Darmowy odpowiednik Corel Draw

Czy istnieje program, którego możnaby używać jako odpowiednika Corel Draw?

Mam zajęcia z grafiki w Corel’u i chciałbym sobie trochę poćwiczyć w domu ale nie mogę znaleźć programu, który pozwalałby na edycję plików CDR. Póki mieliśmy zajęcia z Photoshopa, używałem GIMP’a ale przy Corel’u to odpada.

Oczywiście używanie pirata nie wchodzi w grę - dawno temu postanowiłem zerwać z używaniem piratów i konsekwentnie się tego trzymam. Interesuje mnie program darmowy do użytku domowego.

Witam,

I raczej nie znajdziesz.

Może spytaj, czy Wasza szkoła nie wykupiła licencji edukacyjnej,

może jest możliwość korzystania z programu do samokształcenia w domu?

Jeżeli masz ochotę pobawić się w grafikę wektorową, to polecam program Inkscape.

Swoją drogą, może da się je sprzęgnąć używając jakiegoś innego formatu,

który oba obsługują (wątpię, ale możesz spróbować).

Polecam program Inkscape. Dostępny jest dla większości systemów operacyjnych, jest wciąż rozwijany i powoli zaczyna doganiać użytecznością Corela

http://www.inkscape.org/

to ciekawe - człowiek sie uczy cale zycie - byłem pewien że corel nie ma darmowego odpowiednika :slight_smile:

Również polecam, tylko malutka uwaga: ma pewne problemy czasami ze stabilnością, więc w miarę często zapisuj pracę.

Na to też jest rada. Trzeba wejść sobie w Inkscapie w “Edit” > “Preferences” > “Input/Output” > “Autosave” (nie wiem jak tam jest po polsku, bo używam angielskiej wersji), ta opcja włącza autosavy, w momencie gdy program się wykrzaczy zostaje stworzona kopia pracy w C:\Documents and Settings<name>, dokumenty z tego automatycznego backupu nazywają się jakoś w stylu newdocument1_(tutaj chyba data stowrzenia pliku, która jest poprzedzielana “_”).svg

A sam program też polecam super mi się na nim działa.

To nie złota łopata, a koparka dla Ciebie. Po 12 latach odpowiadasz? Kurde, w tym czasie autor pewnie i szkołę skończył i studia i dziecka się doczekał…

1 polubienie

Szczerze, spojrzałem, że to maj 09, myślałem że to dzień chodzi.

Fakt, wiele lat ma wątek, ale akurat ta porada może się komuś przydać, więc zostawiam. :slight_smile: