Darmowy sklep internetowy - który?


(Mustaf293) #1

Witam,

chcę założyć sklep internetowy, nie mam jednak teraz wystarczająco dużo gotówki na zakup jakiegoś płatnego rozwiązania. Co moglibyście mi polecić?


(Erufenrito) #2

Chyba bardziej chodziło Ci o hosting darmowy pod serwis - jeśli tak zmień nazwę tematu.

Natomiast jeśli o program to ten nazwa też nie pasuje.


(Mustaf293) #3

Długo szukałem i najlepszym darmowym rozwiązaniem według mnie jest oprogramowanie firmy NETIUS Multimedia http://www.max-shop.pl/


(MaRa) #4

Całkiem darmowych nie ma, kiepsko będzie wyglądać darmowe oprogramowanie (np. os commerce) i darmowy hosting.

Albo coś z home.pl za kilkaset zł rocznie, albo coś niby darmowe, ale płaci się prowizję od każdego zakupu przez Klienta (kilka %), np. sklepy24.pl (nie jestem pewien, czy to ta firma, ale jakaś była na pewno), czy pasaże handlowe np. w Onecie.

I taka uwaga - nie wiem, co to ma być za asortyment, ale odradzam elektronikę, na tym się nie zarobi (kilka % marży i ogromna konkurencja), najlepiej coś wyjątkowego, niszowego, na co są klienci a nie opłaca się otwierać normalnego sklepu (np. sklepy modelarskie całkiem przeniosły się do internetu).


(Wladonowak) #5

No tutaj się nie zgodzę do końca, znam kilka firm które tak działają.

Jakieś darmowe hostingi, niektóre nawet bez reklam i tam zainstalowany Quick.Cart (nie wymaga nawet bazy). Choć faktem jest że taki darmowy hosting to zwykle rozwiązanie na początek, bo w miarę jedzenia apetyt rośnie. Podobnie jest ze sklepem, zwykle albo przerabiają darmową wersję QC albo kupują rozbudodowane płatne edycje.


(Rysiek65) #6

http://www.prestashop.pl/


(adik356) #7

No dobrze, a co sądzicie o http://pasejo.pl/? Też umożliwiają założenie sklepu za darmo. Czy warto skorzystać z ich usług?


(redekk) #8

Jeśli zastanawiacie się nad otwarciem własnego sklepu internetowego z ubraniami to najłatwiej będzie chyba na platformie Selino:
http://selino.pl/

Jest to platforma do sprzedaży ubrań w sieci. Możecie tam projektować własne koszulki, jakość jest ok. Jest opcja prowadzenia sklepu na ich stronie. Można również przerzucic to na swój skrypt.


(borzodlena) #9

A jakie firmy kurierskie wybraliście do dostarczania przesyłek z waszego sklepu? Ta się sprawdzi http://www.dhlparcel.pl/content/dhl_parcel_poland/pl.html ?? To dla mnie kompletna nowość i potrzebuję jakichś wskazówek :frowning:


(bartus90) #10

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.


(cloppek56) #11

Pamiętaj jednak, aby swój sklep pozycjonować. Ciekawe artykuły dotyczące tego tematu są na blogu http://max-pozycjonowanie.pl/