Darmowy program graficzny gif i png

Hej, szukam jakichkolwiek programów graficznych darmowych które obsługują gif albo po prostu dobrze konwertują na gifa - najlepiej właśnie z png. GIMP niestety nie robi tego dobrze. Różnic dużych nie ma: np. chce kolor 1f1f1f (w RGB 313131) to mi wychodzi 1e1f1d - niestety to jest różnica jak np. obrazek ma się zlewać z tłem. Działa ok tylko w png a bardzo potrzebuję gif. I to ten nowszy gif z obsługą półprzezroczystości.

Z góry dzięki.

P.S. Używam najnowszego GIMPa wersje z że tak powiem zautomatyzowanej instalacji pod Windowsa. Jakby komuś dobrze by działał GIMP ręcznie skompilowany albo pod linuksem czy bsd to też będę wdzięczny za info.

GIF ma po prostu mniejszą paletę kolorów niż PNG z stąd taka różnica kolorów.

GIMP Portable - nie trzeba instalować

http://portableapps.com/apps/graphics_p … p_portable

Photofiltre, Paint.NET

Dzieje się tak, ponieważ gif ma bardzo ograniczoną liczbę kolorów (128) i żaden program Ci tego nie zmieni. PNG obsługuje przeźroczystość, w dodatku o wiele wydajniej - kanał alfa to w PNG nie tylko czerń lub biel, tak jak w przypadku gifa, lecz skala odcieni szarości. PNG umożliwia tworzenie miejsc o różnym stopniu przeźroczystości.

Wiem, że teraz będę niekulturalny, ale …

LUDZIE, CO SIĘ Z WAMI DZIEJE?!?!?!?! Połowa osób, która się wypowiedziała gada od rzeczy. Ja tego nie rozumiem. Jeżeli ktoś ani nie zna się teoretycznie na formatach graficznych ani też nie zajmuje się grafiką na poziomie bardziej zaawansowanym niż paint i do tego nawet nie chce się odpalić google czy wiki jak się nie wie, to po co tracić czas swój a także denerwować ludzi pisząc od rzeczy? Nie lepiej w tym czasie zrobić coś pożytecznego?

Dodane 16.06.2009 (Wt) 20:50

Te dwa chociaż lepiej radzą sobie z gifem to jednak to jeszcze nie jest to. W zasadzie wychodzi jakoś dziko bo zamiast mieć jednolite tło 1f1f1f to mam 1f1f1f z małymi ciapkami dziwnymi. Niby lepiej, ale to jeszcze nie jest to.

Dodane 16.06.2009 (Wt) 21:54

eh… Photoshop działa dobrze, idealnie, ale on jest… płatny :confused:

Dodane 18.06.2009 (Cz) 1:52

Nikt mnie nie poratuje?