Darmowy program przeszukujący pliki txt, html, php czy css

Witam serdecznie, szukam programu, który wyszukiwałby napisy w masowej ilości plików txt, i w takich plikach, które są odczytywane przez notatnik, czyli jak format txt.

Czyli mam np. 100 plików txt, 100 css, 100 html i 100 php i chcę w tych wszystkich plikach wyszukać jakąś frazę, wiecie o co chodzi.

Wiem, że są takie programy, które potrafią przeszukać pliki txt do tego działania, jednak mi chodzi też o inne pliki, te które można otworzyć w notatniku, przykłady podałem.

Czy jest taki program, jeśli tak to bardzo proszę o podanie. Aha i ważna rzecz, program ma być darmowy. Nie musi być w języku polskim.

Oczywiście po znalezieniu takowej frazy, program pokazałby w którym pliku się ona znajduje.

Spróbuj tym http://www.dobreprogramy.pl/xplorer178, … 12837.html. Albo spróbuj po prostu np Notepadam++ ,zaznaczasz wszystkie potrzebne pliki > prawy otwórz w Notepad++(Edit with Notepad) > Szukaj > wpisz tekst > “Szukaj we wszystkich otwartych dokumentach” (wyniki oddzielnie dla każdego pliku) + sporo innych opcji pod “Szukaj”

Program ma być darmowy, przecież napisałem.

No ciekawe, do tej pory używałem Notepad2, jednak ta funkcja przekonała mnie do Notepad++. W Notepad2 albo jej nie ma, albo ja jej nie widzę :P. Ale tak czy siak, Notepad++ ma więcej możliwości od Notepad2.

Dziękuję bardzo, na razie mi to wystarczy :smiley:

:oops: na dp nie ma wersji free tego programu…Ale mniejsza z tym ,Notepad++ i tak jest lepszy pod każdym względem do takich zadań :wink: .

Notepad++ jest genialnym narzędziem. Masa możliwości w programowaniu, a także łatwość wyszukiwania i przerabiania, wyrażenia regularne. Narzędzie na prawdę godne polecenia.