Darmowy program do "Pulpitu zdalnego"

Witam, poszukuję programu który umożliwi mi połączenie się z innym komputerem, coś jak pulpit zdalny MS’tu, niestety nie mogę go użyć bo wymaga on konfiguracji, a osoba z której komputerem chcę się połączyć nie zna na tyle obsługi komputera aby to zrobić i ewentualnie przekierować porty na routerze, dlatego szukam czegoś co wystarczy zainstalować i uruchomić na komputerze aby dało się z nim połączyć zdalnie. Najlepiej jeśli byłby to program darmowy nie chciałbym aby np podczas korzystania okazało się że nie mogę czegoś zrobić bo to wersja próbna. Dodatkowo w przypadku wersji testowej miałbym możliwość późniejszej pomocy tej osobie.

Komputer do którego chcę się połączyć ma zainstalowany system Windows 7, ja również takowy posiadam.

Dużym plusem będzie jeśli nie trzeba będzie się gdzieś jeszcze rejestrować aby z programu korzystać.

Teamviewer (bajecznie prosty w obsłudze)

http://www.teamviewer.com/pl/index.aspx

Wersja dla “spontanicznych klientów” nie wymaga nawet instalacji

http://www.teamviewer.com/pl/download/windows.aspx

Ale czy przypadkiem TV nie jest płatny? Do tej pory tak mi się wydawało … i nie zgłębiałem go, bo w przypadku gdy łączyłem się ze swoimi maszynami używałem pulpitu zdalnego, a z linuksami to różnie bywało.

Darmowy o ile nie korzystasz z niego komercyjnie.

Dzięki ale widzę że TV wymaga jakiś ID i haseł, nie ma możliwości połączyć się po prostu wpisując IP komputera?

Wpisujesz id i hasło które wyświetli się przy uruchomieniu programu, lub dodajesz do listy swoich urządzeń komputery i z listy po prawej sobie możesz bez haseł z nimi łączyć.

Jest to lepsza alternatywa dla ip, gdyż nie każdy ma zewnętrzne i nie wymaga to przekierowania portów :slight_smile:

Dobra przekonałeś mnie, dzięki za pomoc.

TV zdecydowanie najlepszy. Nawet kompletny laik potrafi go uruchomić (o ile wie jak ściągnąć sam program :slight_smile:

Dla użytkowników Chrome jest jeszcze wtyczka Remote Desktop (Pulpit zdalny Chrome)

https://chrome.google.com/webstore/deta … p-launcher

zerknij tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/Narzedzia-a … ws,45.html

jest tego sporo.

Wystarczy, że jedna osoba poleciła program TeamViewer, po co się powtarzacie? Jak macie inne propozycje, to warto o nich wspomnieć zamiast się powtarzać. OTy > /dev/null.

Znajdzie się coś jeszcze po za TV, bo dziś zacząłem się nim bawić i widzę że sam bez pomocy drugiej osoby na drugim kompie nie jestem w stanie zainstalować programów, porostu nie wyświetla się UAC, a nawet jeśli druga osoba wyrazi zgodę na instalacje programu to ja nie mogę obsłużyć instalatora.

Asystent Zdalny osoba z którą chcesz się połączyć po prostu uruchamia program, wybiera Poproś o pomoc, pojawi się okno z ID i hasłem które musi ci podać (niestety po zamknięciu programu usługa się wyłącza i za każdym razem trzeba uruchamiać program wybierać Pomoc i otrzymuje się id i hasło).

Odpada, potrzebuje doprowadzić do porządku komputer na innym kontynencie, jest to osoba starsza i już była u specjalistów dzięki którym jest gorzej. Zależy mi na funkcjonalności jak w przypadku pulpitu zdalnego. Ale chyba zdecyduję się na połączenie tych 2 rzeczy, tzn ustawie usługę za pomocą TV i będę kozystał z pulpitu zdalnego o ile nie będzie problemu z portami, ale chyba będzie to już łatwiej ustawić niż bawić się z jakimiś programami z pseudo zdalnym pulpitem.

A na moje to najlepsze jest LogMeIn, instalujemy tylko mały program na komputerze który chcemy przeglądać a następnie logujemy się w przegladarce na dowolnym komputerze i możemy robić wszystko, jak dla mnie najbardziej wydajne i szybkie bez wielkiego konfigurowania portów itp. itd. Polecam :!:

Tego nie osiągniesz na żadnym programie do obsługi zdalnego pulpitu, taki program musiałby działać jako usługa, aby możliwy był zdalny dostęp do UAC, natomiast w przypadku TeamViewer raczej nie da się go uruchomić jako usługę systemową.

@kw92 - boję się pomyśleć przez jakie serwery musi przechodzi obsługa pulpitu zdalnego (zgaduję chińskie?), dlatego takie rozwiązanie odpada.

@roobal - dzięki wielkie za informację zawsze można się czegoś dowiedzieć, osobiście nie wiedziałem tego bo jakoś z systemami komputerowymi w wersji zaawansowanej nie jest mi po drodze :wink:

Na upartego także z pomocą Skype da się.

Na upartego możesz postawić/wykupić własny serwer, stworzyć VPN, jeśli ma to być długoterminowe wsparcie :wink:

Dzięki ale już to przerabiałem i co chwila tylko słychać: gdzie to jest? nie widzę tego. czy to to? itp. Trwa to 5 razy dłużej zwłaszcza jeśli osoba nie umie się posługiwać dobrze komputerem.

Zostanę chyba przy TV + pulpit zdalny systemu windows.

Dziękuję wszystkim za pomoc :wink: