Darmowy program do przerabiania dźwięku w video

Hej

Czy istnieje jakiś darmowy program do edytowania oryginalnego video żeby manipulować dzwiękiem? Dodawać jakieś efekty, zniekształcać dźwięk, tempo itd.

Najpopularniejszy to Audacity: Audacity ® | Free, open source, cross-platform audio software for multi-track recording and editing. (audacityteam.org)

Musiałbyś wyciągnąć ścieżkę audio z wideo, potraktować ją Audacity i potem zmienioną ścieżkę wkomponować w wideo. Wyciągnięcie ścieżki audio i wkomponowanie innej w wideo można zrobić np ffmpeg. Ma to taki plus, że nie wymaga ponownego kompresowania ścieżki wideo. Zostaje ona nienaruszona

Ewentualnie użyj pełnego programu do montażu takiego jak darmowy Davinci Resolve, który ze ścieżką audio potrafi zrobić bardzo wiele Applying Audio Effects in Davinci Resolve - 5 Minute Friday #30 - YouTube W tym przypadku po skończonym montażu, trzeba ponownie kompresować wideo a Davinci Resolve w wersji darmowej potrafi trochę ściąć na jakości.
Osobiście wybierałem w Davinci Resolve taki kodek, który dawał mi jak najlepszą jakość i bardzo duży plik a potem to ponownie kompresowałem ffmpeg do h264. Tak czy inaczej to co wypuści Davinci moze być zupełnie wystarczające.

DaVinci Resolve

Czemu się śmiejecie z tego programu? I czy jest jakiś program nawet płatny do dość prostej obróbki wideo i dzwięku?

Bo taki równoważniki zdania wygląda jak „nie czytam odpowiedzi jaką napisał poprzednik - TL;DR”.

To możecie podpowiedzieć? Od czego zacząć prostą obróbkę video? Chodzi mi o dodawanie jakiś efektów czy np. wklejenie jakiegoś zdjęcia w video