Darmowy notatnik podobny do Google Keep

Szukam notatnika online, w którym szybko i wygodnie można tworzyć i edytować notatki oraz je udostępniać, ale tylko do odczytu. Przydałaby się również możliwość pogrubiania tekstu, bo potrzebuję czasem coś wyróżnić. Potrzebuję wersji online dostępnej w przeglądarce www na PC oraz aplikacji na Androida.
Google Keep byłby super, gdyby nie dwie poważne wady. Po pierwsze często zdarza się, że dopisuję coś do notatki, a to się nie zapisuje i muszę zawsze sprawdzać czy edycja się powiodła. Po drugie nie można udostępnić notatki bez możliwości edycji. Jeśli komuś udostępniam, to ta osoba zawsze może moją notatkę edytować, a że korzysta z nich na telefonie, to zdarza się jej czasem coś niechcący skasować :frowning: Ponadto, przynajmniej u mnie, dość długo trwa zarówno otwieranie jak i zapis notatki.
Bardzo proszę o przetestowane propozycje, a nie pierwszy lepszy notatnik znaleziony w Google.

A co z Evernote?

1 polubienie

A nie wiem, nigdy nie korzystałam. Jeśli działa tak, jak opisałam, to chętnie wypróbuję

A ten Evernote jest tylko po angielsku? Założyłam konto ale kompletnie tego nie ogarniam :frowning: Utworzyłam notatkę, ale nie wiem jak udostępnić ją konkretnej osobie tak, aby cały czas była synchronizowana z jej telefonem. Jest tylko udostępnienie w serwisach społecznościowych i przesłanie linka…

Na dole po lewej stronie w wersji web jest ikonka użytkownika i Account Settings, tam można zmienić Language na Polski.

1 polubienie

Tak, już znalazłam zmianę języka. Problem stanowi to udostępnianie. Tak aby osoba, która ma aplikację Evernote na swoim telefonie miała szybki dostęp do tej notatki. W ogóle nie znajduję tam takiej opcji… Chciałabym móc udostępniać tę notatkę wybranym osobom tak, jak w Google Keep, czyli aby miały do niej dostęp z poziomu aplikacji, tylko żeby nie mogły jej edytować.

Onenote

1 polubienie

Już sprawdzam to OneNote, ale na pewno osoba, której udostępnię tę notatkę będzie miała do niej szybki dostęp z poziomu aplikacji na telefonie, a nie tylko odnośnik do otwarcia w przeglądarce? Ciężko wywnioskować, a z opisu wygląda, jakby ktoś miał dostać tylko link…

No nie znalazłem jak notatkę udostępnić w aplikacji, tylko link do edycji lub nie

A co z dokumentami Google. Co prawda to edytor tekstu i jest bardziej rozbudowany od Keep, ale możesz sobie udostępnić jak Ci się podoba, do edycji, do podglądu, wspólna praca, na maila, link, aplikacja itd.

Podejrzewam, że z edycją dokumentów Google byłoby podobnie jak z Google Keep, bo jedno i drugie od Google, ale w sumie nie sprawdzałam jak to działa. Raczej wolałabym coś prostego. Nie potrzebuję wspólnej pracy, tylko aby ktoś mógł sobie łatwo na telefonie tę notatkę przeczytać i aby ona była cały czas aktualna, bo często coś dopisuję lub zmieniam o różnych porach. Podobno otwieranie odnośnika wysłanego mailem jest uciążliwe, a aplikacja Google Keep zapewnia znacznie prostszy i szybszy dostęp do tej notatki na telefonie, także w momencie, gdy ktoś jest chwilowo offline. Priorytetem jest łatwy i szybki dostęp z telefonu, bez zbędnego przeklikiwania się, szukania czy grzebania w jakimś menu.

No i właśnie tak można udostępnić w dokumentach Google. Dajesz komuś link i tyle. Otwiera go w przeglądarce na pc, na mobile albo w aplikacji. Warto sprawdzić, być może się nada.

Tzn. chodzi o to, aby ktoś sobie uruchomił aplikację i od razu widział tę notatkę. Podawanie odnośnika nie ma sensu.

Kiedyś z ciekawości skorzystałem z notatnika online:
https://www.calmlywriter.com/online/
W preferencjach można dużo poustawiać i nawet dołożyć rozszerzenie:


W Firefoxie też działa, ale nie wysyłałem url notatek, tylko zapisywałem na dysku. Tylko szkoda, że nie po polsku. Można zapisywać na GoogleDrive, czy gdziekolwiek. Można dodawać zięcia i inne cuda.

1 polubienie

Polecam OneNote - sam korzystam. Względem tego o co pytałaś - nie, osoba która otrzyma link odpali aplikację na Smartfonie a nie przeglądarkę (bo udostępniasz danemu ADRESOWI EMAIL podpiętemu pod OneNote osoby której to udostępnisz więc ona widzi to w aplikacji w notatkach sobie udostępnionych. Webowa wersja otworzy się na komputerze jeżeli nie ma na nim zainstalowanego OneNote.

2 polubienia