Darmowy program do partycjonowania

Witam poszukuje programu który działa najlepiej z systemu windows chodzi mi o to mam 2 partycje po 74,5 GB a chciałbym z C odjąć 30 GB i dać je na dysk D bez utraty jakichkolwiek danych wiem że da się ale nie wiem jakiego programu programu do tego użyć i dlatego pytam się was a i program ma być darmowy nie żadne testowe

EASEUS Partition Master http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

popieram, EASEUS Partition Master jest na prawdę bardzo dobry

Gparted można również ogarnąć :slight_smile:

Ja również używam GParted i uważam, że jest naprawdę znakomity. Przede wszystkim działa tylko tuż po uruchomieniu się komputera a nie w samym Windowsie, dlatego nigdy nie wyskoczy Ci komunikat, że “operacja nie może być ukończona ponieważ dysk jest używany przez inną aplikację”.

czyli rozumiem że nie wykonam tego z poziomu systemu Windows no to zdecydować się nie mogę ale większość głosów jest na GParted także użyje jego

a jak myślisz działa EASEUS? działa z poziomu windowsa, ale wszystkie zmiany dokonywane są po restarcie systemu, więc nie ma żadnego problemu z “operacja nie może być ukończona ponieważ dysk jest używany przez inną aplikację”

Ja nie mówię, że Aesus tak nie ma. Tak naprawdę wszystkie programy do partycjonowania z poziomu Windowsa działają tak samo (czyli proponują restart). Mówię ogólnie, że niektóre programy troszkę inaczej działają np. Partition Magic czy Paragon Hard Disk Manager. Te programy mają niestety tak, że jak ustawisz partycjonowanie najpierw na dyski, które nie są używane, a później na dysk np systemowy, to partycjonowanie zostanie rozpoczęte w Windowsie, a gdy dojdzie do operacji partycjonowania dysku na którym jest system, właśnie wyskakuje ten komunikat, a przecież na samym początku taki program powinien wykryć, że jedna z operacji nie będzie mogła być wykonana z poziomu Windowsa i od razu zaproponować restart. Mi niejednokrotnie tak się zdarzało dlatego zrezygnowałem z tych programów na rzecz programu, który uruchamia się od razu tuż po uruchomieniu komputera.

Jeżeli Aesus nie posiada takiej formy działania jak programy opisane powyżej, to jak najbardziej jest wart polecenia.

nie dalej jak wczoraj za pomocą EASEUS Home Edition dokonywałem na swoim hdd zmian, zmniejszałem, zwiększałem, przenosiłem do różnych partycji wolne miejsce i nie było żadnych problemów

Dobra wielkie dzięki za radę tymczasowo pobawię się w virtual box zainstaluje system zmniejszę zwiększę obie partycje bo nie chce narobić niechcianych szkód na samym początku a tak po kursie w virtual będę wiedział co i jak

Dodane 15.02.2011 (Wt) 22:16

czy mi się zdaje czy do partycji systemowej nie można dodać miejsca które ucieło się z partycji z danymi ?? czy to normalne ??

Dodane 17.02.2011 (Cz) 19:05

to jest tragedia wziąłem 24,5 GB z dysku C i zostało 35 GB tak jak być powinno podczas dodawania do D tych 24,5 GB ale coś nie pasuje bo jego rozmiar D wynosi 74,5 po dodaniu tych rozmiarów powinno być 99 GB a nie jest tyle jest 114 GB ?? z skąd nie wiem a na koniec tragedii dodam że dysk D był nie do włączenia to znaczy wszedłem w komputer chce wejść w D a tu komunikat :"Dysk D nie jest sformatowany czy chcesz go sformatować ? " że co sformatować … musiałem szybkie formatowanie … potem użyłem Pandora Recovery przywrócił mi pliki tylko muzykę oraz zdjęcia a reszty Filmy obrazy ISO nie przywrócił z 50GB przywrócił tylko 16 GB muzykę oraz zdjęcia ważne że chociaż coś odzyskałem ale martwi mnie to że nie odzyskałem ważnych innych dokumentów a najśmieszniejsze jest to że odzyskałem muzykę z przed 6 lat …

Dodane 17.02.2011 (Cz) 20:01

A teraz rozumiem czemu straciłem wszystkie dane …