Darmowy skracacz linków

Witam.
Mam hosting i chcę zainstalować jakiś darmowy skrypt do skracania linków. Coś typu cutt.ly ale żeby po kliknięciu w skrócony link nie wyświetlały się reklamy.

Ktoś może coś polecić?

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=open+source+short+url+generator

Tu masz ode mnie :slight_smile: prymitywny ale całkiem dobrze mi się sprawdza

Dzięki. Coś sobie wybiorę.

Nie mogę zainstalować skryptu Lessn More. Coś z bazą danych. Nie tworzyłem bazy danych, Myślałem, że to gotowy skrypt z bazą danych. Skopiowałem pliki na serwer, wpisałem ścieżkę w przeglądarce do pliku install.php => Dla biznesu » Wskazówki dla pracowników i pracodawców » home.pl ale pojawił się komunikat *"Service Currently Unavailable *
*Could not connect to the database"
Jak to rozwiązać? Baza już jest w tym skrypcie?

Opis z github sugeruje by je utworzyć.

to create the necessary database tables. (Watch for errors.)

Czyli to nie jest wstępnie zoptymalizowane by wyręczyć.

Sprawdziłem te darmowe skracacze i nic mi nie działa. Instalacja jest skomplikowana lub niezrozumiała dla mnie. Jest jakaś wtyczka do WordPress lub coś co przy instalacji samo stworzy bazy danych i i nne potrzebne do działania komponenty. Lub jakiś system z instrukcją instalacji krok po kroku dla laika?

Mój sprawdzałeś? Tam nawet nie ma instalacji, tylko .htaccess trzeba zmodyfikować
Ewentualnie z ciekawości daj znać czego tam nie rozumiesz :slight_smile:

@ hindus Sprawdziłem. Rozpakowałem i wysłałem katalog na serwer. Skopiowałem plik .htaccess do katalogu ze skryptem (own-shortener-master). Zawartość pliku .htaccess to:

RewriteEngine on
# if a directory or a file exists, use it directly
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
# otherwise forward it to own-shortener
RewriteRule ^(.*)$ /own-shortener/index.php?url=$1 [L,QSA]

Po wejściu na adres strony np. www.kost.pl/own-shortener-master/ mam pustą stronę (białe tło).

Nie edytowałeś routes.ini więc nie ma prawa zadziałać bo wykonałeś „instalację”, ale nie dodałeś żadnego przekierowania.

Plus z tego co piszesz w złym miejscu umieściłeś htaccess, a przynajmniej w złym gdy ma taką konfigurację jaką wkleiłeś.

RewriteRule (ta ostatnia) jest ustawiona na own-shortener a piszesz że masz to w own-shortener-master
Także nie ma prawa działać :slight_smile: Zmień nazwę katalogu albo ścieżkę w RewriteRule, zdefiniuj ścieżki w routes.ini i sprawdź wtedy

Druga sprawa to .htaccess powinno być w nadrzędnym katalogu, tam gdzie wskazuje domena.

Chyba, że oczekujesz „kreatora” linków, że wklejasz w okienko link i wpisujesz jaki ma być alias i klikasz „generuj” - taka funkcjonalność musiałaby zostać przez kogoś doimplementowana ale to pewnie z pół godziny roboty max :slight_smile:

Lub bezpieczne konto ftp do edycji jednego katalogu z poziomu notepad++.

Za szybko się poddajesz. Instalacja skryptów na serwerze wymaga pewnej wiedzy ale warto się nauczyć podstaw, to potem procentuje. Każda kolejna instalacja będzie łatwiejsza i bardziej oczywista.

Zamiast Lessn More, które zdaje się być nieaktualizowane od wielu lat, wypróbuj GitHub - cydrobolt/polr: A modern, powerful, and robust URL shortener albo YOURLS: Your Own URL Shortener, mają dobrą dokumentację. Plor ma ładniejszy interfejs a Yourls trochę zabytkowy wygląd ale więcej funkcji . Napisz na czym utknąłeś.

Jeżeli chcesz dodać skracacz do Wordpress w postaci wtyczki to oczywiście masz wybór:

Choć instalowanie Wordpress dla samej wtyczki do skracania to słaby pomysł. Musisz dbać o aktualizację Wordpress, bo inaczej z czasem ktoś się na niego włamie. Jeżeli masz już Wordpress o który i tak dbasz i chcesz tylko dodać skracacz to OK.

Pytanie jeszcze, czy masz dostęp do konsoli SSH do tego serwera bo Polr wymaga wydania paru poleceń z konsoli w celu użycia composer. Installation - Polr Project - przyznam że dla początkującego jest to dosyć trudne.

Yourls wydaje się nie mieć takich wymagań. Wszystko można zrobić kopiując pliki na serwer.

Edytowałem plik .htaccess (poprawiając ścieżkę) i przeniosłem go do katalogu nadrzędnego.
W pliku routes.ini wpisałem:
foto=" https://www.kost.pl/"
Nadal nie działa.

A jaki link wpisujesz żeby przetestować?
BTW co to za hosting?