie i wyżej ten plik  A43 File Management Utility (1.01 MB). Po wypakowaniu spolszczenia, plik Polish.ini zmienić nazwę na  language.ini i wkleić do folderu programu. Tak to wygląda: http://prntscr.com/2cdy3a

Dziękuję za odpowiedź ale link chyba zły bo nie prowadzi do żadnego konkretnego programu tylko do strony na której jest cała lista ale nie widzę menedżera :frowning:

@Edit:

O, chyba dodałeś linki. Dzięki, wypróbuję :slight_smile:

Pierwszy link był do Unreal Commander 2.02.950 na portaqble.info Dla sprawdzenia wklejam jeszcze raz linka, który jest sprawdzony na ie i firefox. http://portable.info.pl/unreal-commander-portable/

Zauważyłem, że w pierwszym skróconym linku z mojego poprzedniego wpisu, coś/takiego, gdy dałem kopiuj adres - dopisane %C2%A0 i wyrzucało błąd http://prntscr.com/2cf0zx

Pobrałam i testuję. Prezentuje się bardzo przyjemnie i czytelnie. Można dowolnie zmieniać kolor tła, są ikonki kopiuj, wklej, są linie siatki i ulubione. Niestety po zaznaczeniu w widoku Rozmiar folderu ten rozmiar nie jest pokazywany w kolumnie Rozmiar a ta opcja jest mi bardzo potrzebna. Po zaznaczeniu konkretnego folderu rozmiar jest pokazywany u dołu okna albo po najechaniu kursorem ale to nie o to mi chodziło. Potrzebuję mieć wyświetlone rozmiary folderów w kolumnie, tak jak rozmiary plików. Nie ma też w ogóle widoku miniatur ani podglądu. Nie widzę możliwości wyboru dodatkowych szczegółów takich jak np. tytuł, komentarze itp. Dodatkowo przy otwieraniu dowiązania do folderu wyskakuje mi komunikat:

komunik.png

 

Szkoda, bo ładny programik :frowning:

 

@Edit:

Wysłałam zanim zobaczyłam Twój drugi post. Wobec tego sprawdzę jeszcze ten Unreal Commander.

@Edit2:

Przyjrzałam się zrzutom i jednak ten Unreal Commander coś za bardzo przypomina mi Total Commandera. Sama nie wiem, nie widzę tam informacji czy program pokazuje rozmiary folderów w kolumnie. Na screenie nie pokazuje. Jeśli ma taką opcję bez instalowania wtyczek (instalowałam już raz wtyczkę w TC i chociaż kolumna się pojawiła to była pusta więc wolę nie mieć więcej do czynienia z wtyczkami TC, zwłaszcza że wyszukanie odpowiedniej w tym chaosie też nie jest przyjemne), to go wypróbuję ale wolałabym wiedzieć bo nie chcę instalować 10 różnych programów po kolei tylko dla testu. To chyba niezbyt zdrowe dla systemu… W ogóle właśnie większość tych menedżerów ma zwykle masę zupełnie mi niepotrzebnych opcji a za to nie ma tych, które są w systemowym eksploratorze. I jak tu wtedy nimi zastąpić systemowy skoro brakuje np. widoku miniatur albo masy różnych szczegółów? Nie wiem dlaczego tak to wygląda :frowning:

U mnie chodzi bardzo ładnie i można znaleźć w ustawieniach, żeby wyświetlał, ile jaki folder, dysk, czy plik ma “ciężaru”, na co wlasnie dokładnie zwrócilem uwagę dając poprzednio screen z programu, gdzie po zaznaczeniu wyświetla się rozmiar. http://prntscr.com/2cdy3a

W taki sposób jak na Twoim zrzucie to i owszem, wyświetla ale mi chodzi o wyświetlanie tego rozmiaru w kolumnie Rozmiar w widoku szegółów tak, jak wyświetlane są rozmiary plików. Rozmiar pojedynczego folderu mogę sobie podejrzeć i w systemowym eksplorerze. O sumę rozmiarów zaznaczonych folderów też mi nie chodzi. Chodzi o coś takiego jak na poniższym zrzucie:

 

LACIE.png

 

Tak to właśnie wyświetlał Explorer++ tylko na białym tle. Niebieskie dodałam w programie graficznym.

Zresztą wyraźnie wcześniej napisałam:

Just Manager, nie wiem jakie ma funkcje (pewnie nie można zrobić spisu plików w pliku txt), rzuć okiem na screeny w google grafika

DonaldT: Przejrzałam kilkanaście zrzutów i na żadnym nie widzę rozmiaru folderów. Wszędzie przy folderach kolumna Rozmiar jest pusta, widać tylko rozmiary dla plików.

a FreeCommander?

 

btw. a może w większości programów tego nie ma ze względu na wydajność? jak w windzie klikniesz prawym na katalog windows - właściwości, to obliczanie rozmiaru ile GB ma folder trwa trochę długo, bo pewnie funkcja musi sprawdzić rozmiary tysięcy plików w folderze i podfolderach i je sumować?

DonaldT: Rzeczywiście, na niektórych zrzutach z FreeCommandera widać rozmiar folderów. W takim razie go wypróbuję chociaż wolałabym coś bez tych wszystkich zbędnych opcji typu FTP, dzielenie i łączenie plików, pakowanie itd. Te funkcje są mi zupełnie do niczego niepotrzebne i nie będę ich używać. Nie wiem czemu wszędzie je wciskają za to często brakuje większego wyboru szczegółów i innych potrzebnych rzeczy.

Znalazłam jeszcze taki programik: http://www.dobreprogramy.pl/QDir,Program,Windows,16478.html i teraz nie wiem, który wybrać. Wydaje się jednak, że w Q-Dir nie da się zmienić koloru tła w oknie folderu chociaż w grafice google znalazłam jeden zrzut z kolorowym tłem i sama już nie wiem. Zna ktoś ten program? Będzie lepszy od FreeCommandera? Który najpierw wypróbować?

@Edit:

Chyba się pośpieszyłam, bo na screenach z Q-Dir jednak też nie widać rozmiaru folderów.

Zainstalowałam i testuję tego FreeCommandera ale chyba jednak się z nim pożegnam. Strasznie przypomina mi TotalCommandera. Ciężko tam cokolwiek znaleźć i ustawić. W ogóle nie wiem gdzie szukać takich opcji jak dodanie kolumny: tytuł, wymiary, rozdzielczość. Za to nie mam pojęcia, na co mi jakaś durna kolumna “Atrybuty”. Nawet nie wiem, co to jest a pisałam, że nie chcę menedżera dla informatyków. Są tam niby jakieś “Własne kolumny” ale w wyborze nie ma tych, których potrzebuję. Może znów potrzeba jakiejś wtyczki jak w TC? Kolor tła w oknie folderu jest niestety biały i nie widzę możliwości zmiany. Kolorowy pojawia się wyłącznie w jakimś dziwacznym, płaskim widoku z którego nic nie kumam. W ustawieniach Widoku zaznaczyłam “Pokaż siatkę” a żadnej siatki w widoku szczegółów nie mam. Pojawia się tylko w tym płaskim, z którego nie zamierzam korzystać, bo jest dla mnie nieczytelny. Toporny i niewygodny ten program z masą niepotrzebnych funkcji. Bez sensu jest błądzenie wśród dziesiątek opcji, z których nawet połowy nie będę używać :frowning:

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

Jakoś Explorer++ nie miał problemu z wydajnością i wyświetlaniem tych rozmiarów. Na Windows XP miałam zainstalowany programik (chyba Folder Sizer się zwał albo jakoś podobnie), który dodawał taką opcję do systemowego eksploratora i też nie było żadnych problemów z szybkością działania, chociaż sprzęt był stary i słaby.

@Edit:

Moją uwagę zwrócił jeszcze NexusFile, który ma ciemne tło i ogólnie bardzo estetyczny interfejs. Nie znalazłam jednak informacji, czy posiada on opcję wyświetlania rozmiaru folderów. Może ktoś używał i mógłby udzielić takiej informacji bo naprawdę nie chcę już tak sobie zaśmiecać systemu testowaniem kolejnych programów.

To samo pytanie dotyczy Q-Dir oraz Master Commander, który również ma kolorowe tło.

Explorator windows pokazuje kilo, mega i giga przy nazwie, gdy się tak ustawi. Rozumiem, że program ma zastąpić systemowego explorera.exe ale usunięte png świadczy, o jakichś błędach. Pewnie explorer++ załapał się na mukę. To w systemie wszystko ma grać. Jest taka usługa, jak wykrywanie sprzętu powłoki. Eksplorator, to domyślna powłoka systemu, czyli pośrednik pomiędzy systemem operacyjnym lub aplikacjami a użytkownikiem. Taki menadżer plików, nawet gdy pisze, że zastąpi windowsowskiego, to nie we wszystkim zastępuje. Można poczytać o alternatywnych powłokach, ale przez testowanie wiele programów, tylko w części spełniających rolę explorer.exe, może zgłupieć system do reszty.

Podaj, jaki masz system, jakie zainstalowane programy, co jest w autostarcie i w procesach, a także błędy aplikacji z podglądu zdarzeń.

Zsoft Uninstaller portable jest po polsku i można do pliku tekstowego zapisać wszystko, co zainstalowane. Ccleaner ma w opcjach autostart i po prawej na dole ma też zapis do pliku. Pobiera się myeventviewer portable i spolszczenie, i wyszukaj żółte i czerwone błędy systemu. Zaznaczając, na dolnym panelu programu wyświetla się, co to za błąd, i to można skopiować na mysz i wklejać do notatnika. Wszystko z plików tekstowych należy wklejać na wklej.to, i tu zapodawać linki. Z menadżera zadań, czyli pokażesz procesy na screenie.

To tak na razie, przed naprawą explorer.exe. Na razie, przez to testowanie, przybyło Ci w rejestrze 500? 1000 wpisów? A w systemie śmieci, że ho ho. Nexusa odinstalowałem przez revo uninstaller i jeszcze regseeker portable znalazł po nim wiele wpisów.

Zupełnie nie rozumiem o czym Ty piszesz. Jakie usunięte png?? Gdzie ja pisałam o jakimś png? I o jakich błędach mówisz? Nie mam żadnych błędów w systemowym eksplorerze. Zachowuje się całkowicie prawidłowo a wielkości folderów w kolumnie Rozmiar nigdy nie wyświetlał ani na XP ani na Windows 7 i nie wyświetla nadal ani u mnie ani u nikogo bo po prostu takiej opcji nie posiada. Wyświetla jedynie wielkość plików. Jeśli u Ciebie wyświetla rozmiar folderów, to znaczy że masz doinstalowany jakiś program do tego albo wciąż mnie nie zrozumiałeś i nadal masz na myśli wyświetlanie rozmiaru po najechaniu kursorem na folder.

System mam Windows 7 HP 64 bit. Nie wiem po co Ci moje programy. W autostarcie mam tylko to czego potrzebuję, w procesach tak samo. Wiem co tam powinno być i zawsze tego pilnuję i wyłączam/odznaczam to co zbędne. Revo Uninstaller na systemie 64 bitowym niestety podobno nie działa prawidłowo, dlatego go tu nie instalowałam ale po odinstalowaniu programu usuwam wszelkie pozostałości z dysku i rejestru zarówno CCleanerem jak i ręcznie. Zdaję sobie jednak sprawę, że coś tam pewnie jeszcze zostaje dlatego właśnie nie chciałam testować zbyt wielu programów, opisałam dokładnie czego potrzebuję ale jak widać byłam zmuszona niektóre sama przetestować bo nikt mi nie doradził nic, co spełniałoby moje oczekiwania. Trzeba było od razu napisać, że takiego menedżera po prostu nie ma zamiast polecać mi niesprawdzone programy. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego ludzie zawsze tak postępują. Piszę, że nie chcę nic podobnego do TC a oni i tak mi polecą TC albo bardzo podobny program :frowning:

A co do NexusFile, to go nie testowałam. Wypróbowałam jedynie ten A43 i FreeCommander. Nadal więc proszę o info na temat NexusFile, Q-Dir oraz Master Commander.