Darmowy net,radiówka łączenie , za friko

tak jak w temaciku,

od ok 1 miesiąca,pojawił się w serwerach ,wszystkich sieciach… itp w mojej miejscowości, pewien nowy usługodawca o nazwie DLINK_WIRELESS ,myślę że wiecie o co mi chodzi :slight_smile: i postanowiłem sprubować się podłączyć,o dziwo podłączyło mnie,samo IP dopisało,i jestem od tego czasu czasami jeśli tylko chcę w tej sieći, bo naprawdę nieraz to lepiej szybciej net mi w niej chodzi jak u mojego radiowego admina od netu co podpisałem z nim umowe :-o It eraz mam pytanko :roll: co o tym myślicie?? czy ktoś rutera używa np; mój sąsiad i ja się do niego podłączyłem,czy co? aha mam zainstalowany antiwirus Norton Protection Center,i jeśli tylko wchodzę w nim w Mapa sieci-wyświetl to pokazuje że ja i jeszcze tylko jedna osoba jakaś jesteśmy na tym samym necie itp -patrzcie na screena

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … b48cf.html :slight_smile:

eh czy mam za darmo net?? czy to tylko uroki przez jakiś czas z podłączeniem się do kogoś?

aha i jest porównanie w szybkości internetu radiowego serio :wink: jak byłem podłączony na swoim opłacanym necie normalnym i weszłem w Nortona na mapy sieci i wyświetl to pokazywało aż ok 60 osób na tym serwerze,a na tym darmowym :slight_smile: tylko ja i jedna osoba i tak jest od miesiąca :o aha i jeżdziłem po wszystkich co usługi oferuja, radiowego neta, i pytałem czy znają albo to czy czasami nie do nich się podłączyłem i wszyscy oczy robią bo takiej nazwy sieci… nie znają w mojej miejscowości :roll:

W dniu 07.06.2008 , o godzinie 7:35 został dopisany post przez alfa78

a tu jeszcze zrobiłem screen-a jaki mniej więcej mam zasięg itp ,i już antena różnie “latałem” i to jest najlepszy jaki może być ok 75% http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 00f19.html

czyli na to wychodzi że jak by to od sąsiada było tzn 70m ,to raczej lepszy by był zasięg itp tak??

A propos konsekwencji poczytaj sobie artykuł

http://di.com.pl/news/21089,0,Nowe_kary_za_przestepstwa_komputerowe.html

:lol:

Tak się nazywa karta sieci bezprzewodowej a nie żaden usługodawca.

Pewnie ktoś bezprzewodowo dzieli neta u siebie w domu i nie zabezpieczył się przed podpinaniem na lewo i jak cię namierzy to możesz mieć nieprzyjemności jak bedziesz sie podpinał pod jego łącze.

he :slight_smile: wiem o tym…,ja tylko na nim siedzę /necie za friko/ ok 1-2 godz jak tylko ma awarię czy coś innego np; zwolnił,stronki długo itp wchodżą itp, mój usługodawca na umowę :-o a u nas tylko w polsce taki prawa itp,bo jak siedziałem w UK w angli to tam co drugi anglik i polak mają dostęp do internetu za free,bo się podłączają do sieci niezabezpieczonych i nikt sobie z tego nie robi nic :-o a ja właśnie tylko pytam i chcę sie info …,czy ja też naglę sie podłączyłem do jakieś sieci “dziurawej” czy co? nad mienie ,że extra i specjalnie tego nie zrobiłem! :x

W dniu 07.06.2008 , o godzinie 8:23 został dopisany post przez alfa78

no to wszystko już jasne! Już wiem chyba do kogo się podłączyłem,bez niczego …

aż serio pójdę do sąsiada i mu to powiem,bo swojej siorze chyba do drugiego pokoju i komputera udostępnił net-a :slight_smile: Ale z tego co go znam to mi odpowie no i co z tego,przecież raz na ruski dzień jestem na chacie :stuck_out_tongue: i mam też odpowiedz jak nieraz nawet stronka jedna się czasami ok 3 min wczytuje ,pewnie jego siora ładną jest piratką i ściąga super pliki :x

hmm on się właściwie nie włamał do sieci, tylko się z nią podłączył. co innego jak sieć byłaby szyfrowana np WPA lub WEP i uzyskałby dostęp do niej bez zgody osoby nadającej bezprzewodowo, wtedy by to było włamanie.

jeśli sieć nie jest “zamknięta” to znaczy że można do niej wejść. przecież tak jest, że niektórzy nadają bezprzewodowo, aby można się było połączyć i posiadać dostęp do internetu, np u mnie na budynku urzędu miasta jest nadajnik i w okolicy można korzystać z internetu.

i tu się właśnie zgodzę z toba :smiley: jego sprawa że nie zabezpieczył sobie netu bezprzewodowego,a mam nawet znajomego co ok 3 km od mojego zamieszkania mieszka,i od ok 2 lat ma za free net bo się podłączył do innego znowu “usługodawce” oczywiście :x i do tej pory nic nie miał a tamten…ktoś się nawet nie kapnął, i pewnie nie tylko on jest podpięty :wink: aha koledzy chciałem,też napisać ,że właśnie u tego mojego sąsiada pojawiła się 3-cia jego antena satelitarna która jest w dziwnym kierunku skierowana i nie przypomina to coś przy czaszy konwertera.Tak myślę czy sąsiad mój, nie wpadł na pomysł udostępniania,za opłatę jakąś tam …usługę, netu innym ludzią? I dlatego że on jest od mnie na prawdę "rzut beretem"a moja antena nawet od netu panelowa jest skierowana właśnie na jego dach,"widzą się itp :expressionless: to dlatego od jakiegoś czasu mam net od niego ,kiedyś postanowiłem po patrzeć właśnie z opowiadań ludzi w mojej mieścinie,jakie to nie kiedy mają szczęście, bo się na ok 3 dni podłączyli i mieli internet itp…więc też zaryzykowałem i od razu …bach połączyłem się,i dlatego wolałem napisać na forum i zaczerpnąć… :slight_smile: a jeszcze jedno… dlaczego jeśli mój sąsiad udostępnił do drugiego pokoju,siorze swojej net,to czemu Norton…pokazuje w mapie sieci 2 osoby a nie trzy? np; on,siora jego i ja :expressionless: wiecie o co mi chodzi nie?? a tak w ogóle to od sąsiada w tym godzinach, lepiej zapiernicza… “szybkość netu” jak od tego co mam podpisana umowę,tyle jest w tym, momencie od sąsiada :o

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … f7bdb.html #-o