Darmowy transfer nocny

E- pewnie przy rejestracji jakiegoś trzeciego numeru będzie blokada na to 100 GB na jedno nazwisko…tak coś podejrzewam.
Jeśli jednak zostawią tę możliwość 1 TB za 50 zł, to fajna sprawa.
Możliwe, że tych starterów za 5 zł braknie…

Cytat:
“Możliwe, że tych starterów za 5 zł braknie…”

Na razie tracą klientów:

Sama promocja jest świetna, o ile ma się dobry zasięg.
U mnie, gdy Play wyłączył krajowy raming (sieć o “zasięgu 4 operatorów”), internet padł, więc zmieniłem operatora.

Teraz, z powodu letniej promocji skusiłem się i wróciłem, ale jest słabo. W telefonie do przeglądania maili czy stron jakoś daje rade i nie narzekam, bo w końcu “darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda” :wink:

Ja mam od nich internet na kartę…i jest bardzo różnie.
W godzinach “szczytu” transfer potrafi spaść do około 3-4 Mb/s, ale już po 23 potrafi przywalić i 40 i więcej Mb/s…
Na razie siedzę u nich, ponieważ sprawdzałem Plusa i w ogóle nie miał szybszego transferu u mnie.
Play ma przynajmniej u mnie zawsze szybsze wysyłanie od pobierania i to całkiem pokaźnie…no, ale wiadomo, że liczy się prędkość pobierania.

W Play byłem “od zawsze“.
Od nich miałem pierwszy net mobilny, w sumie 4 lata abo.
I dlatego zainteresował mnie temat “transferu nocnego”, takie wspomnienia z tamtych lat.
Play miał od 24 do 9 rano, o godzinę dłużej niż inne sieci. I chyba wszyscy czekali na północ, bo nie dało się korzystać między 0:00 a 1:00 :smile:

Nadal tak ma…gdzie inni od 1 do 8 (nocny transfer), poza tym lejek 1 Mb, którym przegania konkurencję.
Tyle, że można włączyć tylko jedną usługę, albo nocki - albo miesiąc.

Można cały czas korzystać z promocji na te same dane rejestracyjne na różnych kartach.

Ale, żeby skorzystać z darmowego 100 GB to jak rozumiem, to trzeba mieć aktywne konto, czyli zakup na przykład startera za pięć złotych plus, aby mieć aktywne miesięczne konto, to trzeba uzupełnić starter jeszcze kwotą 30 zł.
Ponieważ po aktywacji tego 100 GB pięć złotych na koncie starcza tylko na trzy dni ważności konta…więc, to nie jest tak jak myślałem, kupujesz starter za 5 zł włączasz bonus i można do końca roku korzystać…- ta…trzeba jeszcze zasilić konto, aby mieć aktywne i dopiero można korzystać…czy coś źle zrozumiałem?
Mowa oczywiście o “internet na kartę”…
Poza tym, mam trzy telefony , dwa tablety i android TV i niestety, na żadnym z tych urządzeń, nie mogę zainstalować apki Play24 skąd można włączyć ten bonus…bo oczywiście poprzez stronę internetową Play24 nie dali takiej możliwości…a stare sprzęty apka nie wspiera.

Jest na to sposób.
Kupujesz starter za 5 złotych (tylko tyle wydasz)
i
przechodzisz na taryfę odNowa. Żeby mieć konto ważne rok (i dłużej) kupujesz 1 GB za 5 zl.

Ważne - dopiero po przejściu na taryfę odNowa uruchamiasz bonus!

PS.
Już o tym napisałem wcześniej, może za mało przejrzyście.

Opis jak to zrobić:

Też miałem ten problem. Aktualizacja ze sklepu guugla kończyła się uwaleniem apki, więc zainstalowałem z Aptoide. Do wczoraj używałem wersji 6.17 (można eksperymentować z wersjami)

Dzisiaj zaktualizowałem do wersji 6.20 i działa :slightly_smiling_face:

Ale z najnowszą wersją mam problem
(pobieram z APKUpdater)

PS.
APKUpdater pokazuje aktualizacje z różnych sklepów (są 4 do wyboru), ale przeważnie korzystam z oficjalnego sklepu.

To takie awaryjne rozwiązanie, jak z apk od Play.

Czyli wygląda na to, że te 100 GB byłoby można wykorzystać do końca roku za 10 zł.
Tylko, czy ta taryfa [ten starter] (te 100 GB) zadziała mi po włożeniu do rutera?
Czy tylko zadziała w telefonie?
I chcąc wykorzystać na lapku, trzeba byłoby robić hotspota w telefonie?

Zaplacisz TYLKO 5 zł za starter (może trafisz od razu z taryfą “OdNowa”, więc odpada migracja na tę taryfę), w którym na koncie głównym jest 5 zł. Za TE 5 zł kupujesz 1GB (bo to najtańsza opcja), aby przekształcić ważność konta przynajmniej na rok.

U mnie działa w modemie, którego używam do laptopa. Rutera nie posiadam, więc się nie wypowiem.

Jeżeli uda Ci się zainstalować aplikację “Play 24”, to pozostaje kupić starter i sprawdzić. W telefonie na pewno działa, ewentualnie można smartfona używać jako hotspota.

Zastanawiałeś się też, ile można aktywować starterów=bonusów. Ja bym kupował startery po jednej sztuce. Gdy otrzymałbym bonus kupił następny starter - taka metoda “małych kroków” :wink:

Jeszcze jedno. Na starterze oprócz “zł” jest też kilka “GB”. Można je zużyć i DOPIERO migrować na taryfę “OdN”. Taka trochę zabawa i nie każdy ma czas i ochotę na takie gierki :wink:

Dzięki za wyjaśnienia, już właściwie wszystko wiem.
Dzisiaj zainstalowałem na moim starym tablecie Samsung Galaxy Tab 2 10.1 jakiś nowszy system android (6.0.1 CyanogenMod) [sam nie wiem jak mi się to udało - pierwszy raz robiłem według You Tuba].
Udało się zainstalować tę apkę Play 24 ze sklepu i się od razu zaktualizowała (dziwi mnie tylko, że nie ma w niej podglądu pozostałych GB z włączonego miesiąca bez limitu), ale to mam w przeglądarkowej wersji.
Jutro kupię na próbę dwa startery zarejestruję je i będę sprawdzał jak to “zadziała”.
Warto spróbować, bo na przykład 200 GB za 10 zł jest atrakcyjną ceną.

Oj tak, cena jest rewelacyjna! Kiedyś płaciłem 45zl/mc i po pobraniu 100gb mógł włączyć się lejek, więc taki bonus to bajka.

PS.
Taryfa OdN jest trochę specyficzna.

Inne rozwiązanie to kupno startera z RwK (lub migracja, co nie zawsze jest możliwe), ale wtedy kosztuje to 2 razy drożej. Starter za 5zl i minimalne doładowanie za 5zl, które aktywuje RwK. Razem 10zl, które zostaje na głównym koncie.

Wspominam o tym z “kronikarskiego obowiązku” :upside_down_face:

Dzięki, wszystko “zatrybiło”!
101 GB do końca roku za 5 zł :laughing:
Śmieszna sprawa, ponieważ oczywiście w SALONIE PLAY na zapytanie, czy mają startery PLAY (od nowa)…dostałem informację, że tak za coś koło 49…na pytanie, czy są za 5 zł…powiedział, że pewnie gdzieś są.
Nie chciałem już wchodzić w polemikę…
Babka w kiosku na pytanie, czy ma taki starter dała mi taki jaki miała za 5 zł (100 GB na start) i chociaż na okładce nie było nic o taryfie, to już wewnątrz był napis odNowa.
Więc 101 GB za 5 zł i jestem zadowolony.
Chyba skuszę się jeszcze na dodatkowe:)
5 zł to nie 49, jakie trzeba wydać bez promocji za tę samą ilość GB.
Jak dają to trzeba brać.
Jakby wypaliło to, że promocje dają do dziesięciu numerów na te same dane…to 1.01 TB kosztowałby …50 zł…tyle, że powodzenie tej akcji może znacznie obciążyć sieć, niestety.

100 GB do końca marca 2021r.

Odkryłem podobną promocję (Virgin), tyko jest o 5 zł drożej :wink:
5zl starter + 5 zł doładowanie, aby mieć RWK:

Operator korzysta z nadajników Play: https://komorkomania.pl/38728,virgin-mobile-przejete-przez-siec-play-co-to-oznacza-dla-klientow

1 polubienie

Świetna sprawa, w pleju zatrybiło fajnie na dwóch starterach.
Tak więc w styczniu trzeba będzie skorzystać z powyższej promocji, ponieważ dają dłuższy termin:)