Darmowy Pakiet biurowy


(kamilkwas2) #1

Witam.

Poszukuje darmowy pakiet biurowy. Mam obecnie Open office. Ten program jest jakiś dziwny. Nie zawsze mi liczy dane. Jak napisałem polecenie pomnożenia dwóch komórek, to policzyło. W drugim wierszu przy tym samym poleceniu wyskoczył mi napisz #ARG! Przy liczeniu średniej ten sam problem.


(drunkula) #2

Możesz, tylko nie umiesz.


(j24) #3

Wygląda na to że liczba nie jest liczbą. Jeżeli liczbę dziesiętną napiszesz z kropką a nie z przecinkiem to w każdym arkuszu kalkulacyjnym będziesz miał taki błąd - oczywista sprawa


(Drobok) #4

Kiedyś w OO się pisało z kropką z tego co pamiętam, ale to chyba zależy od wersji językowej.


(Amaterasu) #5

Zamień ten już ledwo co wspierany program na LibreOffice :).


(kamilkwas2) #6

Poprawne wpisywałem przecinek zamiast kropki. Chyba zmienię na LibreOffice.

W libreoffice wyliczyli z 1,85 i 2,2 średnią 1,85


(j24) #7

Dziwne rzeczy piszesz. Nie widząc jak konkretnie wyglądają Twoje funkcje trudno coś powiedzieć. Aż sprawdziłem wszystko w moim LibreOffice i wszystko jest OK.


(kamilkwas2) #8

Z liczeniem teraz wszystko OK jest. Teraz jak mam LibreOffice to nie mogę odtworzyć tych arkuszy których zrobiłem jeszcze OpenOffice.


(j24) #9

Nie piszesz czy program daje jakiś komunikat czy też nie. Jak przed chwilą sprawdziłem arkusz kalkulacyjny LibreOfice zapisuje pliki z rozszerzeniem .ods. Stare może były .xsc? 

Może nie masz automatycznie ustawionej korelacji tzn: System nie wie czym te pliki otworzyć i należałoby to ustawić. Win10 jest to w panelu sterowania w programy domyślne, skojarz typy plików z programem,

Ale jak nawet ci tego brakuje to otwierając program (pusty) a potem plik otwórz i wskazać dany plik to powinno sie otworzyć.